• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FORELLISilniční cyklistika - "špatným dnem šetříte síly"
    Klub zaměřený na silniční cyklistiku a vše kolem ní. Novinky, závody, švihy, postřehy. GIRO Velogames


    VELOGAMES NYX LEAGUE: 15465707

    http://www.velogames.com/




    Weby věnující se silniční cyklistice:
    Roadcycling.cz
    Supercycling.cz
    www.steephill.tv
    www.cyclingnews.com

    Výsledky:
    Procyclingstats.com

    Streamy:
    cyclinghub.tv/livestream
    sportlemon.tv

    Velogames - Nyx Cyklo liga
    http://www.velogames.com/

    rozbalit záhlaví
    SALO
    SALO --- ---
    JONAS3: a mas tie zony nejak blbo nastavene, vydrzat v 5. takto dlho je fyzicky nemozne
    JONAS3
    JONAS3 --- ---
    HELLISH: No tohle není úplně správně. Nemám naježděno v intenzitě, takže to pak vypadá takto. Do červeného bych se měl na kritériu dostat jen chvilku při spurtu nebo při nějakém nástupu. Takhle jsem si zajel spurt v 6. kole, body získal, ale pak se trochu bál, jestli zůstanu v balíku, než se vzpamatuju. A pak už jsem měl docela respekt jít znova do spurtu, abych se totálně nepopravil a nedostal rundu. Párkrát jsem se pokusil, ale když jsem viděl, že by to bylo moc, tak jsem volil jistotu v balíku - koneckonců několik lidí jsem viděl na to doplatit.
    Ke konci jsem se snažil jít 3x na body, včetně posledního, ale vždy se něco "pozicně" podělalo (jakože jsem si hlídal 3. flek půl kola před spurtem, někdo nalítnul do zatáčky pode mě, takže jsme šli na brzdy, a nic z toho, nebo nás přeletěla a zavřela druhá špice...). Kriterium je občas loterie, takže smolík díky tomu, že nemám najeto v rychlosti, jel docela nahraně a byl jsem tak raději víc opatrný :)
    Ještě pár minut takto a je po mně... :D
    HELLISH
    HELLISH --- ---
    JONAS3: zrovna jsem si nedávno říkal, v jakých tepech se asi jezdí závody, ufff + respekt!
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    ATOMIKS: V pohodě. Ale funguje to, když už si musím půjčit auto, dělám to a fakt je to lepší.
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    BURKHAR: tak můžeš třeba pravou rukou na cyklisty mávat, žejo. nebo jim ukazovat fakáče. (mi holt ty souvislosti otevírání dveří pravačkou dochází pomaleji, no).
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    ATOMIKS: Plho, vždyť to tam píšu. Otevřít dveře od auta zevnitř pravou rukou. Tím se zároveň ohlédneš, zda nejede cyklista. ;)
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    WEWERKA: to zní šikovně, to příště zkusím .o) dík za odpověď
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    ATOMIKS: Je to slozity dat do google, ze? :) Oteviras dvere pravou rukou, coz te nataci k zrcatku.
    BATY
    BATY --- ---
    JONAS3: To jsou asi ty aero kola a rám ;)
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    A už jen necelé dva týdny se vyspíme a začne UCI WT sezóna a skončí tyto okurky *\0/*
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    BURKHAR: co je to holandské vystupování z auta?
    JONAS3
    JONAS3 --- ---
    No hele, dnes jsem tam měl ze všech nejrychlejší kolo ;)
    Kriterium Vodník | Strava Ride Segment in Vimperk, South Bohemian Region, Czech Republic
    https://www.strava.com/segments/10785778?filter=overall
    JONAS3
    JONAS3 --- ---
    SALO: Parádní, 900 m okruh, cíl mírně do kopce, za ním ještě takový jeden krátký brdek 50 m, ale ideální na odpojení, když ti seklo po spurtu, protilehlá mírně z kopce, před cílem 2 zatáčky hodně na srdce, vše na 3,5 m širokém okruhu.
    SALO
    SALO --- ---
    JONAS3: to vyzerá ako trať presne pre mňa, keby sa mi tento rok chcelo trénovať :)))
    JONAS3
    JONAS3 --- ---
    SALO: By mě zajímalo, co na to pan Králík... :D
    Konec blbého rýpaní, sorry ;)

    Jinak dnes MČR SAC, kritérium. Celkem 10. místo, UAC druhé... Bylo to fous svižné.

    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    Na tohle si dávám hodně pozor. To stejné platí u příčného parkování, kdy může někdo začít couvat. Ideální příklad ulice Hlinky v Brně. I kdybych měl blokovat trolejbus, nelajznu si ve 30 - 40 km/h vletět do auta, jehož řidič mne může velmi snadno nevidět. BTW, znáte tzv. holandské vystupování z auta? Jedná se o použití pravé ruky a ohlédnutí se právě kvůli cyklistům.
    XEHUTL
    XEHUTL --- ---
    SALO: Tak tohle je jasné.

    Byl jsem tak na 3/4 metru od tří stojících aut a stačilo to jen tak tak.. Příště tedy raději jak říkáš, zvlášť když táhnu za sebou na tyči malou holku (rychlé kličky tak nejde už vůbec dělat). Pro nás dobře že to skončilo dobře, a je to teď už v hlavě..
    SALO
    SALO --- ---
    XEHUTL: musíš jazdiť tak, aby si neohrozoval iných ani seba, takže to znamená udržiavať bezpečnú vzdialenosť od parkujúcich áut. ak pri tom musíš zabrať pruh pre seba, nikomu za tebou to toho nič nie je a zrovna tak ťa nesmú ohroziť, takže môžu akurát šúchať nohami a počkať, kým sa cesta uvoľní. zrovna tak nemusíš nikde lízať obrubníky alebo jazdiť v škarpe, si úplne rovnaký účastník premávky a máš právo na tej ceste byť. akurát sa z toho neposrať a nechať kreténov, nech si trúbia (čím tiež porušujú predpisy).
    XEHUTL
    XEHUTL --- ---
    SALO: Takže mi naznačuješ že mám každé stojící auto objíždět v tak 1,5m vzdálenosti???

    Doposud jsem počítal jen že se velmi pravděpodobně otevře čerstvě parkované auto, což tohle nebylo - takže vzato kolem máš asi pravdu.
    SALO
    SALO --- ---
    XEHUTL: aka prasarna? mas na to pravo. naopak, jazdenim v dvernej zone ty porusujes predpisy.
    XEHUTL
    XEHUTL --- ---
    SALO: Jenže jezdit uprostřed je taky celkem prasárna (z pohledu řidiče i cyklisty). Spíš mě děsí že když ten někdo otevře dveře přesně vedle tebe a sejme tě naplno tak s tím skutečně nic neuděláš. :( :(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam