• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CUKIEkologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč)
    WARBABY8
    WARBABY8 --- ---
    LIMECEJ: to už máš započítaný v ceně elektřiny tak jako tak, navíc jukni kolik půjde ze státního rozpočtu na obnovitelné zdroje v příštích letech. Na tom se taky celkem slušně posílíš pokud platíš daně. Z těch peněz co u tohohle poskytovatele zaplatíš se většina "ztratí" po cestě a tam kam chceš se dostane minimum. Samozřejmě jsou to tvoje peníze a dělej si s nima co chceš, ale za mě je to jen účelová zlodějina. To už si radši porid FVE na svojí střechu.
    JOHY
    JOHY --- ---
    věčná otázka: vyplatí se na rodinnej dům fotovoltaika? po odečtení dotace se dostanu někam na 170 tisíc, výkon okolo 5,3kwh.
    LIMECEJ
    LIMECEJ --- ---
    ANDY_WARHOL: zejtra se jich zeptám, uvidim.
    LIMECEJ
    LIMECEJ --- ---
    WARBABY8: hele chtěl bych podpořit výstavbu a větší využívání OZE.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    LIMECEJ: no když totiž nad tím zaoremyslis, tak zjistíš, že to je nesmysl. To už si rovnou můžeš koupit ten filtr na elektriku z Temelína do zásuvky. Efekt to bude mít stejny
    WARBABY8
    WARBABY8 --- ---
    LIMECEJ: a co od toho čekáš? Je to jen další dodavatel elektriky akorát je dražší.
    LIMECEJ
    LIMECEJ --- ---
    ANDY_WARHOL: no tak nějak předpokládám, že maj tohle ošetřený a nebudu dělat nic.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    LIMECEJ: a co budeš dělat v zimě v době inverze?
    LIMECEJ
    LIMECEJ --- ---
    máte někdo zkušenosti s Elektřina Nazeleno? Hledám dodavatele pro RD a chtěl bych zkusit něco z udržitelných zdrojů. Díky!
    Připojte se k zelené elektřině – Elektřina Nazeleno
    https://elektrinanazeleno.cz/pro-domacnosti/
    PETRAELECTRA
    PETRAELECTRA --- ---
    CUKI: viděla jsem hodně videí s touhle metodou a nikde to není. max bych z toho sundala všechno živý. Ráda bych viděla, jak to vypadá na baráku, musí to bejt krásný, ale neznám nikoho, kdo to realizoval.
    CUKI
    CUKI --- ---
    Včera jsem se setkal s názorem, že při shou sugi ban metodě opalování by se měli prkna PŘEDEM kartáčovat. Co je na tom pravdy a jaký to má vliv? Moc to nechápu. Při kartáčování odstraním běl, stejně tak jako plamenem. Tak jaký je důvod?
    NIMBUS
    NIMBUS --- ---
    FRANTAVOKURKA: díky za info :-) já to mám na to připravený, co se týče sítí, ale počítám s tím nejdřív příští rok. Zatím tam mám bypass na pitnou.
    FRANTAVOKURKA
    FRANTAVOKURKA --- ---
    NIMBUS: plasty svaruje id tombrider dela ve firme ktera se tim zabejva ale pocitej ze teda zacina sezovna bazenu a dalsich blbosti pred dvouma rokama jsem chtel touhle dobou neco svarit a vseude me rekli at se ozvu na podzim...
    NIMBUS
    NIMBUS --- ---
    TSOH: Protože to dotoho sklepa nedostanu :-O
    CUKI
    CUKI --- ---
    NIMBUS: I ty velký je se pokud vím svařujou bez kopyta. ptal jsem se na to kamaráda co to dělal v Rudné. Mimo jiné takto dělaj i lodě.
    Chodba a schodiště 70cm to už je výzva pro nejednoho horníka :-D
    NIMBUS
    NIMBUS --- ---
    CUKI: mám celou chodbu po celých schodech dolů do sklepa - lehce nad 70. Ale díky za naťuknutí, ta svařovaná tam asi padne jak prdel na hrnec a bude to ideální na plný využití prostoru a poměr cena/výkon oproti těm nádržím taky dobrý. Každopádně si na tom dělají docela ryto.. Asi kvůli tý Dešťovce - byť vím, že plastařský formy jsou fakt drahý a musí je nějak rozpustit v ceně
    CUKI
    CUKI --- ---
    NIMBUS: Jo něco takového. Mám pocit že to dělá i někdo tady na nyxu.
    Ty první odkazy to je slušná darda. To už bych raději rozšířil dveře. 80cm už se vejde 640l IBC..
    NIMBUS
    NIMBUS --- ---
    IV0: to jsou ty cesty, co jsem podstoupil minule - to je 80ka :/
    IV0
    IV0 --- ---
    NIMBUS: Dělají se taky 600l IBC, neměřil jsem, ale jsou od pohledu užší.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam