• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TMHElektron: Magic Music mashines!
    QYDO
    QYDO --- ---
    Takze vzhledem k tomu, ze je tu stejne mrtvo, zkusim tady poprosit o rady ohledne octatracku a jeho pouziti na techno liveset...
    Muj setup je - modular, octa, rytm /cely to stoji vicemene na tom modularu a rytmu, s tim se mi pri hrani proste dela dobre a nemusim u toho moc premejslet :)
    Muj problem je ten, ze za ty skoro dva roky co octu mam, jsem si nebyl schopnej najit svuj vlastni system, ve kterym bych se dokazal orientovat a sedel by mi... Uz jsem to parkrat, zasadneji zmenil/procistil/predelal, ale furt se v tech svych paternach nedokazu orientovat tak jak bych si predstavoval.

    Momentalni stav:
    - mam obsazenejch asi 15 bank, v kazdy od 4 do treba 8 patern
    - pouzivam master kanal a taky mam vsude udelanej "transition trick"
    - v kazdy paterne je jeden track obsazenej na thru track pro efekteni rytma - to chci ale zrusit, protoze hrajeme ve dvou a vozime vetsi analogovej mix, kde se mi to proste lip micha/posadi do mixu + tam mame zajimavy veci na sendech, cimz v podstate resim vse, proc jsem si na to placal kanal
    - taky jsem takhle puvodne chtel hnat modular, ciste jen direct thru, ale stejnak musim pres mix, abych udelal aspon lowcut
    - pouzivam nase samply nahazene na kartu, ktery jsou sem tam jen prehravany, nekdy i pres resampling a tuny efektu na nejbr tracich predelany v plochy atd atd... nejedu zadny backing tracky, nebo cokoliv delsiho nez 16tkovej loop, spis spousty slicingu
    - sceny v podstate nevyuzivam... respektive fakt zakladne, vadi mi ze si proste nepamatuju co ta scena dela :/ nejak se s tim nemuzu smirit

    Jde mi o to, ze se v tom proste nevyznam, treba u rytmu je to mnohem jasnejsi, v BD tracku proste nebude hajtka nebo dron... Hrajeme jen z HW, kolega ma dost podobny setup - modular, tempest, machinedrum atd... Snazime se mit toho pripravenyho co nejmin dopredu - v modular sekvencerech nemame nic ulozenyho atd.
    Nevim moc jak to rict, ale s tim octou se mi proste blbe jamuje. Pri tom poctu vsech tracku a jeste kdyz jsou v nich dost casto takovy abstraktni knikance a skreky, se v tom ztracim, casto to zesiluju zesiluju az tam vylitne neco co necekam, delam proste chyby a tak se pri setu casto uchylim k tomu co mi jde a to je modular a rytm... z toho ale nejde hrat do nekonecna a ty veci z octy mi proste chybi, spoustu veci co mi prijdou dobry ani nezahraju atd...

    Zkousel jsem ruzny veci
    - sluchatka
    - prejmenovat si party na neco co mi pripomene obsah paterny
    - spis veci vytahovat z ticha a cekovat co to vlastne je, neodmutovat tam neco co bude rusit
    - zapamatovat si to :)

    Chci se na to ted zamerit, tak pokud nekdo muze poodhalit svuj setup, nasmerovat na studijni material, pripadne me utvrdit v tom ze chce jen proste vic drit... Dekuju
    CORNIIS
    CORNIIS --- ---
    Konečně sem si taky pořídil Elektron mašinku. A fakticky zní úžasně. :)

    Here's me trying to touch buttons and turn knobs around.:
    https://soundcloud.com/ondras/percky-play-chimneysession-live-vol-1
    OTZ
    OTZ --- ---
    ty se nejak rozjeli, zacali prodavat i moduly od bastlu
    VIRUS31
    VIRUS31 --- ---
    Kytary.cz uz zacly prodavat Elektron https://kytary.cz/dj/grooveboxy/elektron/
    VIRUS31
    VIRUS31 --- ---
    TMH: Co digitakt? Zkusils?
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    jj chapu ,)
    TMH
    TMH --- ---
    DOSTA: ano, fotogalerii a podmínky srazu řeknu později, musím ted pracovat ;)
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    TMH: uz si zpet ??
    TMH
    TMH --- ---
    jedu zítra na superbooth, zeptám se u elektron stánku jestli by nepodpořili rostoucí českou komunitu a neposlali nějakej marketing support na event co bychom udělali :)
    CORNIIS
    CORNIIS --- ---
    RICK:

    "every machine I have owned" - to zní jako znamení, že někde bude problém. Pochybuju ale, že v produktu. ;)

    RICK
    RICK --- ---
    OTZ
    OTZ --- ---
    to je dobry je tam i interaktivni demo :) oni vedi jak nalakat zajemce
    VIRUS31
    VIRUS31 --- ---
    Digitakt pre-order, atd.

    Digitakt | Elektron
    https://www.elektron.se/products/digitakt/
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    SQARE: no ja se do Prahy nedostanu, a kdyz tak vyjimecne, takze se k tomu asi ani nebudu vyjadrovat, za me to je fajn napad a prisel bych, kdybych nebyl v Brne a nemel rodinu...
    SQARE
    SQARE --- ---
    s kamarádama zrovna řešíme program na Výletnou, kde ta budova má nahoře pěknou místnost, ne klub, ale koberec. A mě právě napadlo udělat třeba pět tématických přednášek o tvorbě elektronický hudby, čili příklad Ableton, Moduláry (+prezentace Bastlu), Elektrony, další mě zatím nenapadaj. Každopádně myslím že jsou to věci co opravdu někoho zajímají a v kombinaci s povídavými lidmi, co to umí vzít za správnej konec to nemusí být špatný.
    A na to kamarád ještě předhodil nápad bazaru synthů atd. co už nevyužíváte ale s někým to, třeba s příplatkem vyměníš. Nějak se tomuhle přesně říká ale netuším.
    Takže tím chci říct, že technicky, že pokud je tu někdo koho bude bavit povídat o něčem takovým, byt jen 20 minut abys ukázal svůj vychytanej trik s faderem, tak to stačí.
    Mužeme tomu udělat to zazemí a reklamu a třeba někdo příjde i :)
    QYDO
    QYDO --- ---
    TMH: Zkoušel jsi to už? Docela mě to zaujalo
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    TMH: to je dobrá jízda!
    QYDO
    QYDO --- ---
    jsem vás tady navnadil a pak se na to tak trochu vysral... :/
    no uvědomil jsem si jak probíhal můj modulární sraz... moc totiž nejsem na vymejšlení programu a tak to bylo pro účastníky docela nuda.. no měl jsem takovej pocit. Proto jsem se tomu, po hlubším rozmyšlění dál nevěnoval.

    Každopádně pokud by my s tím chtěl někdo pomoct, hlavně teda co se týká nějakýho "programu"... případně pokud se spokojíte s tím, že se jen prostě přijde do puncta, vyhodí gear na stůl a bude se vo tom kecat, tak to můžeme udělat
    TMH
    TMH --- ---
    hodně zajímavá iPad sampler aplikace pro analog rytm: http://cdm.link/2014/08/ipad-app-turns-elektrons-analog-rytm-hyper-drum-machine-2/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam