• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DAVESADEMIDGEN computer / console games (1995-2005), Win95+ required, 3Dfx supported!
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    Moje srdcovka. Hmm...
    Blood: Fresh Supply - recenze remasteru kultovní střílečky | Games.cz
    https://games.tiscali.cz/recenze/blood-fresh-supply-recenze-remasteru-kultovni-strilecky-328282
    DAVESADE
    DAVESADE --- ---
    Huh, o tehle hre slysim poprve:
    Overblood: PS1 Horror Gone Wrong | Back From the Dead
    https://www.youtube.com/watch?v=I58kqTczBjs
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    TaKže asi takhle. Ten Dodd the Slayer určitě něco s náhodnými encountery dělá, protože na součtu úrovní 8 potkávám běžně potvory 3-9 level. Ten vysokej většinou jako jednu potvoru. Zároveň v něm je osazeno o něco víc míst, kde se potkávají ručně vložené potvory a prý tam mají být ještě přidané dungeony. Též ve městě je o trochu víc věcí, co dělat a ve hře se má vyskytovat spousta jiných itemů (zatím jsem ale nenarazil na žádný nový, pouze nové obrázky těch starých). V zásadě mi to po osmi hodinách hraní přijde jako vyšperkovanější vanilla Wizardry s narušením / odstraněním scalling.
    ---
    Reforged hned od začátku dává nepokrytě najevo, že je hodně věcí jinak. Nezačíná se v Monastery ale v jiném dungeonu, Monastery je kus vedle a zamčená. V rámci tohoto začátku hráč dostane další nový quest. Arnika není zamčená, ale nedá se do ní dostat a stráž se za to stydí (!! :) a je potřeba hledat způsob se dostat dovnitř! Nebudu spoilovat. Před Arnikou jsou střelnice, kde se dá cvičit, ale nejdřív se stane *** Chodí zde různé jiné charaktery, staré charaktery jsou přemístěné a mnohdy plní jinou funkci. V inventáři se mi od začátku hry nachází snad o třetinu jiných předmětů než ve vanilla Wiz 8. Pokud hra bude pokračovat tímhle způsobem i dál (zatím jsem prošel také těch cca 8 hodin) jedná se tedy o dost rozsáhlý overhaul. A nutno říct, že mě od začátku bavil víc než původní Wizardry a to je co říct. Bohužel scalling se koná.
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    Milá malá pozornost courtesy of Dodd mod a zapnutýho searching v ložnici mnichů hned v Monastery.

    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    KULHY: teda nemůžu říct, že by mě to vysloveně bolelo a musím s tebou souhlasit, že tvůj názor má smysl, nicméně by se mi líbilo, aby byl možnej rozdíl. Ten scalling zabíjí do tristnosti to, co by mohlo být jinak uplně skvělý.

    DAVESADE: Dostal jsem se na desítku v Reforged. Zkouším dneska ten Dodd the Slayer, tak poreportuju, jestli a jak to změnilo přistup k levelování.
    DAVESADE
    DAVESADE --- ---
    Wizardry jsou jedna z tech her, kde bych uvital rapidni snizeni obtiznosti, abych si je mel chut znova zahrat.
    KULHY
    KULHY --- ---
    VESPER_INDIGO: Jako W8 jsem hral jen chvili a ano Arnika Road nebo co to bylo za nazev byl docela oser, ale mam pocit ze me to alespon natrenovalo, jak plne vyuzivat potencial skupiny. Zadnou extremni frustraci nepamatuji. Naopak me hra cim dal vic fascinovala propracovanosti souboju.
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    Tak jsem trochu pátral, máš pravdu. Btw Reforged se zdál mít ne-škálované příšery pouze v tom úvodním (velmi dobrém!) dungeonu. A obedně, škálování příšer k úrovni hráče je prý oseknuto na nějaké minimum a maximum vždy pro danou úroveň. Ovšem fakt, že zrovna v úvodní oblasti Arnika-Trynton-Monastery je to 1-14 úroveň, znamená, že si člověk všimne větší moci své skupinky velmi velmi pomalu.

    Kdyby to někoho zajímalo, tak tady zajímavý thread k tématu. Mj. je tam i zmínka i přímo od Dodda, který vytvářel Dodd the Slayer mod.

    Wizardry 8 - Mod to Remove Enemy Scaling?
    http://www.postcount.net/forum/showthread.php?161372-Wizardry-8-Mod-to-Remove-Enemy-Scaling
    DAVESADE
    DAVESADE --- ---
    VESPER_INDIGO: Ja tajne touzim, ze jednoho dne dojedu celou trilogii s jednou partou (6, 7, 8).
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    Toho dodd jsem neinstaloval, deathstalker ano. Tak uvidím. Zatím třetí úroveň a so far so good a na první úrovni jsem potkal pětkovou sedmičkovou krysu se třema čtyřkovejma a toto se opakovalo podobně u třech dalších handplaced setkání (btw nevěděl jsem, že ve Wiz8 se dá používat i taktika chození za roh, vynikající způsob jak sejmout vyšší levely jeden po druhém) a zároveň jsem pak na třetí úrovni potkal náhodné slimes na jedničkové úrovni. Možná tedy i ten Reforged sám sundavá škálování. Uvidím.
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    ABGD:
    DAVESADE:

    A jo, už to čtu. Že nevím bude asi tím, že jsem to nikdy nebyl schopný rozehrát za nějakou 8. úroveň a dál.
    ABGD
    ABGD --- ---
    Skaluje jak vztekly. Za mne opruz a duvod proc jsem to nedohral
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    DAVESADE: to jsem měl za to, že W8 neškáluje.

    Jinak, včera jsem to už nevydržel a nandal Reforged mod a Flamestryke najednou. Možná to nebude fungovat, ale minimálně se to rozeběhlo v úvodní, předělané monastery. Zkusím do toho zaplácnout i Deathstalker tedy.
    DAVESADE
    DAVESADE --- ---
    VESPER_INDIGO: Hlavne neco, co vypina skalovani nepratel. Darkstalker se to tusim jmenuje?
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    Doporučení na nejlepší mod pro Wizardry 8? (o transparent compass a wizfast vím)

    PS: Wizardry Reforged je overhaul nebo uplně jiné wizardry s jiným příběhem?
    KULHY
    KULHY --- ---
    Vcera jsem si konecne rozbehal TES: Morrowind GOTY na OpenMW na macOS a parada! Ta hra mela fakt perfektni charakter, knizni motivaci k predstavivosti, hudbu, kreativitu v reseni situaci a kdo vi co jeste – zase jsem mlad a bezstarostny, kdyz to hraju. :D Je to ta hra co me zastihla v golden age myho dospivani v golden age dopsivani herniho prumyslu. Perfect match.
    DAVESADE
    DAVESADE --- ---
    Rozjet JK+MOTS je vopruz na Win7+ masinach, tak jsem tady nasel opravdu skvely patch:
    dgVoodoo2
    http://dege.freeweb.hu/dgVoodoo2/dgVoodoo2.html

    DNESKA V OSM ZACINAME S MOTS!!!
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    JO!!!!
    DAVESADE
    DAVESADE --- ---
    Vcera jsme si dali hezky Jedi Knighta, vzorovej midgen! Akorat jsem to dojel asi jen do pulky. I kdyz jsem hru dojel uz mockrat, tak mam desnou chut to znova dorazit. Byl by zajem i o stream Mysteries of the Sith?
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    TOM_HOST: no je to hodně volný výklad, to nepopírám, ale tak EA, chápeš... muhehe
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam