• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PIKO23Hudební zákulisí (historky,zajímavosti,kultovní fotky a fórky z hudebního prostředí)
    Vítejte! Tato skupina je určena pro všechny hudební fanoušky, jenž mají nějakou zajímavou historku, příběh či zajímavost z hudebního prostředí. Dále se tu mohou objevit různé vtipné fotky muzikantů nebo fórky. To také nabízí prostor pro hudebníky jenž jsou pro vás z nějakého důvodu kultovní. Není problém pochlubit se vaší fotkou s nějakým hudebníkem. Je jedno jestli se jedná o underground či mainstream. A nakonec je tu i prostor pro všemožné fórky (ať už vtipy či obrázky) na téma hudba. Jelikož se jedná o nově založenou skupinu, vůbec neva když se tu objeví známé a provařené věci. Pokud se chcete o něco podělit, tak si přečtěte pravidla o něco níže. Co tu chceme: V žádném případě se nechci stavět do pozice ze který bych tady rozkazoval co za styly se tu smí a nesmí přidávat. Jen si prosím vás uvědomte že tu nikdo není zvědavej na nějakej posranej iluminátskej popík a podobné sračky. Jo a debility typu Kabát, Tři Sestry, Chinaski nebo U2. Co tu nechceme: Určitě tu nechci mít nějaký bulvární koutek, tudíž žádné doměnky, lži nebo dohady.Vkládejte pouze obrázky a historky. Žádná videa a když už odkaz tak jedině na nějaký dokument či novou knihu k tématu. Dále vás prosím a to z důvodu přehlednosti, když něco vložíte tak na začátek popisku napsat VELKÝM písmenem o co se jedná např. HISTORKA, KULT, ZAJÍMAVOST, VTIP. Omluvte ten diktát, ale cílem je to aby se auditkem dalo i zpětně listovat jako u knihy, v budoucnu uvidíte že to má své opodstatnění. Pokud si nejste jisti jak na to, mrkněte na první stránku kde jsou uvedeny příklady pro různé druhy příspěvků. V případě různých nesrovnalostí neváhejte a napiště mi. Díky za pochopení a těším se na spolupráci !
    rozbalit záhlaví
    CHALSEA
    CHALSEA --- ---
    PIKO23: RIP*
    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    V 69-ti letech dnes ráno podlehl Radim Hladík následkům fibrózy plic, s níž bojoval několik let.

    Tisková zpráva na stránkách kapely Blue Effect datována k 4. říjnu uvádí:
    Letos v září byl Hladík po koncertu na Střeleckém ostrově v Praze převezen do nemocnice v pražském Motole, kde byl týden v péči lékařů.

    „Jakmile jsem dohrál, odvezli mě na jednotku intenzivní péče. S lékaři jsme v nemocnici dospěli k závěru, že je nesmysl to dál pokoušet, a tak jsem se rozhodl koncertování přerušit. Věřím, že dočasně,“ vysvětluje.
    Radim Hladík trpí fibrózou plic, což je choroba, při které se mu pomalu zmenšuje obsah plic. Koncertní hraní je přitom velice namáhavé. Během hodiny a půl hraní se po čtyřech letech boje s nemocí dostával do takzvané hypoxie, kdy má tělo v tkáních tak málo kyslíku, že to začalo ohrožovat srdeční sval a hrozil infarkt.

    „Mou jedinou šancí je transplantace plic. V září jsem se dostal do transplantačního registru a teď jsem doma, odpočívám, nenamáhám se a čekám, až mi možná zavolají z motolské nemocnice, že pro mě mají plíce, a odvezou mě na operační sál. Je to má jediná šance. Pokud tohle všechno proběhne, čeká mě rekonvalescence a potom se chci na pódia vrátit,“ vysvětluje Hladík.


    Leč to bude znít jako klišé, tak pro mě a spoustu dalších lidí bude navždy nesmrtelný.
    Díky za vše a budiž ti zem lehká.


    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    HRAFNAIN: Tom Jones a Elvis nebo jeden z jeho imitátorů ?:D
    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---


    FÓR HISTORIE

    Thin Lizzy - https://www.youtube.com/watch?v=wyQ-tScuzwM

    Phil Lynott was once asked by a journalist whats it like being black and Irish............
    Phils answer was ''Like a pint of guinness''
    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    HÁDANKA:

    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    FÓR: pro fandy této legendární bandy


    PONCIK
    PONCIK --- ---
    Leonard Cohen is dead ((.
    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    CITÁT:
    "... až vydělám 3 miliony $, budu jen feťák...."
    - Kurt Cobain


    PONCIK
    PONCIK --- ---
    PIKO23: Tři ségry přeci .).
    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    HÁDANKA:
    Má to tři oči a tři nohy.
    .
    .
    .

    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    FÓR:


    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    HISTORIE:
    Jaco Pastorius se dělí o své poznatky během baskytarového workshopu.


    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    BLIND: pro mě zas záminka k navážečce
    BLIND
    BLIND --- ---
    PIKO23: to byl sarcasmus ty hazeni spino .. :D
    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    BLIND: Jenže to ses nezmínil jak si v nevědomosti zahodil příležitost ho vidět v Liberci za čento, páč si nevěděl jaká mrda to je tak teď na něj házíš špínu :D Každopádně letos sem na něj chtěli jet do Karlína a cena byla od 1600 a za místo kde by si z toho něco měl byla za 3200 :D
    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    CITÁT:
    "Já se rodičů neprosila o to, aby mě počali na chodbě nějakého domu v Baltimoru, aby mě přivedli do světa jen proto, aby mě opustili, abych neustále narážela na překážky a musela bojovat o život."

    - Billie Holiday



    BLIND
    BLIND --- ---
    KOHOUT: nakej buzik vo kterm se rika ze ma nejlepsi feeling na svete nebo co .. :D
    KOHOUT
    KOHOUT --- ---
    PIKO23: JOE BONAMASSA dostal v Gibson SG v 6ti letech? Tak to je teda pěknej zmrd, kdo to vůbec je? :D
    PONCIK
    PONCIK --- ---
    PIKO23: Max Cavalera jednoznačně vítěz .).
    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    PIKO23:
    VZPOMÍNKY NA PRVNÍ NÁSTROJ II:
    Po pilotu tu mám druhý díl tohoto seriálu, tak snad se bude líbit. Drtivá část příspěvků pochází ze sériíe článku na frontman.cz (hledej pod tagem: První kytara).
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    JOE BROWN

    "Koupil jsem ji za libru v hospodě svý mámy, kde jsem vyrůstal. Jednu sobotu tam přišel chlap s kytarou a chtěl se jí zbavit. Nepamatuji si, co to bylo za model, ale měla spoustu podivných knoflíků na sobě. Pak jsem vyzkoušel různé typy Fendera, Gibbsona a Höfnera – byly sice krásné na pohled, ale pro rock´n´roll naprosto nepoužitelné, protože byly podomácku vyráběné. Já nevím, co se nimi stalo. Asi se rozpadly."
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    JOE BONAMASSA

    "Říkalo se jí Chiquita. Byla to moje úplně první kytara, na kterou jsem hrál už jako čtyřleté dítě. Poté jsem dostal v šesti Gibson SG."
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    VIC FLICK (tvůrce melodie k filmu James Bond)

    "Moje první kytara byla malá Gibson Kalamazoo, koupil jsem ji v roce 1949 za deset dolarů. Bylo dobrý na ni hrát jen s pomocí mikrofonu, co mají k dispozici velitelé tanků – přes rádio to znělo skoro jako kytara. Nikdy jsem nelitoval toho, že jsem ji vyměnil za banjo!"
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    MAX CAVALERA

    "Moje první akustika patřila tátovi. Měl rád italské písničky. Pracoval totiž na italské ambasádě v Brazílii a kdykoli ve volném čase ji hned popadl a zpíval. Zemřel v roce 1979, když mi bylo devět let. V jedenácti jsem pak našel jeho kytaru a tenkrát jsem byl zblázněný do Kiss. Paul Stanley měl na kytaře přidělaný takový skla, tak jsem se rozhodl ho napodobit. Rozbil jsem zrcadlo a kousky skla jsem nalepil na kytaru – to jsem fakt neměl dělat!"
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    TOMÁŠ SCHILLA (český violoncellista)

    První mi koupila mamka, když už bylo víceméně jasné, že u hraní vydržím. Prof. Černík nám s tím pomohl a nástroj mi vydržel desetiletí. Byl se mnou i v Americe, na turné s Půlnocí.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    GUS G (Ozzy Osbourne)

    "Můj táta mi koupil levnou akustiku, když mi bylo deset a dodnes ji mám. Do čtrnácti let jsem nevyzkoušel elektrickou kytaru, až pak jsem konečně dostal jednu ze série Fender Strat Classic Floyd Rose. Taky ji mám doma pořád schovanou - vypadá trochu jako model Richie Sambora, je to opravdu skvělá kytara a já na ni nedám dopustit."



    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    PONCIK: no to mě nenapadlo! :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam