• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CUKIEkologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč)
    CUKI
    CUKI --- ---
    8Z4S: To je obecně levný, ale ten modřín je fakt super koupě. Ještě mě potěš, že je to někde v okolí Berouna nebo Prahy-Západ :-D
    8Z4S
    8Z4S --- ---
    CUKI: prkna (4m)většinou 4500,trámy kolem 5500
    CUKI
    CUKI --- ---
    ANDY_WARHOL: Tak řešej, ale ty zase nebudeš mít rozměru který potřebuješ a z mého pohledu je to zbytečný a snižuje to ekologické hledisko a jednoduchost stavby. Cena je taky jinde.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Neresej tyhle problémy ty lepený hranoly? To by se už kroutit nemělo.
    CUKI
    CUKI --- ---
    OGMIOS: Taky hodně záleží jak moc šetřej na hraněnym řezivu. Krom toho že tam kus chybí, tak už je to právě dřevo co hodně pracuje. Důležitý části je třeba hlídat z jaké části kmene to je řezáno.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    OGMIOS: me treba ale zalezi tom co dostanu z pily aby umeli na pile drzet pravej uhel, nevlnil se jim a nepodrezaval pas a tak.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    CUKI: no naky vrtule jeste preperes. A kdyz se chce drevo zvrtuloznit tak neudelas nic.
    CUKI
    CUKI --- ---
    OGMIOS: no "moje" dobrá pila se odstěhovala na druhou stranu Prahy, takže teď taky nemám moc dobrej zdroj. Nejlepší je ten co mi tam přivezl ty vrtule. Pamatuješ si jistě jak se s tím pracovalo :-) A taky když mi přišli o něco menší a já tam tahal 80kg trámy ve svahu zbytečně...
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    OGMIOS: ale urcite bych se nezlobil mit za 4500k za m3 perfektne narezanyho.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    CUKI: smrk to zalezi na regionech. Videl jsem i za neco malo pres 4k za syrovej z pily. U nas se drzi asi 6,5k. z nasi dobry pily 7k. Prijde mi to ftipny rikat z nasi dobry pily, ale taky uz jsem se naucil ocenit prinos dobre narezanyho reziva. Kort kdyz pak jdes pro truhlarsky suseny.
    CUKI
    CUKI --- ---
    8Z4S: A pro představu kolik stojí smrk?
    Předpokládám, že se bavíme o řezivu do 6m dálky. Ne nějaká kratina pod 3m.

    Nejvíc stojí to sušení

    CUKI
    CUKI --- ---
    OGMIOS: To pak jo 20mm je ale na podlahu málo.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    CUKI: jsou to prkna na fasadu 20x90x3000. A nekam jsem si psal odkud to bylo pro znamyho a nemuzu to najit.
    DON_PEDROPOULOS
    DON_PEDROPOULOS --- ---
    já jsem tady u nás za lokální modřín nesušenej 0,576 m3 platil 5500,-
    8Z4S
    8Z4S --- ---
    CUKI: sibirskej nevím,u nas bezne cca 7t za kubik syrového
    DON_PEDROPOULOS
    DON_PEDROPOULOS --- ---
    CUKI: rošt mám z 4cm š fošen. Na výšku tam mám cca. 4,5 cm do nuly. Jaký podložky se na to používaj, co bych měl tam měl dát? Asi to udělám tak, že si to nechám říznout na pile, stejně jako tu konstrukci teda.
    CUKI
    CUKI --- ---
    8Z4S: To spíš 100-120 Ale sušenej sibiřskej modřín? Tam je to cena za těch 26-28mm
    8Z4S
    8Z4S --- ---
    CUKI: běžná cena za stavební prkna je max 150kc za metr(smrk)
    CUKI
    CUKI --- ---
    OGMIOS: To je ale slušná cena. Máš link? Za to bych tu sehnal tak to palcové prkno.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    CUKI: prave ze se nakonec nasel sibirskej modrin za asi 370 bez dane a je to hotovy. Ja se s ceskym modrinem a jeho zpracovanim pod 400 nedostal, leda bych musel zacit zamestnavat ukrajince
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam