• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CUKIEkologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč)
    TSOH
    TSOH --- ---
    CUKI: ekoterorismus ... nemáš link na ten produkt ?
    CUKI
    CUKI --- ---
    LINKOS: Dík to není špatnej nápad, jen aby nevyplaval nahoru :-) To už bych tam nedával ani ten písek. Tedy pouze předzatížit kompostem. A muselo by toho tam být asi víc.
    Udělal bych tedy místo jedné přívodní dvě aby se to mohlo střídat.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    CUKI: co do toho zakomponovat drevene uhli misto sterku? Az se to zanese tak to muzes vybrat a pouzit
    CUKI
    CUKI --- ---
    Potřebuji vyřešit separaci tekuté složky za splachovacím záchodem, tak aby v první nádobě mohly žít kalifornské žížaly a voda odtékala dál do další nádoby. Ale zároveň aby se to neucpávalo.
    Na dno IBC kontejneru bych nasypal cca 20cm hrubého štěrku (16/32). Nadto 10cm 8/16 a navrch 4/8 a nad to hrubou síťovinu. Ale netuším na kolik je to trvalé řešení. Bojím se že se to do pár let zanese.
    Někdo nějakej typ? O suchém řešení neuvažuji.
    CUKI
    CUKI --- ---
    Čím vším se chrání ovčí vlna na izolaci?
    Kamarád teď zateploval maringotku a ruce a ksicht má z toho rudé jak srdce zarytého komunisty.
    Našel jsem si technický list k tomuto nejmenovanému produktu, ve kterém nejsou uvedeny problematické látky přímo, ale z odkazují dále:

    Expozice boraxu pravděpodobně narušuje hormony těla. Mohou zejména poškodit reprodukci mužů, snížit počet spermií a libido.

    U žen může borax snížit ovulaci a plodnost. U těhotných laboratorních zvířat byla zjištěna vysoká expozice boraxu přes hranici placenty, která poškozuje vývoj plodu a způsobuje nízkou porodní hmotnost.

    dále:
    Fosforečnan sodný, Portál krizového řízení HZS JmK
    http://krizport.firebrno.cz/ohrozeni/fosforecnan-sodny

    CUKI
    CUKI --- ---
    DEVIL: to si mi líbí hodně, asi bych to využil jinde, ale mě tam projede sotva to jednostopé kolečko :-(
    Zatím se zaměřuji jen na ty kolejové systémy, ale fotka či nějaký popis nebo dokonce informace z reálného použití by bodly...
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    CUKI: ja sem timhle vozil 8m3 betonu. nebylo to extremni prevyseni, ale klasik koleckem bych to nedal. nemusis si to koupit, zkus, jestli to treba nekde nepronajimaj. urcite budou ruzny 'equipment rental' jako sou v kanade
    https://www.princessauto.com/en/detail/660-lb-power-wheelbarrow/A-p8724981e
    CUKI
    CUKI --- ---
    TSOH: Jasný tohle je obecní pozemek, takže to tam prostě zůstat nemůže. Té vadí že tam i sazím stromy.
    Prkno je neprůchozí, protože tam jsou terénní nerovnosti jako třeba dvoumetrová zeď :-)

    Ty kolejový systémy jsem viděl hodněkrát, ale většinou to byla vybedněná plošina, tomu bych se rád vyhnul :-(
    Navíc jsem čekal že na netu najdu pár inspirací a nikde ani fotka, asi špatně hledám :-(
    TSOH
    TSOH --- ---
    CUKI: Tak to je klasika, co clovek obcas vídá (ty koleje). Ideální a az to uvidi majitelé, tak si to tam nechaj... (kdo má ty basy pivek furt tahat nahoru že jo...).
    K té variantě vleku jsem si představoval, že by to táhlo po zemi např. dlouhou lať - na konci latě třeba kolečka, a na te lati by bylo zavěšené to břemeno... Ale je otazka kolik by to vůbec uvezlo... (,a zda by to vůbec fungovalo..,).
    CUKI
    CUKI --- ---
    TSOH: To by asi díky tomu že to visí a nejede s nízkým třením po zemi byl asi dost problém.
    Ale chtěl bych zkusit něco na tenhle způsob:
    Výsledky obrázků Google pro http://mikrostranky.tonstav-service.cz/upload/gedavytahy_cz/csm_GEDA_Hanglift__2_web_b__9b19ca9.jpg
    https://www.google.com/...%C3%A1tku&ved=0ahUKEwiZ48-Do4bgAhWBb1AKHUHhAVIQMwiPAShHMEc&iact=mrc&uact=8
    ale homemade. Alespoň na nejdůležitějších 40m
    TSOH
    TSOH --- ---
    CUKI: No, ja něco podobneho řešil před pár lety a nakonec jsem to vše odtahal na rameni...
    K tomu lanovému systému jak píšeš (překonavani mist uchycení lan): co princip starého lyžařského vleku, kdy jsi ci zacvakl sám kotvu pomocí takového drátu, který držel v laně pomocí tvaru U ? ( https://sport.bazos.cz/inzerat/98953118/Kotva-na-lyzarsky-vlek-Transporta.php )
    CUKI
    CUKI --- ---
    8Z4S: s šířkou bych se asi mezi stromy nějak popral, ale je tam jen ta jedna stopa. Zbytek je traverz často v tom 45° náklonu a někde by to asi nebylo tak jednoduchý ani doházet.


    TSOH: Těch prvních 100m bych to dotáhnul kolečkem s tím počítám. Proto by se mi líbilo to motůčko, že bych to už nepřendaval. Ale popravně v tom nejhorším terénu mi to dá problém občas vyjít i bez zátěže. Při pomyšlení že mě čeká cca min 500 přeplněných koleček se štěrkem a pískem...

    Ta lanovka by mohla být jen na cca 40-50m v nejhorším terénu (v cestě je 2m metry vysoká opěrná zeď).

    Další varianta je i to kolečko jak píšeš, ale musel bych ho upravit aby měl i 2 zadní kolečka. A taky bych ho nemohl tak naložit. Ale zase proto musím vymyslet k-ci, která tam už ale nezůstane. Což je zbytečně finančně náročné a dále to asi nevyužiju. Na stáří to tam nezůstane když to vede přes obecní pozemek. Proto bych chtěl vymyslet něco jednoduššího. To lešení by my přišlo ok, ale taky to nebude jednoduché upevnit. protože ty vyrovnávací podpěry do toho nebudu moct klasicky kotvit. A taky najít vhodný systém co po tom bude jezdit. Nějaké "kolečka" nízké ideál.
    Výhled super. Při západu slunce mi tu lítaj dravci nad údolím ve vejšce oken, ale ta dřina :-)
    TSOH
    TSOH --- ---
    CUKI: Sousedi měli v lese elektrický lanový naviják, který zahákli do kolečka... tzn. že tam stejně byl lidský faktor, co lítal nahoru a dolu... ( Ale s lanem 200m ? To by byl buben... )
    U takových chat jsou často viděl položené koleje... (Jinak lanovku tam postav - stejně se jim bude hodit na stáří...:) )
    ---
    asi to bude pozemek s pěkným výhledem co ?
    8Z4S
    8Z4S --- ---
    CUKI: je to o 25cm sirsi nez motucko..
    CUKI
    CUKI --- ---
    SNUPAK: Aha taky velký je tam cestička jen pro jednu stopu. psal jsem něco max do 120Kg (větší kolečko)
    CUKI
    CUKI --- ---
    MAR_TINA: To je podle obrázků dost velký do té první půlky se dostanu tak nějak kolečkem, traktor je sci-fi :-)
    CUKI
    CUKI --- ---
    SNUPAK: čím tímto? :-)
    SNUPAK
    SNUPAK --- ---
    CUKI: vyvozil jsem několik desítek tun země tímto. do kopce i horšího než 45°. Bylo to trochu o hubu, ale při troše šikovnosti to šlo. Do kopce jedeš pomalu a nestojíš na té zadní stupačce.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    CUKI: pronajmi si lesní lanovku s celozávěsem
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam