• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FORELLISilniční cyklistika - "špatným dnem šetříte síly"
    NAKASHI
    NAKASHI --- ---
    KEIKIN: uvidime na Mont Ventoux, pripadne posledni tyden, jestli do ty doby neodstoupi
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    NAKASHI: 19 sec ztrácí na Pogyho...Máme tu nového allroundera. Když zhubne, bude to top 5 GC jezdec.
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    ONDRAT: je to tak. V celkovém to zatím vypadá na 1. Pogy 2. Caráč 3. Rogla
    ONDRAT
    ONDRAT --- ---
    Pogačar si jede vlastní závod.
    NAKASHI
    NAKASHI --- ---
    KEIKIN: teda... to cumim.
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    NAKASHI: to těžko bro. MDVP jede rovinu s Aerťákem
    NAKASHI
    NAKASHI --- ---
    a Pogacar zatim super
    NAKASHI
    NAKASHI --- ---
    na Svycarsku jel obe casovky vyborne
    NAKASHI
    NAKASHI --- ---
    dneska pujde Alac do zlutyho
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    jinak Kung je king, dneska jel docela bobmy.
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    ROMI: už to přepřahali ofiko ?
    ROMI
    ROMI --- ---
    zas jsou vsichni zklamanya prekvapeny, ze Thomas nejede, podle me byl byl horsi i kdyby nespadl. Hlavni favorit v Ineosu byl pro me od zacatku Carapaz.
    PAN_SPRCHA
    PAN_SPRCHA --- ---
    NAKASHI: když jsem měl naražený obratle tak jsem mohl jezdit na kole docela v pohodě, ale třeba sejít ze schodů to jsem si 3x rozmyslel jestli to nepůjde jinak
    NAKASHI
    NAKASHI --- ---
    Roglic zatim dobre, bal jsem se, ze bude potlucenej a nepojede mu to. ale je opatrnej
    FORELLI
    FORELLI --- ---
    ONDRAT: čerpám jen ze svého pocitu a je mi jasné že to rozhodně není jednoduché a ta příčina není jediná, ale každopádně je to určitě jeden z mnoha střípků.
    ONDRAT
    ONDRAT --- ---
    FORELLI: To je klišé, možná čerpáš z toho článku od Tesaře, kde si stěžoval na nedostatek respektu a bezpečnost. Neříkám, že to není pravda, ale nemyslím, že to je díky dnešní post-post-moderní společnosti. Protože to tak v závodění bylo vždycky. Troufám si říct, že profesionální sport je dnes otevřenější a svobodnější, díky možnostem a zázemí, který se vybudovaly. Bez tlaku na výkon a egocentrismu by disciplína sprint neexistovala.
    PAN_SPRCHA
    PAN_SPRCHA --- ---
    FORELLI: jenže kdy tomu tak nebylo? 20 let zpátky v pelotonu vládl Armstrong a kdo si dovolil chtít jezdit čistě toho poslali ostatní do pangejtu. i předtím byli skvělí cyklisté co byli zároveň ne moc slušní lidé. Když si člověk přečte pár životopisů tak vidí úplně ty samé patterny chování jako dnes.

    Neříkám že současné chování ve sportu a společnosti je ideální, jenom to že máme v nostaglii sklon si idealizovat dřívější dobu jenže ona byla vždycky +- stejná.


    nejlepší je podívat se párkrát na midnight in Paris tam je to podaný krásně:)
    FORELLI
    FORELLI --- ---
    PAN_SPRCHA: Netuším.
    FORELLI
    FORELLI --- ---
    ONDRAT: dej si tu práci a zkus se nad tím zamyslet. Ale chápu, že ne každý bude souhlasit s mým pohledem na stav společnosti, kde se až moc lpí na úspěchu, kde převládá egocentrismus a kde se vytrácí respekt.

    A ne, nemaluji si to tak, že dříve to bylo ideální. Nebylo. Ale bylo to určitě jiné.
    ONDRAT
    ONDRAT --- ---
    PAN_SPRCHA: Nemůžu potvrdit, já začal na kole jezdit až před třicítkou.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam