• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FORELLISilniční cyklistika - "špatným dnem šetříte síly"
    MATISK0
    MATISK0 --- ---
    HELLISH
    HELLISH --- ---
    Letos to zatím moc na dominanci QuickStepu v jarních klasikách nevypadá, Jumbo jim bude řádně zatápět...
    BATY
    BATY --- ---
    SUMAC: Tak určitě...
    SUMAC
    SUMAC --- ---
    nevim jestli to sem patri nebo ne:
    The UCI launches worldwide series of gravel events | UCI
    https://www.uci.org/pressrelease/the-uci-launches-worldwide-series-of-gravel-events/6nXXXY2SoWbc5rKLnjmQW5

    The UCI has chosen not to make the regulations too strict in the first years, allowing participants to compete on any type of bike without electrical assistance (gravel, cyclo-cross, road, mountain bike, …). This will be evaluated in the upcoming years
    BELO
    BELO --- ---
    ROZI: Imho výška sedla je tak 60 % bike fitu. A když máš dobře výšku sedla, zpravidla to už nějak dojedeš.
    ROZI
    ROZI --- ---
    BATY: ale vůbec, na bajk suoer věc.
    Jen mi prostě přijde vtipná představa, že by teleskopka byla řešením pro výměnu kola, když výška sedla je jen jeden z několika faktorů bike fitu...

    No hard feelings ;-)
    VITI
    VITI --- ---
    ROZI: predstavec bude taky teleskopicky, mozna i kliky :-)
    BATY
    BATY --- ---
    ROZI: ach jo... teleskopická sedlovka nazzi pičo
    ROZI
    ROZI --- ---
    BATY: a současně se taky zmenší/zvětší rám a představec co? :-D
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    JONAS3: Tak ty chces aby si mel nejvyssi polohu sedlovky ve vysce idealni pro tebe na slapani, stelovat to nejak za jizdy pokazdy zadkem fakt nejde :). Teleskopicka sedlovka funguje tak, ze mas packu. Kdyz ji chces dat dolu , stlacis packu a zamacknes ji zadkem. Nahoru sedlova vyjede sama po zmacknuti packy.
    JONAS3
    JONAS3 --- ---
    SMOKY: No jak jsem psal, sám tohle nepoužívám, tak jsem trochu pohledal, a tyto vlastnosti právě sedlovky poskytují (polohy, chod v celé délce). Tak nevím... Dohadovat se nebudu.

    Jinak kdybyste někdo chtěl, tak Kubánec trochu zlevnil Pogačarovo kolo z TdF. Dostanete k němu podepsaný dres (a tretry?).

    Silniční kolo COLNAGO V3Rs Disc Capsule Collection 50s | Kolokram.cz
    https://www.kolokram.cz/silnicni-kolo-colnago-v3rs-disc-capsule-collection-50s-p243695/
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    JONAS3: Tak zadna existujici sedlovka tohle neumi. Teleskopicky sedlovky funguji tak, ze ji bud mas v nejvyssi poloze na slapani nebo si ji das niz. Zadny mezistupne tam neexsituji, protoze neni duvod. Alespon co psali v tom clanku, tak podle UCI muzou pouzivat jen dily, ktery sou uz na trhu, proto tam mel mtb teleskop Fox Transfer SL . Nevim ,ze by na trhu byla nejaka sedlovka, ktera by umela co popisujes, ani nevim kdo by si takovou sedlovku koupil a proc. Navic je to takovy dost krkolomny reseni problemu, kterej zase tak casto nenastava. A jak sem psal, etsina kol dneska ma stejne aero sedlovky, kde moc teleskop nevymyslis.
    JONAS3
    JONAS3 --- ---
    SMOKY: Tak předpokládám, že inženýři se zamysleli, a že když jde sedlovka dolů, mohla by jít i nahoru, ne? Tím by se mohl vyřešit problém s velikostí jezdce.
    A pak určitě pomysleli na to, že může být pro někoho výhodné mít přesně definované polohy, a někdo zase preferuje chod v celé délce zdvihu sedlovky...
    Ale to je jen úvaha ;), sám jsem na ní nikdy neseděl.
    BATY
    BATY --- ---
    SMOKY: Tak možná je to nesmysl, ale minulý rok jsem viděl nějaký video ze zákulisí nějakého týmu a tam to ten mechanik ukazoval, že to na tohle používají a přišlo mi to jako dobrý. Zkusím zjistit, jaký tým to byl a můžeš jim to napsat :)
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    BATY: no to je trochu nesmysl, by musel mit kazdej jezdec jinak nastavenj zdvih a navic kazdej domestik vetsi nez lidr :)
    JONAS3
    JONAS3 --- ---
    BATY: To je dobrý postřeh!
    BATY
    BATY --- ---
    Já vidím zatím teda výhodu teleskopky v silniční cyklistice jen v tom, že jí vozí domestici, kteří se při závodě drží někde okolo svého lídra a v případě defektu mu poskytnou svoje kolo a jedním zmáčknutím tlačítka se nastaví výška sedla tak, aby to mu to sedělo a může frčet...
    ZMEKCOVAC
    ZMEKCOVAC --- ---
    máte pravdu tohle jsem si úplně neuvědomil. řešil jsem to jen z hlediska aerodynamiky.
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    ZMEKCOVAC: zrovna třeba v tuhle chvíli je výška sedlovky naprosto zásadní. Samozřejmě jde to zvládnout i s klasicky vytaženou, ale každý centimetr níž, jak už to padlo, nižší těžiště a lepší pro zvládnutí situace. Samozřejmě jsou to dohady, samé "ale" a pseudoteorie. Sám Mohorič se na to cíleně připravoval a tu sedlovka cíleně testoval ve sjezdech na tréninku. Říkal že ten rozdíl je znatelný což je logické .)

    https://twitter.com/inrng/status/1505211431456841729?s=20&t=8Cp4dMC-hDu0N_CJIG-hBQ
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    C_O_P: To je možná ta věc. S teleskopem můžeš mít ten limit trochu dál, protože máš nižší těžiště.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam