• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DAVESADEMIDGEN computer / console games (1995-2005), Win95+ required, 3Dfx supported!
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    btw ve sleve je i Blood Fresh Supply ;)

    Save 66% on Blood™ Fresh Supply on Steam
    https://store.steampowered.com/app/1010750/Blood_Fresh_Supply/
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    Když adventury, tak série Syberia. Akorát nevim, jak by dneska obstála tehdejší grafika. Ale jinak je to pro mě benchmark.
    LAZARIUS
    LAZARIUS --- ---
    TOOMIX: dej si spíš LucasArts hitovky, Broken Sword (hlavně jedničku) nebo I Have No Mouth and I Must Scream - ty jsou dobrý jak herně, tak obsahově
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    DAVESADE: já adventury právě moc nedávám, respektivě mě moc nebaví. Jo, dohrál jsem klasiky jako Horké Léto, Polda, Ve Stínu Havrana, Pohádka o Mrazíkovi, Ivanovi a Nastěnce a teď po mnoha a mnoha letech pauzy od adventur mě velmi zaujalo a dohrál jsem Agatha Christie - The ABC Murders ( [TOOMIX @ Dohrál jsem ...... (PC,XBOX,PS,NS games) HALL of Game na nástěnce!!!] ), ale třeba Alone In The Dark pro mě byla nuda.
    DAVESADE
    DAVESADE --- ---
    TOOMIX: Ja to tenkrat dohral, ale zpetnou optikou bych nedoporucil. Urcite existuje dost jinych adventur, cos minul a stoji za zahrani.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Stojí Posel Smrti za 1.99€? :)

    Save 80% on Black Mirror I on Steam
    https://store.steampowered.com/app/292930/Black_Mirror_I/
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    DAVESADE: Crossgen zni dobre
    DAVESADE
    DAVESADE --- ---
    Nemam teda dneska cas se tim zabejvat, ale jestli se do toho sepisovani do zahlavi atd. chce, tak mu rad dam prava.
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    7+ gen. konzoli jsou ty ps3 a dal. A da se to spojovat i s nastupem x86/64bit, kterej prisel teda v roce 2000, ale windows pro ne byly az v breznu 2005. Takze bude mozna stacit, kdyz se budete drzet 32bitu.
    DAVESADE
    DAVESADE --- ---
    Nebo to muzeme pojmout tak, ze v tomhle klubiki se toho stejne moc nedeje, takze muzeme propirat midgen v klasickem smyslu slova, ale pridat i dalsi *gen temata do zahlavi... A rikat tomu crossgen ;).
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    A co prostě zavést nějakou diskuzi pro hry, které nezapadnou nikam?
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    A ano, zní mi to dobře
    - Oldgen převážně 2D Era.
    - 3D Era
    - 3D shader Era
    - 3D RT era

    Teď ještě najít fancy jména
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    DAVESADE: Shadery přišly o něco dřív. S DX9c. První byl snad Deus Ex 2, takže 2003.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    DAVESADE: Shitgen ne :) kde si mám třeba pokecat o Darksiders, které vyšly v roce 2012? Sem je to moc nové a do nextgenu moc staré :)
    DAVESADE
    DAVESADE --- ---
    Co ustanovit eru shaderu, tj. Az po raytracing? Tj. Cca 2005 - 2020? I rikat tomu ... Nejak originalne (prvni mne napadlo shitgen, ale to asi neprojde ;).
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    VOZKA: já bych se držel těch let, třeba udělat Midgen2 (2006-2012)
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    Problém je, že nextgen bude vždycky současnej, oldgen bude vždycky oldgen, a ta mezera mezi nima se bude akorát víc a víc rozšiřovat, takže by to chtělo mít nějaký konkrétnější názvy. V mojí hlavě je jedním ze znaků midgenový grafiky to, že nepoužívá shadery - modernější typy jako geometry shadery vůbec neexistovaly a pixel shadery se pokud si dobře pamatuju ze začátku používaly málo. To znamená pozvolný útlum po vydání DirectX 9 a definitivní konec s vydáním Windows Vista, které přišly s podporou DirectX 10. To byl přelom let 2006/2007, takže těch 1995-2005 by mi pro můj "pre-shader midgen" celkem sedělo.
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    DAVESADE: Early mid gen, later midgen ;-)
    KULHY
    KULHY --- ---
    A treda tohle spada i do oldgenu, ale vypada to fakt dobre.

    I’m Too Young To Die: The Ultimate Guide to First-Person Shooters 1992
    https://www.bitmapbooks.com/products/i-m-too-young-to-die-the-ultimate-guide-to-first-person-shooters-1992-2002
    KULHY
    KULHY --- ---
    Me ty redefinice prijdou jako nesmysl. Spis to pridavani jak pise Dejv.

    To je jak rict ze ted vude nove gotika od 17 stoleti.

    Chce to hledat ty spravny milniky a nazvy. Me docela bavi ta pointa s DOSem tady. Stejne tak nastup PSX. Skutecnych 3D engine apod..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam