• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TMHElektron: Magic Music mashines!
    GREGOR_PRIDE
    GREGOR_PRIDE --- ---
    Nojo Vex se chce hned svest na moji medialni slave, a chce si taky prihrat polivcicku, jako stovky dalsich hm hm hm

    Overbridge / Digitakt / Digitone / Syntakt....co, jak a proboha proc?
    https://youtu.be/IA8LQXrBS-U?si=IAa_yjyKfcRbJ-3M
    VEX
    VEX --- ---
    GREGOR_PRIDE: to už jsem nabízel, takže určitě:)
    GREGOR_PRIDE
    GREGOR_PRIDE --- ---
    VEX: Nekdy muzu prijet podivat, kdxz budes chtit :)
    VEX
    VEX --- ---
    GREGOR_PRIDE: aha, asi jsem málo elektronaut:D
    GREGOR_PRIDE
    GREGOR_PRIDE --- ---
    VEX: :)
    v1: zapnuty program change a A1 napric masinama je jeden "track"... jeden pattern - a primo ho hraju
    v2: nebo mam tracky v octe a mam vlastne 2x deck + 2x resampleslot
    VEX
    VEX --- ---
    Čau lajfkaři. Při hraní jedete song mode nebo manuál přepínáte patterny?
    VEX
    VEX --- ---
    DARKIE: už jsem se smířil s tím, že přizpůsobím workflow:)
    DARKIE
    DARKIE --- ---
    VEX:
    2. ano je to presne tak. Pri prepnuti patternu zmenis zvuk(y) ktore su nakonfigurovane v danom patterne (teda aj v DN. Vsetko co robis on the fly je on the fly proste. A to ako je ulozeny pattern je to cim sa to inicializuje ked ho prepnes. Ako to riesit, neviem asi iba sa zmierit s tym ze to tak je a prisposobit tomu workflow..
    OTZ
    OTZ --- ---
    hodim to i sem kdyby si toho nekdo vedle nevsim :)


    DIGITAKT Control for iPad2/tablet: delay + reverb + internal mix | Patchstorage
    https://patchstorage.com/digitakt-control-for-ipad2-tablet-delay-reverb-internal-mix/
    SKRIN
    SKRIN --- ---
    WTK: Ja mam midi routing udelanej na raspberry 3 a je to rock solid. Celej trik byl v tom aby to pri kazdym pripojeni nebo odpojeni usb reloadlo udevem aj-snapshot se spravnou konfiguraci. Jedinej problem byl pokud clovek mel vic kusu stejnyho gearu. Tam se mi ten udev zlomit na prejmenovani podle id nepovedlo. Kazdopadne clovek to jednou naklika pres qjackctl na zalozce alsa nebo midi, z hlavy si nejsem jistej(ta nejvic vpravo). Ulozi konfiguraci pres aj-snapshot a pak jeden radek do udev. Nekde jsem to tu na nyxu postoval. Muzu poslat. Kdyztak posta.
    VEX
    VEX --- ---
    WTK: takhle nějak jsem si to představoval a asi nepotřebuju během liveka na stole další krabičku co mě bude stresovat:D
    WTK
    WTK --- ---
    VEX: jj to pi je asi jedina cesta jak bez pocitace mit obousmerny midi a pritom volny din. to sem taky zkousel, ale prislo mi to takovy ne uplne spolehlivy, nabihalo docela dlouho a nebylo videt kdy uz je ready. dobaslil sem k tomu pak oled displej aby ukazoval stav a problem byl teda v tom ze musel nejdriv nabehnout uplne a pak pripojit nejaky usb aby se to chytlo. pri zapnuti s pripojenejma vecma je to nejak nenacitalo rovnou. ale byla to 3, na tech novejsich by to asi mohlo jit lip
    VEX
    VEX --- ---
    WTK: když to takhle popisuješ, tak mi to už dává smysl:) našel jsem ještě propojení přes rapsberry pi. Holt to budu muset obejít.
    WTK
    WTK --- ---
    VEX: tak to je celkem logicky, kdyz mapujes absolutni hodnoty faderu na relativni hodnoty parametru. musel bys v podstate po zmene patternu udelat dump vsech hodnot hodnot z kontroleru, a prepsat tim ten pattern. treba akai midimix na to ma tlacitko. jenze na ten bys potreboval jeste usb midi host. pak treba faderfox uc4 snad umi ze hodnotu nezmeni, dokud nepohnes faderem na aktualni hodnotu v patternu, ale zas na to do nej musis mit midi in i out, coz muze bejt trochu neprakticky. vsechno je to krkolomny, skoro vyjde nejlip tam spis pouzivat pattern muty a preklikavat.. jinak kdyby jen fadery tak nejvic cute je mtm 8mu.
    VEX
    VEX --- ---
    Ahoj, dotaz na ovládání DT nebo OT MIDI kontrolorem.

    1) potřeboval bych kontroler s 8 faderama na ovládání volume každého kanálu. Nějaký knoby samozřejmě plus. Máte nějaký tipy prosím?

    2) na elektronauts fóru jsem se dočetl, že při změně patternu u DT, hodnoty nereflektuji kde jsem skončil s kontrolerem. Je to pravda? Dá se to nějak řešit?

    Dík
    WTK
    WTK --- ---
    GREGOR_PRIDE: tak prej ze se o to snazili, ale cpu uz druhy lfo na vsech trackach neutahne. kazdopadne tu autokalibraci to bere nejak vazne, chce si to vyhradit na update tak 3 hodiny
    GREGOR_PRIDE
    GREGOR_PRIDE --- ---
    Pockej pockej

    NEW MACHINES
    Analog Rytm Superior Sonics // Analog Rytm OS 1.70 Upgrade
    https://youtu.be/Ddte4Wy5vFM?si=C48LojENgmVcPqRG
    GREGOR_PRIDE
    GREGOR_PRIDE --- ---
    WTK: Jakoby klidne aspon tak .. na syntaktu druhej u analog casti taky neni teda .. ale 2lfo jo
    WTK
    WTK --- ---
    GREGOR_PRIDE: druhej filtr tam imho neni jak dostat, leda by ovlivnoval jen samplovou vrstvu, zbytek signalovy cesty uz je analogovej
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam