• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVELabka : Hackerspace Ostrava : engineering and futurism is about achievable targets in specified amount of time
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    DRON: lol ;]

    mmchodem, kdyz dneska nedorazis, zaroven psal Petr ze nedorazi, Dave nevim kde je, Ivan tezko rict... no to bude zas navstevnost, koupim si pivo a usnu tam s hlavou na stole za cca 20-30 min jsem tam

    jdu si vytisknout WOKIN a dat to windowzarum ;]
    DRON
    DRON --- ---
    heh, widows divize okinu? ;-);

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    DRON: nne, vcera v noci psali, ze to poslali, takze v pohode
    bylo to jen hromada kratkych kabliku a trimery 3V na 5-24V; nekam jsem to sem linkoval. Skoda, ze to neprijde dneska, hodilo by se mi oboji.
    Dekovala.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    jinak abychom nepropadali zdeseni, ze je nas 7 a nikdo novy:
    - nejctenejsi veci na facebooku maji kolem 500 views
    - na minulem meetupu byli 3 novi lide, o weekendu jsem potkal 1 dalsiho
    - 4 lidi maji chut stat se cleny nebo pravidelnymi navstevniky
    - 1 clovek prijde postavit 3d tiskarnu s tim, ze uz si postavil doma 3 jine funkcni

    to cele za cca 14 dni, co muzem uz nekoho nekam pozvat + nepocitam okolostojici, co uz byli na meetupech v hospode.

    Tzn. nepropadame panice, Overdrive jen prudi; pocitame s nahoru dolu stavem, a doufejme v nahoru stav

    HOWGH, jdu spat, brou, dnes na meetingu; dekovala za spolupraci a trpelivost
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ZELENY_CAJ: jeste mi zbyva jeden konektor, a kabelu mam hromadu, tzn. v UT dvere?


    jinak ja bych v UT [dnes] rad zkusil neco s node-red, Petr psal, ze uz umi vycist stav z IRC a poslat jej do GoogleDoc, tzn. chtel bych zkusit, jetsli dokazu vycist treba USB/Seriak a udelat to same, jit by to melo pomoci nejakych okynek a uz napsanych modulu.... pokud nekdo ma 26 samice/samice/volne pin-kabely, tak by se extreme hodily, pac pak zapojime Picku + NFC + nepajive pole... to by bylo extra cool, pac s timhle uz muzem chytat na nepajivem poli vsech 26 pinu z Picky a psat k tomu logiku je uz ten zabavnejsi krok, ktery kazdeho laka, pac uz to pak neco dela v relanem svete [kdo nikdy nenapsal driver, jako by nezil ;]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: jeste me napada, ze by se daly udelat "TEMATICKE TYDNY-vice tydny" - tzn. tenhle tyden treba dotahnem pojekt DVERE

    kroky:
    1] mit vsechny soucastky na prototyp
    2] propojit to na stole a zjistit, ze to chodi
    3] mit vsechny soucastky na konecne reseni
    4] pokladat to, a zdokumentovat

    a tohle by mohl udelat kazdy. napriklad dron chce rozhcodit 3d obrazec z diod... ok, vsechny kroky still apply

    - nerikam, ze je to dobre reseni, ale mohlo by to byt zajimave, kazdy by vzal do ruky to s cim umi, nebo se chce naucit, a udelal by svoje. majitel projektu by pomohl zkompletovat, tak, aby byl na konci vysledek od prototypu po prezentaci na talknight...

    ale zasjako nejsme kurva fabrika, takze to ROZHODNE neni jediny reseni, ale jako navrh mi to pripadne zajimave;

    prikladem budiz muj oblibeny serial MITH BUSTERS:
    1] maji teorii kterou chteji vyvratit nebo dokazat
    2] navrhnou si reseni
    3] sezenou co je na to potreba
    4] spolecne to poskladaji
    5] otestuji a zjisti, zda teorie ano/ne
    6] cely proces prezentuji

    dulezite na tom je to, ze celou dobu se snazi dosahnot vyreseni bodu 1], tak aby to byla sranda jak pro divaky [bod 6], tak pro konstruktery - jinak to asi nema smysl [hlavne z pohledu konstrukteru ]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    podle me je to cele dosazitelne, jen nebylo misto a cas... cas asi nepribude, misto pribylo a ztravil jsem tam weekend, s tim, ze na mnoha ruznych vecech jsem udelal nekake kroky; IMHO dobry zaklad je vybrat si neco, co clovek chce dosahnout a ne delat 10 projektu a zadny do konce; vychytavka je taky to, ze nedko z novacku se rad prida k nektere casti implementace, takze clovek nema tolik casu, ale zato ma vic lidi, kteri na necem delaji - typicky na logice a dratech je ochotny delat z novacku zatim skoro kazdy

    konkretne za weekend po 2h/den by Over:
    - zdroj pro tyhle reseni v prototypu v labu - pokud nekdo bude chtit vyrobit neco jineho nez vykuchane ATX, budiz, ale ja ne
    - snaha zkompletovat elektroniku, co uz existuje - pokud nekdo bude chtit zbastlit NFC pripadne celou Picku na kolene, budit... ja ne ;]
    - snaha naucit se co nejvic zkratit psani logiky na spinave, ale fcni reseni, pokud to nekdo bude chtit psat sam v ASM, budiz, ale radej bych, aby to neco nejdriv delalo

    Naucil jsem se za weekend nejakou stolarinu - napriklad: kdyz mas dlato, a potrebujes s nim vysekat diry do desky, zacni sekat ze strany, kde chces mit cistej vyrez, kdyz zacnes z druhe strany, je mozne, ze s ti deska pod rukama zacne stipat, tam, kde to ches mit hezky.

    Klasika: 2x mer, jednou rez ;] - viz me zapojeni USB casti ATX table zdroje ;]]]]]] <-- tohle bych nerad komentoval, ci fotil ;]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: tohle je : PROJEKT DVERE
    pak jeste existuje o stupen slozitejsi ukol: HALDA EMA

    ten sestava z:
    1] senzor schopny rekneme vlastnosti meteostatnice [i kdyz spis na jine mereni, ale rekneme] - Peter Bay
    2] kontinualni napajeni senzoru, zanechaneho na nahodnem miste v prirode [???]
    3] zakrabicovani senzoru a napajeni, aby bylo odolne pocasi [???]
    4] prenos dat ze senzoru do Labky - LorWan - Dron
    5] logika zpracovani dat - Over
    6] ukladani dat na clusteru z Picek jako proof of concept, pozdej na cloudu - Dave
    7] vyrobeni webu, pro prezentaci dat - [???]
    8] monetizace dat na vyzadane obdobipomoci BTC - [????]
    9] dalsi logika - grafy, machineLearn - [Adam???]

    rekl bych, ze aktualne vim, ze jsem schopen +- potvrdit body 1,2,3,..,..,5,..,..,...,...,...

    To by mel byt vystavni projekt, na kterem se muzem naucit:
    - zachazet se sensory kde ceho [vc kalibrace - domluveno by Over, tam, kde se takove uz pouzivaji, od Povodi az po elektrarnu]
    - reseni napajeni slaboproudych zarizeni v terenu
    - prenos dat pomalu, ale daleko s malou potrebou napajeni [asi bez ACL]
    - napsani pouzitelneho webu - to asi nechame na node-red a jinych zkratkach
    - naucit se zachazet s platebnim systemem BTC [nebo jine obdoby]
    - naucit se udelat datovy cluster na mnoho malo vykonnych zarizenich, prenositelny jinam
    - naucit se zachazet s MachineLearningem


    Tzn. projekt DVERE je je jen dalsi proof of concept, ze neco dokazem dotahnout do konce ze soucastek [ktere zatima ani vsechny nejsou, viz problem kabely ;]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    VOZKA: dyk jo, plan je vycitat NFC kartu, ktera mam odemknout 12V zapadku na dverich, zaroven ma poslat na IRC info, ci karta to je, a kdokoliv kdo otevre jinak nez onou kartou, bude vyfocen kamerou... [+ma reagovat neon cervene/zelene na odemceno, zamceno, otevreno klicem]

    - co zatim neuimime: vicist NFC kartu - dronova se mi nedostala do ruky, ale je to nejaky bastl na 232, kteryho niko nezna specku
    - ja mam shield, kterej ale potrebuje draty, co tak maximalne muzu privrit do dveri ;] - tzn shield neotestovan
    - je potreba, aby dron poridil ke dverim i kovani, a pak nekdo mojim dlatem vysekal kus dveri, aby se tam veslo jak kovani tak 12V zapadka
    - pak to vsechno naprorgamovat [kdyz uz budem vedet, ze jednotlive dily reaguji na data nebo data davaji ;]


    TZN. udelal jsem ten krok, ze
    - koupil jsem draty [prijdou z prahy asap, pac ten plochej kaebl jsem proste nezacvak, aniz bych rozbil 2/4 konektoru, co jsem k tomu koupil]
    - kouipil jsem za ~200,- dlato
    - Petr mi poskytnul Bananovou Picku, ktera uz umi prijmat data [nepotvrzeno, zadny data zatim nemam, pac nemam draty]
    - koupil jsem NFC shield
    - mam zdroj, ktery je schpny to cele napajet ve stavu prototyp - az ze to bude delat do dveri, je potreba vytahnout jej z 16A/230V jistice [z dratu, tzn nekdo s 50kou, i kdyz plombovat nemusime, pac skrin je -zatim- odplombovana]

    Nemluvim uz pak o instalaci do list na chodbe, ktera je pozadovana, abychom mohli neco delat s dverma


    RESULT: jsem ochoten udelat k tomu logiku, tzn vycitani NFC shieldu
    - rest? Neresim, vicemenecekam, ze je to na Dronovi ;]]]]]] <- tohole bych dal nerad komentoval, nebo mozna... ;]]]]]
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    OVERDRIVE: Tak leet je třeba mít za dveřma přepínač kterej ti po přepnutí automaticky upraví topic na IRC na open/closed. Měli jsme to tak dokud se někdy před rokem nerozbil a nikomu to nepřipadalo dost důležitý na opravu :D. Ale tak aspoň už se dá zhasínat světlo nad stolem i tlačítkem a ne jen přes wireshark. :D
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    OVERDRIVE: Hoj, na secvaknuti tohohle typu kabelu jdou dobře použít dveře.
    DRON
    DRON --- ---
    OVERDRIVE: tak jestli je cosi doopravdy potreba vyzvednout, tak mi plz. do posty posli seznam a kontakt na nekoho, kdo to resi. Plus teda bylo by o dost lepsi pokud by to bylo jen neco mensiho, jedu nalehko, jen s baglem a stanem a dam si jeste zajizdku do rychleb ;-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    DRON: nezapomen se stavit v Brmlabu, skoda, ze jsi nenapsal driv, vcera jsem odtamtud objednaval docela dost veci, ktery by bylo ok vyzvednout osobne.....

    DRON: ok, kdyz uz je tam tolik like, tak dobre, ze to nekdo dal pryc, kdyz by se uz konecne dobastlily dvere [kua, prave ty kabley z Prahy potrebuju na to], tak by se to pak dalo udelat obrazkem... kazdopadne OPEN/CLOSED jsem cely weekend daval do nazvu sem, na IRC, a jeste sam sobe jako status.
    Nakonec prisel jeden clovek.
    Ale je mi to fuck... pripadne mi lepsi, aby bylo zatim aspon tady videt, jestli je nekdo doma: na IRC pisu do topicu, Closed for now, ale je mozny sem dat treba NIKDO UVNITR nebo ta,....
    DRON
    DRON --- ---
    jeste jedno btw... to CLOSED v nazvu klubu me trosku vylekalo. nenechame to radeji jenom na ircu a/nebo webu?
    DRON
    DRON --- ---
    btw. sem tyden v praze, tak kdybyste odtud neco potrebovali dovezt, dejte vedet.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: jj, taky me napadlo, ze si udelam drevene nastavce na sikovky ;] suplik tu zadny poruce nebyl ;]
    koukam, ze k tomu pristupujes jako ja, tzn. kdyz to nejde, vetsinou je okolo neco, cim se to da "haknout"
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ...
    22:40:55 <@Over23> ja jsem rozchodil node-red na Picce
    22:41:10 <@Over23> + dodelal jsem, nahrubo hnizdo pro konektroy na ATX
    22:41:16 <@Over23> meli jsme v Labce dneska navstevu
    22:41:41 <@Over23> + pouzil jsem zbytek side glow na schody, dal jsem jej dole na
    zabradli s vysoce svitivou diodou a plochou knoflikovou baterkou
    22:41:55 <@Over23> a na chotbe se nemusi svitit, aspon jedno patro, kdyz clovek odchazi
    22:41:59 <@Over23> coz je jinak pruda
    22:42:12 <@Over23> v Projektech je zalozeny Node-red: https://labka.cz/wiki/doku.php?id=projects:node_red
    22:42:21 <@Over23> jako podtrida Picek
    22:43:19 <@Over23> jinak je ti Wiifi "Hacknul jsem te snopliku" ;]
    ...
    22:46:43 <@Over23> jinak node-red jsem jen vyzkousel ze na picce jede, ale uz jsem v to
    nic nestih zkusit, tzn topic na UT
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Já to lisuju šuplíkem.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    jen tak neco na precteni, nic zavazneho:

    What is the Best way to recover a MyBB pass
    https://hashcat.net/forum/thread-1609-post-9158.html#pid9158
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    poprosim zkuste nekdo donest hromadu sroubu nebo hrebiku, pripadne nejake magneticke desky, ktere by sly prisroubovat na pegboard... zacina tady byt hodne naradi, ktery by bylo rozhodne lepsi poveseny, jinak je v tom hroznej mrdnik, kdyz clovek pouziva vic veci najednou...

    tloustka dreva je cca 2cm, tzn. ideal by byl asi tak sroub velikosti 5cm+
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam