• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    4PTODnes jsem viděl veterána a pořídil foto
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    Ve čtvrtek startuje v Praze z Opletalky závod 1000 mil Československých. Bohužel je to dopoledne, to budu v práci, ale můžete po republice očekávat zvýšenou frekvenci podobných aut jako VITEKK:
    VITEKK
    VITEKK --- ---
    pragovku

    BLAAZEN
    BLAAZEN --- ---
    BOBESH
    BOBESH --- ---
    sem sotous v zacviku! :))

    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    PREDSEDA: Tak tenhle exemplář musí mít v Lešanech v tajném depozitu...
    To jsem tam ještě nepotkal :)
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    GECKO: tak víšjak, barvičky...



    :-)
    RSZ
    RSZ --- ---
    GECKO: khaki originály jsou taky, ale tenhle je přetřený červený, jak to má s papírama netuším..
    GECKO
    GECKO --- ---
    RSZ: Hmmm zvláštní kombinace. Vlek je hasičák PP12, který je ale obvykle červený. Potíž je, že neměly značky ale hasiči je používali na na nějakou hromadnou výjimku či co soukromě to v podstatě nejde provozovat pokud nejsi hasič...
    RSZ
    RSZ --- ---
    ..mimochodem tenhle gaz jezdí fakt denně, chodím kolem místa kde parkuje a začal jsem si toho všímat, solidní fandovství, mít to jako daily

    RSZ
    RSZ --- ---
    Já nějak dotaz přehlédl, ale GECKO to má přesně
    GECKO
    GECKO --- ---
    Masarykova, Liberec. Je to spíš u Muzea a pohled mě docela zmátl, ale focený je to směrem do centra a ne k ZOO. https://mapy.cz/s/garuraduru Pohled mna mapě je zhruba z pozice toho GAZu a ne fotografa týhle fotky.
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    RSZ: To je v Liberci u ZOO?
    RSZ
    RSZ --- ---
    máte rádi fotky gazu 69 v aleji lip malolistých s rozkvetlým rododendrónem v pozadí (tedy ne v tom pozadí)?

    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    BOBESH: ano
    BOBESH
    BOBESH --- ---
    ja se az nedavno dozvedel vyznam slova "šotouš"! plati to i u tramvaji? :D ale tahle se mi teda libi taky! :)
    GECKO
    GECKO --- ---
    PREDSEDA: B je správně... cestující vezl vždy jen přední vůz. Když příslušný DP nedisponuje obousměrnýma vozama, je to řešení jak obsloužit kratší úseky....
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    GECKO: To jsem se všechno dneska také dočetl. S tím PX - jak se do té obrácené nastupovalo? Nebo zadní vůz byl vždycky prázdný?
    GECKO
    GECKO --- ---
    PREDSEDA:
    PREDSEDA: 23 je "nostalgická" linka ne, tam se vypravují různý šroty programově. Jinak tohle je ex Liberecká tuším 19 a předtím ještě ex Ostravská (číslo nevím). V Praze je ještě druhá, co v Liberci jezdila ve dvojici jako 18 (opět ex Ostrava) - ta je zrenovovaná do originální podoby z výroby, jen s jedním světlometem uprostřed s "fousama" kolem. Obě s pantografem. Jezdily na 1000mm trati do JBC, ještě si jsem s nima jezdil v běžným provozu. Byly zajímavý ještě tím, že byly uzpůsobený pro spojení PX (prdelí xobě), kdy lze obsluhovat trať kde je buď úvraťové zakončení na dvoukolejné trati, nebo je jednokolejka přerušená (v Liberci tak jezdily při budování mostů přes rychlostku ve Vratislvicích u Sila).

    V Praze je ještě jedna T2 v originálním provedení s tyčovým sběračem, ale ta IMHO do běžného provozu nejezdí. Jinak ještě zajímavost, T2 v Praze jezdily jen v testovacím provozu, v běžném nasazené nebyly, jen T1 a pak T3.
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    PREDSEDA: (koukám teda, že jsem asi trochu zaspal a že jezdí už dva roky https://mhd86.cz/2020/03/02/retro-tramvaje-t2-se-chystaji-na-linku-2-kouknete-na-jizdni-rady/ ale já ještě loni na lince 23 potkával jenom v podstatě "obyčejné" T3ky, i když v dobovém hávu)
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    Dneska velmi potěšil DPP, když vykouzlil na trať tuhle muzejní T2ku. Normálně na linku, žádná historická jízda.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam