• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TMHElektron: Magic Music mashines!
    Diskuze ohledně vybavení švédského výrobce hudebních nástrojů, typy, tricky, OS updates, patches, samples, bug fixes etc...
    rozbalit záhlaví
    DARKIE
    DARKIE --- ---
    VEX:
    2. ano je to presne tak. Pri prepnuti patternu zmenis zvuk(y) ktore su nakonfigurovane v danom patterne (teda aj v DN. Vsetko co robis on the fly je on the fly proste. A to ako je ulozeny pattern je to cim sa to inicializuje ked ho prepnes. Ako to riesit, neviem asi iba sa zmierit s tym ze to tak je a prisposobit tomu workflow..
    WTK
    WTK --- ---
    VEX: tak to je celkem logicky, kdyz mapujes absolutni hodnoty faderu na relativni hodnoty parametru. musel bys v podstate po zmene patternu udelat dump vsech hodnot hodnot z kontroleru, a prepsat tim ten pattern. treba akai midimix na to ma tlacitko. jenze na ten bys potreboval jeste usb midi host. pak treba faderfox uc4 snad umi ze hodnotu nezmeni, dokud nepohnes faderem na aktualni hodnotu v patternu, ale zas na to do nej musis mit midi in i out, coz muze bejt trochu neprakticky. vsechno je to krkolomny, skoro vyjde nejlip tam spis pouzivat pattern muty a preklikavat.. jinak kdyby jen fadery tak nejvic cute je mtm 8mu.
    VEX
    VEX --- ---
    Ahoj, dotaz na ovládání DT nebo OT MIDI kontrolorem.

    1) potřeboval bych kontroler s 8 faderama na ovládání volume každého kanálu. Nějaký knoby samozřejmě plus. Máte nějaký tipy prosím?

    2) na elektronauts fóru jsem se dočetl, že při změně patternu u DT, hodnoty nereflektuji kde jsem skončil s kontrolerem. Je to pravda? Dá se to nějak řešit?

    Dík
    WTK
    WTK --- ---
    GREGOR_PRIDE: tak prej ze se o to snazili, ale cpu uz druhy lfo na vsech trackach neutahne. kazdopadne tu autokalibraci to bere nejak vazne, chce si to vyhradit na update tak 3 hodiny
    GREGOR_PRIDE
    GREGOR_PRIDE --- ---
    Pockej pockej

    NEW MACHINES
    Analog Rytm Superior Sonics // Analog Rytm OS 1.70 Upgrade
    https://youtu.be/Ddte4Wy5vFM?si=C48LojENgmVcPqRG
    GREGOR_PRIDE
    GREGOR_PRIDE --- ---
    WTK: Jakoby klidne aspon tak .. na syntaktu druhej u analog casti taky neni teda .. ale 2lfo jo
    WTK
    WTK --- ---
    GREGOR_PRIDE: druhej filtr tam imho neni jak dostat, leda by ovlivnoval jen samplovou vrstvu, zbytek signalovy cesty uz je analogovej
    GREGOR_PRIDE
    GREGOR_PRIDE --- ---
    otz tam ma ukadani zvuku z parametr locku :)

    Zrovna nedavno jsem na to myslel, ze by tam mohli pridat nejaky mody prehravani...

    Super jsou i ty page, jak muzes vybirat
    GREGOR_PRIDE
    GREGOR_PRIDE --- ---
    WTK: Druhy lfo je skoda ..
    I drzhej filtr by to chtelo
    WTK
    WTK --- ---
    Analog Rytm Evolution // OS 1.70 Upgrade
    https://www.youtube.com/watch?v=Ku1xmcTcI54

    druhy lfo nebude jo? ale jinak to vypada slibne
    OTZ
    OTZ --- ---
    Digitakt OS 1.51, ale nic zasadniho

    List of changes from OS 1.50 to 1.51
    Improvements
    Added an LED backlight setting that enables the possibility to turn the key backlight LEDs on/off. (SETTINGS > SYSTEM)

    Added key shortcuts for the LED Intensity [SETTINGS] + [TRIG 1-3], and LED backlight [SETTINGS] + [TRIG 9] settings.


    https://cdn.www.elektron.se/media/downloads/digitakt/Digitakt_OS1.51_dist.zip
    OTZ
    OTZ --- ---
    POHY: neni zac, ale uz je tam verze 3 :)

    DIGITAKT cheatsheet colored v3.pdf - Disk Google
    https://drive.google.com/file/d/1U1Gaui2q6l9iSpY9D11S9DMV5mhVVzSP/view?usp=drive_link
    POHY
    POHY --- ---
    OTZ: Dík za tip, hnedka jsem si je nechal vytisknout a zalaminovat. :))
    OTZ
    OTZ --- ---
    VEX: rovnou ti rikam ze tu sazku nevyhrajes, leda bych nemel na chleba, pac todle jsou vicemene detaily (jeste s par dalsima ohledne midi tracks) k doladeni oproti tomu jakej je to po vsech tech upgradech workhorse :)
    OTZ
    OTZ --- ---
    OTZ: jaj pardon, tohle k tomu patri :) realne je tam zrejme 4GB pametovej cip. moje spekulace je ta ze ta architektura procesoru z 80s zrejme vic jak 1GB adresovat neumi. dobry co :D

    Digitakt teardown and sticky button repair
    https://youtu.be/krhmcrX-jKk?list=PLeTRqMtO-jBITNNy0l7Jq7WF1hPVZ7ddk&t=332
    GREGOR_PRIDE
    GREGOR_PRIDE --- ---
    Ale pak zas radeji dej masrer length na inf at vsechno stihnes
    GREGOR_PRIDE
    GREGOR_PRIDE --- ---
    Pripadne seq 1/2 jeste muze pomoct s necim...
    GREGOR_PRIDE
    GREGOR_PRIDE --- ---
    VEX: Nechces 1 z 5ti...
    Chces nejaky z 8mi, pripadne 1:8 a 5:8
    A mezi to... Jak potrebujes... Nejdky x:2 /x:4 abys byl porad v syncu s tema x:8...

    Ble :) to miluju tyhle pocty dycky🥒
    GREGOR_PRIDE
    GREGOR_PRIDE --- ---
    VEX: Proto musis x:8 a tam kde to ma jeyte neco hrat,doplit "dalsi" x:8 logikou...
    VEX
    VEX --- ---
    WTK: akorát mi dochází, že když dám 1:5 a ne 1:4 podmínku, tak mi to v pátým opakování už nebude hrát...

    GREGOR_PRIDE: spíš to pak nakreslim. Nejsem dobrej ve vysvětlování
    GREGOR_PRIDE
    GREGOR_PRIDE --- ---
    1:8 za to krok s neg pre a posunout a zbytek treba dodat slicama, na 5:8...
    GREGOR_PRIDE
    GREGOR_PRIDE --- ---
    Jeden 1:8 a neco 5:8 a neco (slicama) mozna zatim taky 5:8

    Potrebuju kroky, neumim takhle :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam