• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FORELLISilniční cyklistika - "špatným dnem šetříte síly"
    Klub zaměřený na silniční cyklistiku a vše kolem ní. Novinky, závody, švihy, postřehy. GIRO Velogames


    VELOGAMES NYX LEAGUE: 15465707

    http://www.velogames.com/




    Weby věnující se silniční cyklistice:
    Roadcycling.cz
    Supercycling.cz
    www.steephill.tv
    www.cyclingnews.com

    Výsledky:
    Procyclingstats.com

    Streamy:
    cyclinghub.tv/livestream
    sportlemon.tv

    Velogames - Nyx Cyklo liga
    http://www.velogames.com/

    rozbalit záhlaví
    BATY
    BATY --- ---
    JAZ: Aaa, fuj, nechutný.
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    JAZ: Ty tri vetriny hrave stahnes cestou dolu :) . Nicmene spousta novych ramu jsou disc brake only, takze brzo asi nebude moc co resit.
    JAZ
    JAZ --- ---
    SMOKY: rozdíl v hmotnosti je kolem 300g (u ultegry), což už na Řevničáku dělá nějaké 3 vteřiny, nemluvě o alpských stoupáních :) jinak máš pravdu, že ty další nevýhody co jsem napsal nejsou zásadní, na druhou stranu pokud už si mám za něco připlatit, nechci počítat nevýhody, ale výhody. Ad 4 - několik profíkům to už solidně rozřezalo kolena, viz Bewley, Ventoso nebo tohle https://twitter.com/MatteoJorg/status/1135208008261230594
    JONAS3
    JONAS3 --- ---
    VITI: To jo, taky koukám na výprodeje. Když mě ale ty poslední modely přijdou i docela hnusné :)
    Mám zatím SuperSix, už mu bude skoro 7 let.
    VITI
    VITI --- ---
    JAZ: za mne objektivni vyhody jsou dve: 1) kdyz chci karbon rafky, 2) kdyz chci siroky gumy ... jinak se jim taky snazim vyhybat
    JONAS3
    JONAS3 --- ---
    Pro mě je jednoznačný argument pro kotouče balík za mokra. Teď už se docela rozšířilo mít kotouče, a při brzdění jsou jasně znát obě skupiny :D
    A rozhodně už vím, ve které chci být.
    VITI
    VITI --- ---
    JONAS3: S Cannondale mas pravdu, jedina cesta vede pres vyprodeje. Loni jsem take CND taky vyloucil a koukal na Gianty a Focusy ... nicmene jsem pak narazil na 2 roky stareho SuperSixe se skoro 50% slevou, tak to uz slo. Kolo je absolutne paradni, brzda jsem uz jen ja :-)
    JONAS3
    JONAS3 --- ---
    JAZ: Uvidím, nejlevnější je v tom třeba CUBE, někde okolo 85k, pak Giant, Canyon (no ten asi ne), Trek, ten už je také dražší. Anebo Scott, to je tak na horní hranici, ty se mi líbí moc.
    VITI
    VITI --- ---
    JAZ: kotouce nemam. Nejsem tak dobrej sjezdar, abych je vyuzil. Az budu v situaci, kdyz rafkovy nestaci, tak uz bude pozde :-)
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    JAZ:
    1) to neni moc argument, samozrejme ve srovnatelne cene bude kolo s kotoucovkama tezsi, ale ve vysledku bych rekl, ze cas ztraceny rozdilem hmotnosti do kopce ziskas vyhodou lepsiho brzdeni z kopce
    2) dejme tomu, nicmene bych nerekl, ze to bude znatelny rozdil pro beznyho smrtelnika
    3) jako v cem ? jednou za cas vymenis desky a obcas kotouce
    4) ?
    5) to neni objektivni :D

    Za mne sou vyhody:
    1) daleko lepsi davkovani brzdnyho ucinku
    2) moznost sirokych aero rafku
    3) nemusis mit galdy, kdyz chces karbonovy rafky a nechces se zabit pri dlouhym sjezdu
    4) brzdeni za mokra
    JAZ
    JAZ --- ---
    JONAS3: taky mě to brzy čeká, jen pořád nevím s tím DI2, jestli to za cca 20k navíc stojí. Každopádně s Cannondalem máš pravdu, jsou cenou úplně mimo, dokonce i lidi z Koloshopu co na něj mají velkou slevu si teď kupují jiný značky :) Po čem jinak koukáš?
    JAZ
    JAZ --- ---
    SMOKY: ani nevím, odkud začít:
    1) těžký jak prase
    2) miň aero
    3) komplikovanější údržba
    4) nebezpečný při pádu
    5) hnusný :D

    Jediný objektivní plus je účinek za mokra.
    JONAS3
    JONAS3 --- ---
    JAZ: Ne, nemám. Ale u mně to teď není ani tak na kotoučích, na vodě jsem si přestal věřit po loňském leteckém dnu, vůbec zatím nevěřím tomu, co mám obuto (a že mám dobře, si myslím). Takže v tom mi zatím stačí i klasické špalky.
    Bude to utrpení, ale zase se budu trochu řídit ostatními, tak to pustím podle nich a zase posunu blok.
    Jinak teda už kolo s kotouči a DI2 vybírám. Plánuji po sezóně výměnu, jediné co vím, že to už nebude Cannondale, tam se cenově zbláznili.
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    JAZ: Proc odpurce ? Mas nejaky objektivni duvod ?
    JAZ
    JAZ --- ---
    VITI: tuším že Giro ještě nikdy nejel, ale těch šancí bude mít ještě v dalších letech dost, proto má respekt, že se na něj vydá zrovna když se kžíží s klasikama
    JAZ
    JAZ --- ---
    JONAS3 VITI: máte kotouče? I když jsem jejich odpůrce, v těch prudkých sjezdech to v lijáku může být jediná cesta k přežití :)
    JONAS3
    JONAS3 --- ---
    VITI: Taky to sleduju a mám osypky :D
    VITI
    VITI --- ---
    Tak predpoved na Krakonose zatim kvalitni, patek-sobota mokro :-/
    VITI
    VITI --- ---
    JAZ: nechybi mu taky z Gira nejaky dresy?
    JAZ
    JAZ --- ---
    Ten Sagan je vážně machr, klobouk dolů https://www.cyclingnews.com/news/peter-sagan-confirmed-to-miss-classics-for-october-giro-ditalia
    A Denk taky překvapil upřímností: "This calendar is not so fair to the Giro, to put all the Classics in (during) the Giro."
    Dodržej slib pořadatelům Gira i přesto, že na klasikách bude Bora bez Sagana úplně marná.
    JONAS3
    JONAS3 --- ---
    JONAS3: Oprava, Posázaví není zrušeno. Pokud to tak zůstane, tak to určitě chci zkusit.
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    Taky díky. Snad to záda a srdíčko daj. Ale taky bych si rád ještě zajel letos na Sachretorte do Vídně.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam