• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVELabka : Hackerspace Ostrava : engineering and futurism is about achievable targets in specified amount of time

    Co jsme zac?
    Neco jako Stanice Mladych Techniku a Radio Amateru;
    nicmene nikdo z nas neni dost mlady na to, aby sedelo slovo "mladych" a nikdo z nas neni RadioAmater, proto tedy hackerspace...

    www: [https://labka.cz ] -- [Projekty] -- [SensoricNet.com - pouzij jmeno a heslo "navstevnik", tam kde je treba
    irc: [ #labka; freenode.net ]
    dalsi kontakty: [ Labka - contacts ] -- [ Meetup hangout [stredy 18-19:00] ]

    Support us : [2900979727 / 2010]

    [ToDo] -- [ Projects ]

    Pratele a related: [ BRMLAB : Hackerspace Praha ] -- [ Related kluby na nyxu ]
    rozbalit záhlaví
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    OVERDRIVE: Tak leet je třeba mít za dveřma přepínač kterej ti po přepnutí automaticky upraví topic na IRC na open/closed. Měli jsme to tak dokud se někdy před rokem nerozbil a nikomu to nepřipadalo dost důležitý na opravu :D. Ale tak aspoň už se dá zhasínat světlo nad stolem i tlačítkem a ne jen přes wireshark. :D
    DRON
    DRON --- ---
    OVERDRIVE: tak jestli je cosi doopravdy potreba vyzvednout, tak mi plz. do posty posli seznam a kontakt na nekoho, kdo to resi. Plus teda bylo by o dost lepsi pokud by to bylo jen neco mensiho, jedu nalehko, jen s baglem a stanem a dam si jeste zajizdku do rychleb ;-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    DRON: nezapomen se stavit v Brmlabu, skoda, ze jsi nenapsal driv, vcera jsem odtamtud objednaval docela dost veci, ktery by bylo ok vyzvednout osobne.....

    DRON: ok, kdyz uz je tam tolik like, tak dobre, ze to nekdo dal pryc, kdyz by se uz konecne dobastlily dvere [kua, prave ty kabley z Prahy potrebuju na to], tak by se to pak dalo udelat obrazkem... kazdopadne OPEN/CLOSED jsem cely weekend daval do nazvu sem, na IRC, a jeste sam sobe jako status.
    Nakonec prisel jeden clovek.
    Ale je mi to fuck... pripadne mi lepsi, aby bylo zatim aspon tady videt, jestli je nekdo doma: na IRC pisu do topicu, Closed for now, ale je mozny sem dat treba NIKDO UVNITR nebo ta,....
    DRON
    DRON --- ---
    jeste jedno btw... to CLOSED v nazvu klubu me trosku vylekalo. nenechame to radeji jenom na ircu a/nebo webu?
    DRON
    DRON --- ---
    btw. sem tyden v praze, tak kdybyste odtud neco potrebovali dovezt, dejte vedet.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: jj, taky me napadlo, ze si udelam drevene nastavce na sikovky ;] suplik tu zadny poruce nebyl ;]
    koukam, ze k tomu pristupujes jako ja, tzn. kdyz to nejde, vetsinou je okolo neco, cim se to da "haknout"
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ...
    22:40:55 <@Over23> ja jsem rozchodil node-red na Picce
    22:41:10 <@Over23> + dodelal jsem, nahrubo hnizdo pro konektroy na ATX
    22:41:16 <@Over23> meli jsme v Labce dneska navstevu
    22:41:41 <@Over23> + pouzil jsem zbytek side glow na schody, dal jsem jej dole na
    zabradli s vysoce svitivou diodou a plochou knoflikovou baterkou
    22:41:55 <@Over23> a na chotbe se nemusi svitit, aspon jedno patro, kdyz clovek odchazi
    22:41:59 <@Over23> coz je jinak pruda
    22:42:12 <@Over23> v Projektech je zalozeny Node-red: https://labka.cz/wiki/doku.php?id=projects:node_red
    22:42:21 <@Over23> jako podtrida Picek
    22:43:19 <@Over23> jinak je ti Wiifi "Hacknul jsem te snopliku" ;]
    ...
    22:46:43 <@Over23> jinak node-red jsem jen vyzkousel ze na picce jede, ale uz jsem v to
    nic nestih zkusit, tzn topic na UT
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Já to lisuju šuplíkem.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    jen tak neco na precteni, nic zavazneho:

    What is the Best way to recover a MyBB pass
    https://hashcat.net/forum/thread-1609-post-9158.html#pid9158
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    poprosim zkuste nekdo donest hromadu sroubu nebo hrebiku, pripadne nejake magneticke desky, ktere by sly prisroubovat na pegboard... zacina tady byt hodne naradi, ktery by bylo rozhodne lepsi poveseny, jinak je v tom hroznej mrdnik, kdyz clovek pouziva vic veci najednou...

    tloustka dreva je cca 2cm, tzn. ideal by byl asi tak sroub velikosti 5cm+
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    OVERDRIVE: Zase se jich po svete vali dost. A existuje nastavec ide kabel -> breadboard.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    AXTHEB: jo IDE konektor na IDE kabel je presne to, co nejde secvaknout nicim jinym nez tema plochejma klestema na secvakavani IDE kabelu ;]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    dnesni nakup:
    - kalafuna [specialne pro drona]
    - modularni stojanek s krokosvorkama [ktery kupodivu sviraji] jako drzak na cokoliv, co clovek potrebuje pajet
    - 4 svorky na to, kdyz clovek potrebuje podrzet dva slepene kusy materialu k sobe [male, rozevrene do cca 3cm]
    - kleste na odizolovani kabelu, uplne nejlevnejsejsi, za cca 38,- : funguji kupodivu bezva [od 0,5mm]
    - ploche dlato Narex, vel 18 na vysekani kusu dveri [muj zamilovany nastroj, s kterym prosim kurva opatrne, dela to HODNE nehezky diry do dlani, prst to dokaze vzit celej, kdyz je clovek blbec]
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    OVERDRIVE: Abys na to mohl snadno narazit ide kabel
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    poznamky slaboproudarske lamy #1


    existuje nejake smyslupne vysvetleni? pro:
    - proc BananaPi a jine Picky, krom BeagleBone, maji vyvedene GPIO jako samce? abych do toho nahodou nemoh snadno strcit drat, ktery by se dal nacpat do nepajiveho pole?
    - existje v navaznosti na to duvod, proc vsechny shieldy se dodavaji jen s pinama samec/samec?
    - proc, kdyz si clovek koupi v GMku kabel, ktery ma mit prumer 0,5mm ma onen kabel 0,6mm a nevejde se pak to 0,5mm ocka
    - proc krokosvorky nesvyraji? [nove]

    - rozhod jsem se, ze si budu psat seznam toho, co v GMku neni tak jak ma byt, abych si priste dal pozor, nebo uz to nekupoval

    To zas byl uspesny den, podarilo se mi jakestakes dobastlit pouzdro k stolnimu zdroji [maje konecne vsechno naradi, ale zadne srouby], nepodarilo se mi uz ale dik spatnym velikostem ocek nacpat tam banankove svorkovnice
    Pouceni: clovek nedokaze secvaknout GPIO konektor [26pin] na plochy 26 zilovy kabel bez specialnich klesti, neni na to workaround, ktery bych uspesne dokazal pouzit, aniz bych neco nerozbil
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    -= open =-
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    12:00:07 <@Over23> je tunekdo?
    12:00:32 <@Over23> jdu si koupit tabak, na benzinku, pak jedu do Trebovic do elektrarny, pak do Labky
    12:00:39 <@Over23> 721007507
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Whooooaaa, zitra je den otevrenych dveri v elektrarne v Trebovicich

    https://www.facebook.com/events/1686479078278261/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hele do Internal jsme pridal kontakty na nejaky jidlo [Pizza], ale chtelo by to neco proverenyho, co priveze jidlo i po 22:00, coz je tak asi nejcastejsi cas, kdy mam hlad... doplnite nekdo neco? At mame na wiki taky neco praktickyho, zejo.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    srandovni prispevek, ale jako zavideni stoji... napada me, ze porad nemame zadneho dron riggera:

    [ MILIS @ QUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa ]
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam