• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FORELLISilniční cyklistika - "špatným dnem šetříte síly"
    Klub zaměřený na silniční cyklistiku a vše kolem ní. Novinky, závody, švihy, postřehy. GIRO Velogames


    VELOGAMES NYX LEAGUE: 15465707

    http://www.velogames.com/




    Weby věnující se silniční cyklistice:
    Roadcycling.cz
    Supercycling.cz
    www.steephill.tv
    www.cyclingnews.com

    Výsledky:
    Procyclingstats.com

    Streamy:
    cyclinghub.tv/livestream
    sportlemon.tv

    Velogames - Nyx Cyklo liga
    http://www.velogames.com/

    rozbalit záhlaví
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    BELKIN: Tak člověk si může zhruba propočítat, co by ho stálo mít svoji cyklistickou stáj. V podstatě by stačilo, kdybych se stal sponzorem stáje, pak už si řídíš všechno.
    PAN_SPRCHA
    PAN_SPRCHA --- ---
    BELKIN: proč? čísla nelžou a člověk si z nich může udělat obrázek bez ohledu na to co kdo tvrdí.
    BELKIN
    BELKIN --- ---
    KEIKIN: Tu diplomku sem doopravdy nečetl. Ani mě to nezajímá. Náhled do pozadí moderní cyklistiky ti nabídne jenom někdo kdo se v tom pohybuje. Ono se zase časem dozvíme věci.. :)
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    BELKIN: já nic nesrovnávám, jen jsem vypíchl, co mně zaujalo s té doplomky. MYslím, že každý si tam najde některé zajímavé informace, i když celkově ta práce nic nového pod sluncem nenašla, jen možná nastínila trend stájí, že chtějí posílit příjmy z merge, jinými slovy navýšit rozpočet :-)
    BELKIN
    BELKIN --- ---
    KEIKIN: Ty srovnáváš Premier League a Cyklistiku? To je jako bys měl stovku a mohl na ní vydělat 150 nebo možná 100 ale spíš míň než do toho vrazíš. Zeptej se Olega, nebo rovnou SKY.
    BELKIN
    BELKIN --- ---
    D1RABBIT: Straka s Hečeckým vždycky když se jede sjezd tak se bojej aby se Zakarin nezabil.
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    Dávám sem úplně dole odkaz na zajímavou magisterskoupráci, kterou jsem četl:

    Vypíchnuté teze:

    - v roce 2016 fotbalové týmy anglické Premier League vydaly na platy hráčů
    v průměru 61 % ze svého rozpočtu. V cyklistice je to velmi podobné
    a stáje ze svého rozpočtu vydají v průměru 70-80 % na mzdy jezdců.

    - platí slavné Paretovo pravidlo 80/20: 4 nejlepší jezdci týmu dostanou
    téměř 80 % všech mzdových nákladů

    - obecně se předpokládá, že 70-80 % rozpočtu zaplatí hlavní sponzor a 10-20 % doplní ostatní sponzoři

    - dle pravidel Mezinárodní cyklistické
    federace (UCI) by cyklistické stáje neměly být ziskové a jejich příjmy a výdaje by měly být přibližně vyrovnané.

    - rozpočet ve výši 321miliónů EUR všech profesionálních stájí v roce 2012 tvoří pouze 60 % rozpočtu ve výši 509 miliónů EUR fotbalového týmu FC Barcelona pro sezónu 2013/2014.

    - Náklady na cestování a ubytování představují cca 5-10 % celkových výdajů


    https://is.muni.cz/th/jiaph/Magisterska__pra_ce.pdf
    BELKIN
    BELKIN --- ---
    PAN_SPRCHA: No tak přetrh řetěz, omlouvám se. Jel poslední takže jasně že jel o první místo a to i vyhrál a tu časovku by tenkrát vyhrál taky.
    PAN_SPRCHA
    PAN_SPRCHA --- ---
    BELKIN: Romandie 2015 a Zakarin tam nespad, ale přetrh řetěz, navíc tu Romandii celkově vyhrál

    2015 Tour de Romandie: Stage 6 Highlights
    https://www.youtube.com/watch?v=nCIFokHJOpU
    BELKIN
    BELKIN --- ---
    To ještě Tony jezdil za Omegu..
    BELKIN
    BELKIN --- ---
    Romandie cca 2014 nebo tak nějak.
    BELKIN
    BELKIN --- ---
    PAN_SPRCHA: To bylo ja nevím co za etapák, nějakej před tour co končí časovkou a Toni už jen čekal kdy dá ruce nahoru a najednou jel jako snad poslední Zakarin a jel takovou pilu že i Tonimu naskakovaly vrásky. Potom naštěstí v zatáčce zchrastil a Toni si oddychl.
    PAN_SPRCHA
    PAN_SPRCHA --- ---
    BELKIN: ta věta mi nějak nedává smysl....proč musel spadnout aby Tony mohl vyhrát?
    BELKIN
    BELKIN --- ---
    PAN_SPRCHA: Si pamatuju jak se jela časovka na mokru a on musel spadnout aby Toni Martin mohl vyhrát, tak byl rozjetej.
    PAN_SPRCHA
    PAN_SPRCHA --- ---
    BELKIN: Zakarin jezdí časovky docela dobře a lídr je tam furt
    BELKIN
    BELKIN --- ---
    Zacharin :)) Výbornej cyklista.
    BELKIN
    BELKIN --- ---
    PAN_SPRCHA: Chtěli asi Kaťušu zatraktivnit ale za mě ta pravá Kaťuša byla když tam byl lídr ten analfabet co dokázal v časovce i 4x spadnout, teď si nevzpomenu, ale tahoun jako prase.
    PAN_SPRCHA
    PAN_SPRCHA --- ---
    BELKIN: no němci by se historicky prostě do Ruska vydávat neměli.


    zrovna v tý Kaťuši....to je sbírka německých failů

    Tony Martin, přišel do Kaťuši jako mistr světa a bylo mu 30, za dva roky v Kaťuši pak nevyhrál jedinou časovku (kromě mistrovství německa)
    Marco Mathis, přišel do Kaťuši jako mistr světa U23 v časovce, v Kaťuši se totálně zahrabal a teď je v prokonti
    Rudiger Selig-nadějný klasikář, porážel i GvA, pak šel do Katuši kde se zahrabal na pár let, než mu dali šanci v Bora, kde se zase začal trochu hrabat nahoru.
    Rick Zabel-vypadal nadějně v BMC, v 21 letech 5x v první desítce na giru, v Kaťuši se zahrabal a teď přinejlepším může rozjíždět
    Nils Politt-ten jezdí od dvaceti v Kaťuši, tak těžko říct. Každopádně je to juniorský i u23 mistr německa, taky zas tak moc nezáří....
    BELKIN
    BELKIN --- ---
    A stejně jako loni všichni se ptají "Kde jsi, Marceli?" :)
    HELLISH
    HELLISH --- ---
    PAN_SPRCHA: souhlasím tak napůl, u některých týmů to podle mě byla spíš náhodná selekce (Astana - Lopez, Izagirre; Mitchelton - Yates, Chaves; Movistar - loňský vítěz Soler; Katusha - Špilak) a určitě měli v plánu mít touhle dobou víc variant..
    PAN_SPRCHA
    PAN_SPRCHA --- ---
    HELLISH: ani mi nepřijde, každý tým tam má minimálně jednoho na GC pořád vepředu. jenom se vytříbilo, kdo jel jako lídr do závodu
    SKY-Bernal,Astana-Sanchez,Movistar-Quintana,AG2R-Bardet,Sunweb-Keldermann,QS-Jungels,Katusa-Zakarin,Scott-Haig(asi jedou na něj teď byl 2x v GC vepředu na Andaluzii a Valencii, Yates s Chavezem se teprve rozjíždí )Jumbo-Bennet,Bora-Konrad,Bahrain-Teuns

    jedinej tým co odpadnul vidím UAE (Haneao+Aru), ale ti tak nějak odpadávají vždycky
    BELKIN
    BELKIN --- ---
    HELLISH: Tak když už rovný etapy tak jim fouklo, to není nic proti ničemu :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam