• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FORELLISilniční cyklistika - "špatným dnem šetříte síly"
    CUKI
    CUKI --- ---
    BURKHAR: sry končim :-) kdybyjste se tu nesrali do MTB... :-)
    CUKI
    CUKI --- ---
    BINARY_PARANOIC: panamerican cosi. Má to nějakou zkratku, dělaj to lidi z ex ESR. Já už jsem ale 10let out :-(

    Jen jsem ještě pár let po tom co jsem skončil závody dostával pozvánky. Tahle byla jedna z nich. Nikdy jsem to nejel, ale musí to bejt nářez.

    TABR pokud vím tak nejezděj na 6,8 ROAD, ale na kolech co něco uvezou a daj se opravit. Podobně jako ostatní takový závody.

    Jinak vrcholem je nějaká Kordillerská sranda. Která má sic "jenom" asi 4k km, ale horší přejezdy prostě nevymyslíš. Vejškovej profil vypadá jak hrábě, víc než polovina mimo zpevněný cesty. A dobrá čtvrtina nad hranicí sněhu a ledu.
    Proti tomu jsou všechny tři GT projíždkou v parku :-)
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    Já bych to uzavřel tím, že MTB sem nepatří. Je na to spousta jiných auditek. Stačí, že mi lidi na horacích pijou krev IRL, pak mne to fakt nebaví i tady.
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    jak znám Sváťu, tak by ho z toho leda tak chytl žlučník
    LARS_GUNNER
    LARS_GUNNER --- ---
    Jak znám Svaťu, tak ten by se u téhle vaší debaty smál, až by se za břicho popadal.
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    CUKI: co to je za závod? Jinak ten Transcontinental race je také self supported, btw. Stejně jako Trans-am Bike Race (> 6700 km)
    RUSTU
    RUSTU --- ---
    CUKI: Mluv za sebe. Pro mě má Tour a cyklistika teď větší šťávu než kdy dřív.
    CUKI
    CUKI --- ---
    BURKHAR: Ten jsem sice na MTB nejel ale Alpe d´Huez jsem dal nahoru i dolů komplet, proto jsem o tom psal i na MTB jsou táhlé dlouhé kopce. Světe div se nahoru se to jelo převážně po silnici tak jako na TdF ale hora neskončila dole na parkovišti v necelej devátenácti stech ale pokračovala po šílený cestě na pic du Blanc nebo jak se ten spropadenej kopec jmenoval a aby to nebylo tak nezajímavý cíl byl zase až dole hluboko v údolí, kam se jelo po ledu a sněhu.

    Mám rád tyhle výlevy od lidí co nikdy na kole nejeli žádnej závod a na tour se dívají jen z pohodlí křesla. A jen proto že v TV nedávaj přenosy vytrvalostních závodů tak prostě neexistujou...

    Jako Tour je sice hustej závod ale už dávno to nemá tu štávu co to mělo dřív ač výkony jezdců jsou rapidně nahoru. Servis jak v hotelu, naprosto neskutečná podpora a zázemí to za mě kazí.


    MAESTRO_007: Nejdelší MTB (jeď na čem chceš) závod má asi 22000Km a začíná hluboko za Punta Arenas na monte Tarn a končí na mysu (ostrově) za Dead Horse na Aliašce..
    Všechno co chceš použít musíš táhnout s sebou. Výjimkou je jídlo které můžeš doplnit v checkpointech. Takovým bombónkem je jízda skoro v pěti km nadmořské výšky, sníh, led, permafrost,...

    Ale končím k tomu jsem se dostat nechtěl, jen se mě dost dotklo že MTB jezdí jen ti co to nedotáhli na silnici.
    LARS_GUNNER
    LARS_GUNNER --- ---
    ONASYS: Jo, uz jsem snad sehnal. Jen me sere, ze je ted nejlepsi podminka za rok a ja musim hojit. :)
    ONASYS
    ONASYS --- ---
    LARS_GUNNER: jako shimano claris RD-R2000?
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    SALO: zapomněl jsi na pankáče :-) U nás má tradici chlastačka na kolech, už od komunismu, byl to forma odporu:
    https://slovacky.denik.cz/zpravy_region/recesisticky-peloton-giro-de-pivko-opet-slapl-do-pedalu-to-musite-videt-20210605.html
    LARS_GUNNER
    LARS_GUNNER --- ---
    SALO: Claris
    SALO
    SALO --- ---
    a týmto by sme mohli tieto žabomyšie vojny, à la metalisti vs. depešáci, ukončiť. čo vy na to?
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    CUKI: Úplně ve zkratce. Sedni na horáka a vyjeď dvakrát Mount Ventoux. Nemusíš po silnici.
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    CUKI: Tohle je auditko o SILNIČNÍ CYKLISTICE, tak běž prosím se svými MTB výlevy někam jinam. Nepatří to sem a máš na to spešl auditka jinde.

    Stručně řečeno: "Pal do piče s tim svym horskym kolem."
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    CUKI: transcontinental race mel treba i 4000km :)
    CUKI
    CUKI --- ---
    ONDRAT:
    BURKHAR:
    Tak přemejšlím jakej nejdelší závod je ROAD? i blbý 24h se na silnici moc nejezdí... Nějaký vícedenní přejezdy jsou na silnici tak leda vlhkým snem :-)

    Ale souhlas prachy jsou na silnici jiný. O tom žádná.
    SALO
    SALO --- ---
    LARS_GUNNER: konkretny model?
    LARS_GUNNER
    LARS_GUNNER --- ---
    Ze sem to sem psal... cestou sem hodil tlamu a zrakvil saltr... novej nejni a prej ani moc nebude.
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    JONAS3: Schlegel taky pozitivní…
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam