• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DAVESADEMIDGEN computer / console games (1995-2005), Win95+ required, 3Dfx supported!

    OLDGEN HERE!
    NEXTGEN HERE!
    Snažte se vypichovat hry po roce 1995, pokud si nejste jisti, dobrým vodítkem je vyžadovaný operační systém - věci pro MS-DOS patří spíše do Oldgenu, věci pro Win95-WinXP (5-6 generace konzolí) patří spíše sem a věci pro Windows 7 (7+ generace konzolí) patří do Nextgenu.
    rozbalit záhlaví
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    DEEFHA: Tak ale nehrát HalfLife, to je jak nikdy nevidět 2001 nebo Planetu Opic s Hestonem. Co, to je možná dokonce jako nevidět Star Wars New Hope!
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    TOM_HOST: Já jsem nehrál spoustu věcí a nestydím se za to :⁠-⁠)
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    L4MA: takhle jsme s kámošem jeli Wolfa :)
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    DEEFHA:
    TYS
    NEHRAL
    HALF LIFE????
    ???????
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    Pro uln5y zážitek je hlavně důležité projít i Blue Shift a Opposing force!
    DAVESADE
    DAVESADE --- ---
    Uplink byl uplne skvelej! Mel jsem ho problemy nekdavno najit - doufam, ze to byla jen vlci mlha. Je to na steamu vubec?
    KULHY
    KULHY --- ---
    Nojo Uplink, malem jsem zapomnel. 😭
    L4MA
    L4MA --- ---
    KULA: hrali jsme to porad dokola asi rok, nez nekdo prines vypalenou plnou. s kamosem v "multaku", ja na chodil na klavesnici, on strilel na mysi. ta vzajemna koordinace jsou moje nejhezci hracsky vzpominky... :)
    KULA
    KULA --- ---
    L4MA: souhlasím, že se to všude válí :D

    KULA
    KULA --- ---
    H-L mě jako čtvrťáka v roce 99 vyhodil z lavice. Nic mě tak nepohltilo jako atmosféra ohromného komplexu plná vědců v bílých pláštích. Dokonalé klišé vědecko-fantastických témat v duchu akčňáků z 80.let. Musíš mít zájem o architekturu, Black Mesa pak není jen koridor ale ohromné solné doly přebudované na vědecké zařízení. Svět ve světě. Já jsem takový dement, že lambdu mám na klíčích od auta. Stylistika je pro mě kulturní jednotkou co mě čtvrtstoleti baví a ovlivnlňuje. UI ve spojení se zvuky je nezaměnitelné.
    https://twitter.com/OOCBoomShoots/status/1615147060075892737
    L4MA
    L4MA --- ---
    TOOMIX: tak vez, ze pro full experience je treba si dat jeste HL: Uplink, coz je tehdejsi demo ve frome extra levlu s uzavrenym pribehem, kterej nebyl soucasti zakladni hry. vali se to vsude zdarma, a koukam ze to jde hrat i v prohlizeci. na Pentium 90mhz trval "quickload" asi 2 minuty. :)

    Half-Life: Uplink | Play game online!
    https://playclassic.games/games/first-person-shooter-windows-games-online/half-life-uplink/
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    L4MA: odkládat to určitě nebudu, když už jsem to rozehrál, tak to dohraju za každou cenu ;)
    L4MA
    L4MA --- ---
    TOOMIX: ty jo, tak to mas authentickej zaziztek, presne takhle se to hralo v 99.
    "nikde žadná mapa, tip co udělat atd., prostě běhej, zkoušej a hledej si sám vchod do ventilace v tý nejposlednější místnosti" to je uplne dojemny, kdyz to takhle vidim napsany cerny na bilym. :D
    dej vedet jak se budou tvy pocity vyvijet, pokud to neodlozis, prosim.
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    HL v době vydání byla naprosta bomba. Ano, je to koridor, ale to je i HL2 a vůbec většina single FPS. Ale vyvažuje to, kromě příběhu, právě hádankami pro hledání postupu dál.

    A co IMO měl ioc povedenej multak. Bavil nás tenkrát po práci víc, než první dva Qakove nebo Bloodove.
    KULHY
    KULHY --- ---
    RAGNAROK: Kde jsou blaničtí Half-Life ultras, když je nyx potřebuje?
    KULHY
    KULHY --- ---
    Half-Life byl pro mě takový Another World z 3D generace. Vyprávění prostředím, velké osamění v obrovskèm konplexu, ostřižen od světa tam venku, ten pocit že se lidem něco může šeredně nepovést. Zvuk a hudba taky top. Jako miluju Quake, NIN a všechno, ale je to přiznaná hra, zatim co u Half-Life se někdo fakt snažil abych tomu všemu uvěřil a já tomu u her rád podléhám.
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    HL byla desiva repetitvni nuda s nudnejma puzzlama.
    DAVESADE
    DAVESADE --- ---
    Takova doznani jsem po ranu teda necekal! Dik!
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    CHOROBA: Jó, tak ten jsem taky nehrál :⁠-⁠)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    DEEFHA: a já bych ještě doplnil že Quake 1 bych doporučoval rozhodně se sluchátkama a v potemnělé místnosti, aby to mělo grády. A raději nasadit Pampers :) přecijen je to nejlepší a nejatmosféričtější střílečka :)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    dycky kdyz porovnavam Half Life vs Quake II, tak mi z toho stejne nejlip vychazi System Shock II
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam