• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PIKO23Hudební zákulisí (historky,zajímavosti,kultovní fotky a fórky z hudebního prostředí)
    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    CITÁT:





    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    HUDEBNÍ TEORIE:
    Článek pochází z časopisu Muzikus vydaného 4.1. 1991





    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    RADA:
    Om - tříčlená (basa & zpěv, klávesy & synťák, bicí) parta z Kalifornie co ještě nepokazila žádné album. Žánrově jde o fůzi dronu a stoner doom metalu.


    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    FÓR:


    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    KULT:
    Thin Lizzy, konkrétně rok 1983.




    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    FÓR:


    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    PIKO23:
    ZAJÍMAVOST:
    Za celou historii kapely Anthrax, nehrál doprovodný kytarista Scott Ian pouze na jedné písni. A to na coververzi I'm Eighteen od Alice Coopera, jenž vyšla na jejich debutovém albu Fistfull of Metal v roce 1984. O jeho part se tak postaral solový kytarista Dan Spitz.

    - Scott Ian & Cliff Burton - 1984, Marquee Club, Londýn

    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    ZAJÍMAVOST:
    Zítra slaví debutové album britských Black Sabbath 51 let od jejího vydání.

    Natočili ho za 600 liber během tří dnů, navíc všechny písně vycházejí z jamů ve studiu.

    A pokud vás nejednou mrazilo z oné tajemné ženy na pozadí, je stále zde mezi námi.
    Pod jménem Indreba, vaří sama, celkem pohodovej electro ambientní blues rock.
    Fotograf Keith “Keef” Macmillan si ji vybral záměrně, pro její malou výšku, pouhých 5 stop, aby scenérie za ní vypadala větší. Mapledurhamský vodní mlýn použitý na obálce alba zvolil sám Keith, jelikož podle něj celkem zapadal do zvuku kapely. Pod tím hábitem byla Indreba po celou dobu nahá, pro efekt byl použit suchý led.
    O foccení prohlásila:
    "Bylo to jen:" Postavte se tam a udělejte to. "Jsem si jistý, že řekl, že je to pro Black Sabbath, ale nevím, jestli to pro mě v té době něco znamenalo."

    Teď koukám že deska byla nahrána 16. října 1969, čili v den kdy má Flea z Red Hot Chili Peppers narozeniny, dobře se mi to pamatuje, protože je mám taky.







    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    HISTORIE:
    Frank Zappa, Sportovní hala Praha, 24.6. 1991

    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    ZAJÍMAVOST:
    20 zajímavých faktů o Metallice za její 30. letou historii, čili data budou aktuální někde k roku 2011, angličtina výhodou.

    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    FÓR:


    PIKO23
    PIKO23 --- ---










    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    CITÁT:
    „V březnu 1987 jsem se potkal s kluky z MEGADETH, když předskakovali Alice Cooperovi v Long Beach Areně. Ve vzduchu visel můj příchod do jejich sestavy, ale nakonec se vše zadrhlo. Za prvé, když jsem borce viděl v zákulisí, vypadali opravdu hodně nezdravě. Sám jsem nebyl svatý, ale měl jsem věci pod kontrolou. Druhá věc, neměl jsem zájem být něčí najatý zaměstnanec. Chtěl jsem dělat svobodně umění bez nutnosti někomu podléhat,“

    - Dave Lombardo
    bicí v těchto kapelách:
    Beloved Ghouls, Dead Cross, Misfits, Mr.Bungle, Suicidal Tendencies, Satanic Planet, Fantômas ex-Slayer

    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    FÓR:


    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    HISTORIE:

    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    HÁDANKA:
    Vyvstane někomu z vás na paměti jméno interpreta či název písně? (bez googlení)

    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    MICROSHIT: ahaaa, díky :D
    MICROSHIT
    MICROSHIT --- ---
    PIKO23: poslední není ZW, alébřž Dave Chandler ze Saint Vitus )
    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    CITÁT:
    "Když řeknu že jsem chodil na koncerty, tak každej jako zpozorní... a řikám: můj poslední koncert byl vlastně v Hluku kde, jsem byl Uriah Heep, Juria Heep, Urijáších, jak kdo chcete. Kdysi dávno jsme tu měli možnost úplně minimální. Chodili jsme na koncerty Olympicu, chodili jsme na Katapult, chodili jsme na rockovou Petru Janů, chodili jsme na Citron a na podobné věci... "
    - Jiří Kajínek
    (ve videu s názvem Hudba i Čtvrtníček s Lábusem, zveřejněném 28.1. 2021, na svém youtube kanálu)

    Dodám že se jednalo o koncert ve sportovní hale města Hluk ve Zlínském kraji jenž se uskutečnil 16.2. 2019.
    Tou dobou kapela představovala své 25. a prozatím i poslední studiové album Living the Dream.

    Na fotce s organizátorem koncertu.

    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    FÓR:
    Pár komiksů z dílny Drawn Too Late ( https://www.facebook.com/drawntoolate/ ) zaměřujicí se na metalové prostředí, zejména na stoner/doom podsvětí.
    Účinkují: Dave Wyndorf (doprovodná kytara a vokály v Monster Magnet)
    Brendt Hinds (solová kytara a vokály v Mastodon)
    Zakk Wylde (solová kytara a vokály a nejen to v kotle píčovinách: Ozzy Osbourne, Black Label Society,
    Pride & Glory, Steel Dragon, Zakk Sabbath)





    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam