• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CUKIEkologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč)
    CUKI
    CUKI --- ---
    8Z4S: To spíš 100-120 Ale sušenej sibiřskej modřín? Tam je to cena za těch 26-28mm
    8Z4S
    8Z4S --- ---
    CUKI: běžná cena za stavební prkna je max 150kc za metr(smrk)
    CUKI
    CUKI --- ---
    OGMIOS: To je ale slušná cena. Máš link? Za to bych tu sehnal tak to palcové prkno.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    CUKI: prave ze se nakonec nasel sibirskej modrin za asi 370 bez dane a je to hotovy. Ja se s ceskym modrinem a jeho zpracovanim pod 400 nedostal, leda bych musel zacit zamestnavat ukrajince
    CUKI
    CUKI --- ---
    OGMIOS: Já na to nepoužívám sušený, ale čerstvý řezivo. Pokud to jednou za rok natřeš fermeží, tak to deset až dvacet let vydrží. A cena je tak pětinová. Životnost toho modřínu Za 600Kč/m2 bude tak dvojnásobná...
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    My jsme ted resili fasadu z ceskyho modrinu, ale na pile chteli 11k za kubik materialu, potom susarna 2-3k, presun materialu, protahnout to 4strankou a ve finale jsme nasli levnejsi uz hotovej sibirskej modrin. Mozna by clovek sehnal levnejsi material z jiny pily, ale jeste aby to bylo dobre narezany protoze to bejva dost problem a tak radsi chodime na osvedcenou ikdyz drazsi pilu.
    CUKI
    CUKI --- ---
    Pěkná k-ce!
    Vroubkované drží vodu a bordel. Dřív to uhnije. Rošt je dobré dělat co nejtenčí profil a co nejmenší styčná plocha mezi prkna a roštem. Dávají se tam někdy i podložky. Velké plochy budou držet vodu a uhnijou nejdřív (ta obvodová k-ce). Vrchní stranu je potřeba nějak dobře chránit.
    Osobně na terasy používám obyč palcové řezivo a o něco dřív je měním. Ale já to jedu hodně poměr životnost vs. cena.
    Na některejch pilách seženeš modřín za cenu běžnýho stavebního řeziva.
    DON_PEDROPOULOS
    DON_PEDROPOULOS --- ---
    Má tady někdo zkušenost s terasovými prkny a pokládkou. Chci modřín a někde jsem četl, že lepší bez vroubků. Mám základní rošt po 65cm. Co se dává mezi rošt a prkno? Díky

    _SRANDA_
    _SRANDA_ --- ---
    CUKI: Předpokládám myslíš tohle https://forum.tzb-info.cz/107680-trombeho-stena
    Bohužel tam nic moc neni:-( V podstatě vše kolem je mi jasné, jen průměry :-(( Vím že každej jinej, ale jakej...:-((
    CUKI
    CUKI --- ---
    DOKKTOR: JJ to zkusím určitě. Zavolat jo. Jen dost pochybuju, že to dodává někam do okolí.

    Mám ještě nějaký kontakt ze skanzenu vila nova. Který je mnohem blíž (alespoň to není po D1 :-D). Ale ono je to i tom materiálu.
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    CUKI: no nevim, jestli seženeš jiného výrobce. když sem u něho byl předloni, říkal, že dodává všude vpodstatě jenom on. česko, slovensko, rakousko. myslel sem to tak, at mu zavoláš, kam zrovna neco prodával, kde se zrovna něco staví nebo opravuje
    CUKI
    CUKI --- ---
    DOKKTOR: Dík, případě nouze zkusím, ale hledal jsem spíš primárně někde v okolí. Už jen kvůli materiálu. I když tam bych raději viděl původní žitný došek. Bohužel dnešní žito už vypadá jinak, hlavně má kratší klas. Za druhé se sklízí před uzráním, takže je to takové kontraproduktivní...
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    CUKI: zkus zavolat pavlicovi v hroznove lhote
    Pavlica František - Výroba slámových kruhů a doškové střechy
    http://www.slamove-vence.cz/
    Vyrabi slamene dosky a dodava do skanzenu apod. Treba ti da tip, kde zrovna neco delaji
    CUKI
    CUKI --- ---
    Neví tu někdo o někom, kdo právě dělá nebo rekonstruuje doškovou střechu? Nabízím zdarma pomoc, rád bych si to vyzkoušel.
    Došky z původních českých plodin výhodou :-)
    CUKI
    CUKI --- ---
    THERIDANE: jo jasný o PC se ve skutečnosti nejedná. Není to o tom že se nahradí část něčím jiným, ale jde se na to odznovu.

    Těch firem je už víc, jedna dělá i klasické deskové materiály, ale zapoměl jsem jak se to jmenuje.
    sklo je sklo :-D
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    CUKI: díky, není to teda PC, ale je to PC-like, dokonce lepší :)
    CUKI
    CUKI --- ---
    New Bio-based Engineering Plastic "DURABIO" | Products | Mitsubishi Chemical Corporation
    https://www.m-chemical.co.jp/en/products/departments/mcc/sustainable/product/1201026_7964.html
    CUKI
    CUKI --- ---
    THERIDANE: tuším že Mitsubishi vyrábí PC z celulózy, který krom absence BPA také nežloutne a průsvitnost má asi 93%, pevnost a ohebnost je také větší. Viděl jsem to před pár lety jako novinku.
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    CUKI: Nemůžou být bez (BPA je monomer, jehož polymerizací PC vzniká), ale ano, vyrábí se PC s podlimitní úrovní BPA. Mimo potravinářství jsem se s tím ale zatím nesetkal, měl bys datasheet nějakých stavebních desek, který by to splnily?
    CUKI
    CUKI --- ---
    THERIDANE: Už jsou i bez bisfenolu, jen je nekoupíš v prvním hobby marketu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam