• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DAVESADEMIDGEN computer / console games (1995-2005), Win95+ required, 3Dfx supported!

    OLDGEN HERE!
    NEXTGEN HERE!
    Snažte se vypichovat hry po roce 1995, pokud si nejste jisti, dobrým vodítkem je vyžadovaný operační systém - věci pro MS-DOS patří spíše do Oldgenu, věci pro Win95-WinXP (5-6 generace konzolí) patří spíše sem a věci pro Windows 7 (7+ generace konzolí) patří do Nextgenu.
    rozbalit záhlaví
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    DWAY: multiplayer byl pekelnej, hlavne za warriory charge attack přes celou mapu byl luxusní.
    DWAY
    DWAY --- ---
    DAVESADE: Ja to dohral, za vsecky tri povolani. Maximalni luxus byl, ze znacna cast hry se lisila na zaklade vyberu povolani :)

    A docela zajimavy multiplayer. Vsiml sem si, ze to maji na gogu.
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    Asi jedno z nejlepších RPG ever.

    DAVESADE
    DAVESADE --- ---
    N0NECZ: Torment je povinnost, vážně. To doženeš snadno. Připrav se na to, že první město je jenom úvod, kdy se musíš naučit naprosté základy. Budeš mít dost problémů sám s sebou, hledat cestu vpřed a chvílemi tě to bude asi i srát... a pak se to rozjede a jedeš až do konce se zatajeným dechem.

    Hmm, sám ale kupodivu nemám chuť to hrát potřetí, ale musím se dokopat, přísnost musí být!
    N0NECZ
    N0NECZ --- ---
    DWAY: To mi bohužel s Planscape Tormentem taky uteklo a rest jsem zatím nedohnal. A vzhledem k tomu, jak nyní "classic RPG" v novém balení přiházej znovu do módy (Divinity (Original Sin), Pillars of Eternity atpod.), tak to asi nedoženu, protože spíš hrábnu po těch novějších.

    I když zrovna u Planescapu jsem zvědavý stále na pojetí a kouzlo onoho netradičního podání příběhu/postav. Něco jsem sylšel, ale zase o tom nechci vědět moc v případě, že bych se k tomu někdy dostal.
    DAVESADE
    DAVESADE --- ---
    DWAY: možná je ttrochu moc velkej... no v oldgenu máme rozměr 486x66 tuším, takže tady by to mohlo být 586/120? ;)
    DAVESADE
    DAVESADE --- ---
    Jooo, NOX byla opravdová midgen perla, dík za připomenutí. Nedohrál jsem to ;).
    DWAY
    DWAY --- ---
    Hmm asi to bude moc velky banner
    DWAY
    DWAY --- ---
    Jeden midgen klenutek

    DWAY
    DWAY --- ---
    DAVESADE: ja fallout rozchodil taky na sve 486 ale bylo to strasne pomale :( Naprosto nesouvisejici reakce ovsem :)
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    TRAGED: rekl bych traged, ale nechci te urazit:)
    DAVESADE
    DAVESADE --- ---
    Abychom to celé zjednodušili - lidi z Oraclu tady mají automaticky ban, protože na tohle prostě nemáme čas, no ni?
    DAVESADE
    DAVESADE --- ---
    Příklad - Fallout. Hra z roku 97 pro MS-DOS, s dodatečnou podporou Win95. Byla to jedna z těch her, kterou se mi podařilo rozchodit na své obstaróžní 486, kterou jsem od Windows 95 chránil a pohled to Volkov Commandera mám s touto hrou spjatý - proto bych spíše řadil Fallout do oldgenu. Jakýkoliv počítač kupovaný po roce 1995 už měl Pentium a Win95 v základním balení, už to byla prostě další generace. Takže přechod generací je samozřejmě mlhavý, tomu se nedá vyhnout.

    Ale jestli tady někdo zase plácne Black Thorne, tak se naseru ;).
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    GULAZ: Byl v podstate vysikanovan z NYXu, takze nez odesel, tak za sebou uklidil.
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    DAVESADE: Tomb Raider I a II je Oldgen? Mech Warrior 2 je OldGen?
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    DAVESADE: notyvole, tak ty "osobni duvody" by me fakt zajimally..
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    DAVESADE: Nemas pravdu, jedinej Framework kterej prisel s Win95 je M$ DirectX, coz bych zrovna u tebe cekal ze budes vedet.
    DWAY
    DWAY --- ---
    Sak to byla klasika ne? Kdo chtel nominovat hru, musel dodat banner :)
    DAVESADE
    DAVESADE --- ---
    DWAY: Klidně, ale banery hodlat dělat nebudu ;).
    DAVESADE
    DAVESADE --- ---
    TRAGED: Můžeš taky klidně říct, že hry pro DOS vycházejí i dneska... ale pro mne je ale to symbolika jisté mentality. S Win95 přišly frameworky, 3Dfx, Glide, OpenGL, Direct X, všechny ty věci, které Midgen definují. Jistě, že řada projektů byla dokončena v tomto období pro MS-DOS a pokud jde o něco z roku 98, tak to sem jistě patří.

    Ta pomyslná linie roku 1995-6 je ale podle mne kritická. Hry z těchto let, pokud byly pro MS-DOS, patří spíše do OLDGENu.
    DWAY
    DWAY --- ---
    Pokud neplanujes obnovit game of the month :) Coz zas jako klidne muzem, protoze ted toho bude spousta.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam