• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PIKO23Hudební zákulisí (historky,zajímavosti,kultovní fotky a fórky z hudebního prostředí)
    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    KULT: Overkill (speed/thrash NY) a jejich zpěvák Bobby Blitz


    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    FÓR: (Dirty Rotten Imbeciles - crossover/thrash legenda z Texasu)

    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    ZAJÍMAVOST (oprava, díky ALESH): Logo skupiny The Rolling Stones má na svědomí umělec John Pasche, nikoliv Andy Warhol. Andy je v rockovém světě znám především pro banán na obalu alba od The Velvet Underground & Nico z roku 1967. Andy také poskytoval svou The Factory jakožto zkušebnu a také místo pro konání koncertů The Velvet Underground.



    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    ZAJÍMAVOST: Sepultura & Pelé

    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    FÓR: Díl Víkend v Asspenu s06e03

    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    HISTORKA: V letech 1969 až 1970 žil Iggy Pop se svou kapelou The Stooges na předměstí Detroitu ve vile, které se říkalo Fun House. Ostatně, tak pojmenovali i své druhé album z roku 1970. A co se v téhle vile dělo? Psali tam a nahrávali muziku, samozřejmě, ale také do sebe rvali obrovské množství drog, především heroinu.
    Buchnama plnýma krve pak postřikovali stěny a stropy a proměnili tak několik místností v umělecká díla.
    Ron Asheton (67-74, 03-09 basa, kytara), jediný člen The Stooges, který drogy nebral a nežil s nimi, to popisuje takto: „Vždycky, když jsem tam přišel, byla tam všude stará vrstva krve a na ní zase nová. Vypadalo to jako umělecká díla. Škoda, že jsem to tehdy nevyfotil.“
    A pár fotek Rona a Iggyho:



    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    FÓR: tip na super název pro blackovou kapelu: Jurta


    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    FÓR:


    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    FÓR:


    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    ZAJÍMAVOST: Píseň I Shot the Sheriff od Boba Marleyho, vznikla tak že Bob nechtěl aby jeho žena brala antikoncepci. Doktor, jenž jí ji předepsal, je v písničce oním šerifem.


    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    Kult:





    JONY
    JONY --- ---
    Chybí tam NSBM. Draka uhajluje a princeznu pošle do plynu
    CRAZYHBO
    CRAZYHBO --- ---
    Za mě v tom nevidim problém..jestli je storka od rockera nebo od djee..příběhy snad ocení každéj kdo má k hudbě blízko nebo zájem..
    Ctu už hrozně dlouho biografii Keitha Richrdse..pokusim se pak něco nahodit..
    _IOB_
    _IOB_ --- ---
    PIKO23: tak tady na nyxu rozhodne obrovska kupa, otazkou je jestli chodi nebo jeste neobjevili tuhle diskuz...
    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    _IOB_: Hele jak chceš, já osobně ocením každou snahu o nějakou pěkně popsanou zajímavost atd.. To že tě tady nezasypou mínusy ale zaručit nemůžu :) I přesto si myslím že by se našli, či časem najdou lidé kterým se to bude líbit.
    _IOB_
    _IOB_ --- ---
    PIKO23: to teda rozhodne, ale i tak je trosku zbytecny tady psat zajimavosti o dobrych el. projektech kdyz tady nejsou lidi ktere to zajima/doceni, a ti co tu zatim jsou vypada ze sledujou neco jineho. tak asi jeste uvidime...
    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    FÓR:

    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    ZAJÍMAVOST: Málokdo ví že basák Flea (Red Hot Chili Peppers) má zkušenosti s hraním a dabingem. Nejprve si zahrál několik menších rolích ve filmech jako Návrat do budoucnosti 2 a 3, Strach a hnus v Las Vegas nebo v Big Lebowski. Hlavně ale daboval postavy v dětských animovaných pohádkách. Přesvědčit se můžete u seriálů jako Rugrats Go Wild nebo The Wild Thornberrys. Nebudete věřit vlastním uším.
    Někdy také hraje na trumpetu. Důkazem toho je koncert Nirvany z roku 1993, kde Flea hraje jeden z úvodních riffů písně Smells Like Teen Spirit.
    Když jsem ho já naposledy viděl (2012) měl na sobě 90s šusťákovou kombinézu a blond/pink háro.


    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    FÓR: S trochou nadsázky tu mám něco podobného :D


    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    JAMILLOS: Na to že Big Bosse nemám rád dobrý :D Jen s tím thrashem si mohl dát víc záležetet něco jako: Dá si pár piv, během pár minut jí poví o velkém spiknutí a pokusech v hangáru 18, následně zabije draka a ojede princeznu ..... Jo a neměl být ten předposlední příspěvěk spíš o death metalu ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam