• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DAVESADEMIDGEN computer / console games (1995-2005), Win95+ required, 3Dfx supported!
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    L4MA: Se přidám k pánům protože mě baví jak to zřejmě jednu dobu byla častá věc, my jsme takhle s kámošem dohráli Descenta, tam je těch kláves víc a tak to byla i zábava pro oba :).

    ---

    S tím Half Lifem mi to přijde jako typickej případ Seinfeld is unfunny jevu: HL1 byla průkopnická hra, která udělala spoustu věcí poprvé a byla veleúspěšná, takže všechny ty nové věci pak jiní vývojáři masově kopírovali a spoustu těch jednotlivostí udělali líp prostě protože technologický progres a odstup a tak. Přestože skoro nikdy z toho nevzniklo něco podobně koherentního a vyladěného jako Half Life samotný. Takže v dnešní době už moc nevidíme ty inovace ale spíš ty nedostatky.

    Mě HL1 taky úplně nechytnul. Když vyšel, tak jsem ho hrál ještě jako dítě a bavila mě ta tehdy skoro až hororová atmosféra na začátku, kdy člověk nemá pořádné zbraně a proti němu stojí mimozemšťani a zombie-vědci. Když přišly přestřelky s vojáky, tak jsem to nějak nechal být. Black Mesu jsem dohrál ještě v té nekomerční verzi, bez Xenu a pár dalších předělávek, a docela jsem se bavil, ale též nemám potřebu se k tomu vracet. HL2 mě poznamenal víc.

    Naproti tomu ke Quakovi se s různými moderními mody které puristi neuznávají (typu Quake 1.5) vracím doteď :).

    Z věcí které přímo vyšly z Half Lifu vlastně nemám nejradši ty hry samotné, ale sérii Freeman's Mind:

    Freeman's Mind: Episode 1
    https://www.youtube.com/watch?v=5SQhfkpX9bc
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    TRAGED: Jj, jako neměj mi to za zlý. Jsem rád, že to vyšlo, ale tehdá jsem čekal víc. Koneckonců si s tím i vím mohli pohrát.
    HL2, to je zase jinej svět :))
    BTW, měl jsem kamaráda, co rád programoval a dělal mapy.
    Jednou v rámci "digitalizace" dostal mapy školy a intru.
    Přejmenovali jsme boty a hle CS 1.3 here we go! :)
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    ( dal bych nějakej HL RT mod :-) )
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    LOVE_DALI: Pokud si čekal HL s modelama z HL2, tak to chápu, že jsi mohl být zklamaný. Nikdy to neměl být remake, ale "jen" port assetu do source enginu. Takže je tam max lepší práce s texturama a světlem a doladění vlastností, které původní engine neumožňoval. Viz zmiňované zábradlí. A je ovšem prima, že na Steamu se Source engine sdílí, takže všechny hry na něm.maji vždy jeho nejnovější verzi.
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    TRAGED: Mno, nevím, jestli idealizuju. Když to vyšlo, tak jsem z toho šel do kolen, obzvlášť, když kluci měli 3dfx.
    Spíš, mě potom zklamal source, kterej mi přišel graficky o ničem. Čekal jsem toho víc :)
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    Já bych spíš doporučoval rovnou BM, ale ono už je stejně tak nejak pozdě. Hry se vyvíjejí rychle, a ačkoli je to samozřejmě nehynoucí, nezpochybnitelná legenda, ten okamžik wow efektu už je prostě jednou provždy pryč, očima roku 2023 už se to zkrátka vidět nedá. Alias jedno z těch "to by člověk prostě musel tenkrát zažít".
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    LOVE_DALI: IMHO si ten původní idealizujes. Source je fakt lepší co se QoL vylepšení týče. O podpoře vyšších rozlišení ani nemluvě.
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    L4MA: Mno, ro už bych radši jel původní než source :D
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    DEEFHA: Pro autentický zážitek, ovšem bez engine omezení* doporučuju Source.

    * Skákat po zábradlí z textury jako v původním HL nechceš.
    L4MA
    L4MA --- ---
    DEEFHA: v Black Mesa jsou ty levely upraveny a takovy ucesanejsi pro moderniho hrace.
    osobne bych doporucil na prvni pruchod Half Life Source, coz je oficialni "remastr", kterej vypada o trosku min hnusne, nez original. :)
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    L4MA: Ta druhá varianta :)
    Taky pamatuju, jak jsme lovili skrytý chodby.
    Tuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuut :D
    Jinak jeli jsme tu shareware verzi. Pak když jsem se dsotal k plný a později SoD, tak jsem koukal :)
    L4MA
    L4MA --- ---
    LOVE_DALI: Wolfa s mysi? Nebo jeden na sipkach a druhej strilel a otviral dvere? :D
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    A teď to asi zase trochu rozvířím - měl bych si teda zahrát spíš fakt origo HL, nebo Black Mesa? Budeme hlasovat? :-)
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    TOM_HOST: Nejdřív si to zahraju a pak se uvidí. Sám jsem zvědavý, jak to dopadne :-)
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    DEEFHA: To odvolas! :))
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    TOM_HOST: Možná to něco nevypovídá ani tak o klubu, jako spíš o HL :-P
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    CHOROBA: Uplink byl super. Jsem nějak opomněl hodit granát na mříž v tom radaru, tak jsem se tam vždycky zasekl. Když jsem na to přišel, připadal jsem si jak idiot.
    Jinak tam se ještě dalo krásně upravovat cfg files, takže jsem zvýšil účinost zbraní na hodně a de facto z toho udělal stealth akci.
    Jednou jsem to teda přehnal s granátem a "sklidil celou mapu" :D
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    sem si ted zahral asi po 20 letech HL Uplink a jako fer. sem na to uplne zapomnel ;)
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    Tyve co to je za midgen klub … pulka lidi nehrala hl vubec druhe se to nelibilo 🙈
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    OK, dobře, tak já si to teda někdy zahraju, no :⁠-⁠D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam