• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVELabka : Hackerspace Ostrava : engineering and futurism is about achievable targets in specified amount of time
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mam prosbu, jak byste ukladali mapovou vrstvu, kterou obcas chci s nekym sdilet. Zacinam mit rekneme desitky a jde to az ke stovkam, ruznych starych fabrik, bunkru a podobne. vicemene po cele CR a neco i na SK.
    Chtel jsem Mapy.cz, ale chce to account a mapy si nerady pamatuji ucet, takze se clovek musi furt prihlasovat, google maps zas nejsou kompatibilni s Google Earth, ze?
    A OpenStreet map zas nema appky pro jablecny devices a na Androidu, i kdyz bych jej chtel jen kvuli urbexu, tak se to chova divne...
    Tak se nejak nemuzu rozhodnout, kde zacit stavet vrstvu map, kam bych zaznamenaval lokace, ktery jeste chvili budou existovat, nez umrou, a stoji za videni, ale ne pro kazdyho...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK: poslu, az prijde Julie domu...
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    Sorry kluci resim od patku priser s autem mensi ma to prioritu nebo pridu o stk tak jsem se nikak dal nepohnul s tim pouzdrem od prvniho kodelu conjsem posilal do cajove posty. Ukazuje se jak je důezity pri stehovani do novyho mesta najit nejen hacker, ale hlavne riggerspace :-) kdyby nekdo z vas vedel o sikovnym automechanikovi s pruznou pracovni dobou nevahejte mi dat kontakt :-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: mmchodem, jeden z tech password manageru, ktere mimochodem pouzovam, tak prave dneska dostal upadte, ale jen pro komp, na malych devices je porad flawed version... chjo.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Researchers warn of serious password manager flaws | bit-tech.net
    https://bit-tech.net/news/tech/software/researchers-warn-of-serious-password-manager-flaws/1/

    a jabka maji neopravenou CoW chybu, vcera zverejnenou GoogleOday projectem
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Rika se v Indii, ze clovek by mel znat pet generaci svojich predku, rozhod jsem se, ze budu zaznamenavat na nejaka trvanliva media sebe sama. Zatim volba padla na M Disk a nahradni vypalovacku v trezoru. Kdyz nad tim premyslim, rad bych nejake rady a napady. Otce jsem obstastnil jednim kusem vypalovadla, diskem a krabici m disku (25gb/kus), a nejakymi komentari, rad si poslechnu vase. Jinak neni to zadna paranoia, z ceho me “obvinil” Pavel, je to proste hackersky pokus zachovat Homo Sappiens Digitus, ci jak by se to reklo. Musim stahnout nekolik svojich starych webu, flickr a podobne. Na co mi wget nestaci, tak na Facebook image, ale mam dojem, ze oni snad nekde poskytuji moznost, stahnout cely aktualni wall id-cka od ktereho mam kredence do offline, ze? (Necham si kdyztak poradit)
    Taky uvazuju, ze bych tam dal celou aktuali Eng. wikipediu (to je nekde ke stazeni?). Samozrejme tam dam i vsechny sve GnuPG klice a veskere archivy hesel a dalsich kredenci. Ono, mohlo by se zdat, ze tim vytvorim choulostive a nesifrovane nebezpecne, a prilis zive, kopie sebe sama, ale ono to stejne vlastne existuje na ruznych discich, holt si nechci nechat vykrast bankovni trezor, no... konecne jsem vzdelanim knihovnik, takze tohle cele mi pripadne jako logicky pokus...

    Jak vymyslim, co ze sebe zalohovat a na jaka media, tak davam sem na peer-review a nejake napady k doplneni (jo, chtel bych tam dat svou genovou mapu, ale poskytne mi to uz dnes nekdo?). Samo tam dam i kopie veskerych svojich dostupnych dokladu...


    ...
    Jinak pokud Te napadne lepsi technologie nez M-Disk, dam se poddat a poradit si. Usb plotnovy disk bude druha zaloha, pokud jej sezenu, tam dam i veci, co nejsou moje, i kdyz to i na to CDcko, pac je asi dobre doplnit to, kym jsem, tim, co jsem poslouchal za hudbu a jake filmy se mi libily. Dam tam i nejake hry, knihy, comixy a taky aktualni verzi Linux ;) jakekoliv napady vitany.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Spetz: hele, dysi jsi mi posilal knizku na tema elektronika a amaterske radio. Nenasel bys ji jeste nekde, prosim?

    Ukazes se s Rainbofem & Bodaxem? Uz jsem si rezervoval weekend, ackoliv jeste nevim, co tady vlastne vymyslime za skopiciny...
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    Je cas na nejuzitecnejsi metodu prumyslovyho designu: Card Board Engineering :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Dnes 1800+ Shadowrun!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Chci se podivat v jakem je to stavu, uz jen kvuli napadu s nodeMcu a podobnymi business card kompy jako storage...
    Zajimalo by me, jak dopadly blockchain storage aplikace, vzdycky jsem touzil mit to co Many v Accelerandu, kdy decentralizovane seeduje veskerou hudbu, co kdy lidstvo udelalo, at se copyright owneri postavi treba na usi (me by to zajimalo spis se vsemi knihami ;)

    IPFS - Simply Explained
    http://www.youtube.com/watch?v=5Uj6uR3fp-U
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    OVERDRIVE: heh nestras. Algoritmizaci maam v praci v podstate jako denni chjleba, ale az kdyz jsem domu privezl tiskarnu zjistil jsem, ze krome importovanejch stereolitografickejch modelu jse programovat v Pythonu. Od te doby si rikam ze se zacnu ucit neco novyho, naposled jsem s tim koketoval pred 10 lety jeste v Brne. Akrota kdybych chtel nejakej kurz na rozjezd musel bych omladnout 20 let a preoperovat se ne devce, abych se mohl prihasit k Czechitas.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    OVERDRIVE: tak, on uz neni vyukovej. znas lazarus a freepascal ?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tyjo, Pascal jako vyukovej jazyk stale zije... no proc ne



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK: Zeleny_caj; ja byvam v pondeli, ve stredu (odpo) a pak ad hoc. Od patku do nedele jsem vetsinou na k-9 zahranarine, urbexech nebo mimo mesto.
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    OVERDRIVE: Pavel je kdo?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    za cca 58 minut spaceX relunchne reusnutyho dragona se satelitem nasuntara satu psn-6, kolik uz maji reusnutejch dragonu. a kolikrat?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    jinak dnes se asi podarila prokopnout
    a) homologace
    c) testovani na MiTu, ci kde
    b) dalsi rozvoj projektu a to konecne ve spolupraci s Banskou, vcetne navaznosti financovani
    d) implementace senzoru do prumyslove vzduchotechniky
    ...
    vse je to ve stadiu pre-release, ale oobe ty spoluprace si nas nasly sami, prijeli, zorgannizovali, nabidli financovani a vzduchotechniku, hromada veci se stala

    dostanem asi i environmentalistu do teamu, zaroven rainbof se chce podivat na hw s pavlem...

    zase je to dost wow stav, zacina to pusobit tak, ze jsme fakt udelali dobrou vec se spolecenskym dopadem. mam radost. thx cyberian a zelenyj caj
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK: no ja jen abych to za rok stihnul. od te doby co ses ozval jsem Te zval uz 4x; nic si z toho nedelej, lidi, co slibili krabici je uz 7; jednomu jsme za to i zaplatili a porad ji nemame a pavel je vyrabi na kolene a hrozne picuje, ze mu nikdo neni schopen pomoct :) to uz je trosku mem, krabice je jak pani kolombova :)
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    OVERDRIVE: domluva se mnou hrozne trva? Tak to teda pa.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam