• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FORELLISilniční cyklistika - "špatným dnem šetříte síly"
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    SALO: no možná je to jinak, že zajíc je ten kdo je v úniku, aby ho ostatní honili:
    Zajíci

    „Jezdci většinou druhotřídních stájí, kteří jsou schopni držet krok a navíc poslouchat ředitele závodu. Jsem přesvědčený, že on se domlouvá s týmovými manažery, ať vyberou zajíce, aby měl peloton motivaci někoho nahánět. Ve smyslu: Heleďte se, jako stáj nemáte žádné šance na celkové umístění ani vítězství v etapě, zkuste odjet na 30. kilometru. Nebo se některý jezdec dobře vyspí, cítí, že mu to báječně jede a vyrazí. Oni ho jen povzbudí, ať pokračuje. Zajíci to ale skoro vždycky odskáčou. V rovinatých etapách mají „úmrtnost“ 90 procent, v kopcovitých téměř 100 procent. V posledním kopci už na to prostě nemají, naopak favorité se šetří na posledních 20 kilometrů.“

    Více na https://isport.blesk.cz/clanek/isport-life-cyklistika-tour-de-france/76512/zakony-a-finty.html
    SALO
    SALO --- ---
    KEIKIN: ale mozno mas viac skusenosti, co ja o tom mozem vediet. ‾\_(ツ)_/‾
    SALO
    SALO --- ---
    KEIKIN: mozem ta uistit, ze nikto v pelotone domestikov "zajici" nenazyva.
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    SALO: nedělej hloupého, jak nazvat toho, kterýmu zaplatí, aby táhl ostatní bez osobních ambicí ? Tak to dělali třeba i v bězích v atletice..najali zajíce, aby dvě kola běžel bomby, aby byl světový rekord.
    SALO
    SALO --- ---
    KEIKIN: wut?
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    STORM2: většinou tahá "zajíc" :-)) tedy domestik, člověk k tomu určený a školený...
    JONAS3
    JONAS3 --- ---
    STORM2: Ano, jet na špici, tahat špici... Jinak když vynecháš i z "používá i pro toho", tak je to úplně správně.
    STORM2
    STORM2 --- ---
    "tahání" se používá i pro toho, kdo jede v čele pelotonu a "tahá" ostatní, co jedou v háku?
    STORM2
    STORM2 --- ---
    Mikel Landa - ve španělštině vymysleli nějakej slogan "El Landismo sigue vivo" (něco ve myslu "Landa jede dál"). Existuje nějakej zažitej českej ekvivalent, co se používá v médiích, nebo to můžu přeložit volně? Nic jsem nevygooglil.
    JONAS3
    JONAS3 --- ---
    U nás magneťák
    FORELLI
    FORELLI --- ---
    Magnet
    STORM2
    STORM2 --- ---
    "falešná rovina" (dlouhé, mírné stoupání, které oko nepostřehne, ale cyklista se víc nadře) - google mi tenhle výraz našel jen třikrát. Existuje nějaká alternativa?
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    JONAS3:

    Michael Morkov given all-clear to race in Track Cycling World Championships - BBC Sport
    https://www.bbc.com/sport/cycling/51687434
    MISO
    MISO --- ---
    BADHORSE: vysledok tohoto bude, ze vsetci zacnu vozit tie hnusne POC helmy, co maju na obrazku :)
    JONAS3
    JONAS3 --- ---
    BADHORSE: Ti dánové jeli především technicky výborně, žádné odlepy, přesné střídání. Neviděl jsem teda finále, ale v těch jízdách před tím to tak bylo.
    JONAS3
    JONAS3 --- ---
    To je rychlejší, než jsem čekal (pracovní pauza mezi prokrastinací).

    Policie ve čtvrtek večer uzavřela hotel Crowne Royal Plaza v Abú Zabí a všichni jezdci, členové doprovodu i novináři jej nesmějí opustit, dokud se nepodrobí zdravotním testům.

    Celá situace by mohla narušit i mistrovství světa v dráhové cyklistice, které začalo ve středu v Berlíně. Michael Mörköv totiž po středeční etapě odjel z Emirátů do německé metropole a připojil se k dánské reprezentaci, v jejíž barvách má startovat v nedělním bodovacím závodě dvojic.

    Koronavirus v Emirátech: cyklisté Hirt a spol. na hotelu, čekají na testy - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/...-kolem-sae-zrusene-etapy-jan-hirt-chris-froome.A200228_095421_cyklistika_tof
    JONAS3
    JONAS3 --- ---
    Začínám se obávat o to, aby se letos ještě něco vůbec jelo.
    JONAS3
    JONAS3 --- ---
    Shit

    The Higher Organising Committee has cancelled the remaining stages of the 2020 UAE Tour after two Italian staff members of one of the teams participating in the UAE Tour had tested positive for the novel coronavirus, known as COVID-19.
    STORM2
    STORM2 --- ---
    TOMASH: ja to musim stihnout do stredy :D kazdopadne dobry, je mi uplne jasny, ze slovo karambol tam davat radsi nebudu :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam