• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CUKIEkologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč)
    KRYSTOFK
    KRYSTOFK --- ---
    Zdravim, mate někdo dobrý tip na někoho kdo dodává malé modulární dřevostavby? (do 25m2) Odeálně Ostravsko a okolí. Vše co je na netu k nalezení jsou velké firmy, které už z principu nechci sponzorovat :) díky
    CUKI
    CUKI --- ---
    SEOMAN: To je dražší než když si to necháš vyvézt ne. U nás vyjde m3 asi na 250Kč, když to řešíš separé.
    SEOMAN
    SEOMAN --- ---
    CUKI: No prave...v miste je COV, ale ty svine nas napojili na nejakou zumpu a platime 450kc/m3 za vodu

    Podle me ta COV nema kapacitu jiank nevim...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Žumpa je jedno z řešení. V místě, kde není veřejná kanalizace by mělo být možné vždy. Ale nárok na kontrolu vývozu skutečně mají. Výpočtů je více.
    CUKI
    CUKI --- ---
    GOR: To by jsi se divil kolik lidí zalévá pitnou vodou. A nejde o to že by tím museli zalévat, ale je to tvé právo. Tedy těžko tě můžou nějak donutit to takto řešit.
    GOR
    GOR --- ---
    CUKI: Pitnou vodou? Hele nevim, prodavam jak jsem koupil.
    CUKI
    CUKI --- ---
    GOR: A co zalévání zahrady? To do toho započítávají jak?
    GOR
    GOR --- ---
    SEOMAN: Ano, ale dle meho vodopravniho uradu (Horice) se striktne vyzaduje vyrovnana bilance. Tj. Vyvoz musi odpovidat spotrebe vody s nejakou toleranci. Nevim, nakolik je to fakticky vymahatelne, jen mi to rikali....
    CUKI
    CUKI --- ---
    SEOMAN:
    Akorát po tom, co obec zavede vlastní čovku se stejně budeš muset napojit.

    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SEOMAN: ano
    SEOMAN
    SEOMAN --- ---
    tzn. bez COV
    SEOMAN
    SEOMAN --- ---
    Denska je mozny zkolaudovat RD se zumpou ?
    CUKI
    CUKI --- ---
    ZATAMOKO: Do 250 (255) nic řešit nemusíš. Do 3,2m stačí ohlásit nadrozměr (nějaký sranda poplatek asi litr) pak tuším do 3,5 je to jedno doprovodné vozidlo a nad jsou dvě. V GB jsem chvíli bydlel i mobilheimu 4,5m širokém, takže i to převést jde.
    Já plánuju právě něco kolem těch 2?5x necelých 7. To by mělo jít naložit i na plato, a nebo na auto z rukou (a pak není potřeba jeřáb)
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    CUKI: jakou šířku počítáš jako průchozí na převoz?
    CUKI
    CUKI --- ---
    ZATAMOKO: To teď taky hodlám dělat, Z té původní větší možná zatím sejde. Tohle se bude dobře převážet. Na to je moc i těch 40x60...
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    CUKI: jasný, bude to maličký, vnitřní rozměry cca 7.5x2.5x2.5m resp. prostě na modul desek, ať je co nejmíň odřezků.
    Chtěl bych to jako DOK.
    Izolaci jsem chtěl lněnou (pocitovka), ale možná zvítězí peněženka a zvolím nějakou "umělinu" popř. mě láká ta celuloza, ale musel bych vyřešit otvory pro pozdější doplnění, až to slehne.
    CUKI
    CUKI --- ---
    DON_PEDROPOULOS: nn to je sice taky dobrá úprava, ale na pochozí vrstvu asi nic moc. Vyhledej si "termowood"
    CUKI
    CUKI --- ---
    ZATAMOKO: To záleží na rozměrech jak to bude velký. Ten týpek z toho webu to má dimenzovaný na mnohem větší ballonframe stavbu. Přízemí je 60x40 IMHO v pohodě. Dělal jsem takto asi 3,2, stěnu.
    Rozteč musíš řešit taky v modulu záklopu...
    OSB 15mm je naprosto v pohodě. Tam spíš musíč řešit difuzní vlastnosti té k-ce. On tam má nasponkovanou parotěsku, překrytou SDK, a dle jeho slov by si troufnul to udělat i bez toho. A stejně tak má důvěru v parotěsné vlastnosti prošpikovaní parotěsky. Což se mi moc nezdá. Ale je to fyzik, tak snad ví co dělá. Jestli si dobře pamatuju tak už udělal asi 3 takový stavby.
    V co ale nemám vůbec důvěru je ta použitá vata. To musí děsně slehávat...
    CUKI
    CUKI --- ---
    DOKKTOR: Jo už to chápu, ty máš ten sklon ale obráceně. Takže to odtékat může. On to bude mít ale opačně, jestli to chápu dobře. I když takto malý sklon by nemusel být moc vidět ani tak...
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    CUKI: docela mě láká udělat tý boudě extenzivní zelenou střechu (rozchodníky), což je ale poněkud jiné zatížení, než plechovka. Prostě další experiment :)
    Myslíš, že ty vazníky z 60x40 budou dost? Asi se musely dávat víc nahusto, dejme tomu s mezerou 58cm, aby se tam přesně vešla 600mm izolace (pokud bych použil vatu).
    Jak silnou OSB dáváš na vnitřní stranu?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam