• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CERMINEKZonky a P2P půjčky obecně
    Klub pro všechny, co investují nebo si půjčují peníze prostřednictvím P2P půjček jako Zonky, Benefi, ....

    Kde investovat:

    Zonky
    - v současnosti asi nejznámější - www.zonky.cz
    - skupina na FB: https://www.facebook.com/groups/224906947847241/?ref=bookmarks
    rozbalit záhlaví
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    KOC256: Než rentiér se vyplatí Fondee, Portu atp... Rentiér má velké poplatky a těch 5.5% je IMHO utopických...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    CERMINEK:
    Uvazuji, zda to nechat dobehnout a nebo odprodat. Drzel jsem se nekde na 7% zisku pred zdanenim vcetne zapoctenych ztrat. U rentiera to pise na webu neco jako 5,5%.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    KOC256: A rentiér není žádná hitparáda. Nezbývá než to vycashovat nebo prodat a přesunout jinam.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    K dnešku přestává být Zonky tím co bylo… Již dále nepůjde manuálně investovat. Dále bude fungovat jen rentiér.
    MVEK
    MVEK --- ---
    S rezervací mi to docela přišlo letošní léto v pohodě. Takže bych měl šanci si víc vybírat (a vím o pár lidech, co z principu třeba nechtějí investovat do něčího auta apod., opravdu je zajímala i ta lidská stránka).
    Navíc nyní vypočítaná návratnost 4 něco procenta nebude za chvíli ani inflace (ale tak třeba porostou i úrokové míry) a je o něco horší než moje dlouhodobá čistá výnosnost.
    Navíc mi přijde po prostudování, že ještě na daních na tom zaplatím víc.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Ale třeba posledních 5 dnů to je bída...

    KOC256
    KOC256 --- ---
    MIC:
    No v rámci korony byli i roboti na suchu. Ale před pár měsíci se to celkem zlepšilo (pro roboty).

    Čáry oddělují jednotlivé dny...

    MIC
    MIC --- ---
    CERMINEK: Kdybys to sem nenapsal, ani bych si to nepřečetl :-)
    Stejně od korony na tržišti ty nejzajímavější kousky vůbec nebyly, protože to už vyžrali roboti přes api a celkově to pokleslo :-/
    Až přemýšlím, jestli se mi do toho rentiéra chce, nebo jestli nenechám doběhnout co mám a naprdět...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    CERMINEK:
    Nespoiluj. já to ještě nečetl :-)
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Ták příšel newsletter od Zonky. Končí Investování, jak jsme na něj zvyklí a bude fungovat jen Rentiér.
    MIC
    MIC --- ---
    ELGATOVERDE: Za mě ideální je rozprostřít riziko do co nejvíce investic různé rizikovosti a ty úplně zesplatněné zaplují do průměru.
    ELGATOVERDE
    ELGATOVERDE --- ---
    Ahoj, jsem v tom docela nova (vybrala jsem si top cas na zacatek, vim .)) Jak je nelepsi zachazet s dluzniky? Prodat? Nebo verit, ze se to zonkam podari dostat zpet?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MIC:
    ne, napsal jsem si svého. Vlastně už 2x... Ono to zase tolik trápení nebylo.
    MIC
    MIC --- ---
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MIC:
    tak je tu KORONA že? :)

    Ale chtěl jsem poukázat na to, že jak to bylo v prosinci a začátku ledna úplně mrtvé a ani robotem se mi nedařilo moc uzmout to co mám ve strategii, tak nyní zase padají cca 3 investice za den.

    A vystoupit z toho nemám důvod. Řeší to za mě robot a zisk držím nad 7 %.
    MIC
    MIC --- ---
    KOC256: Před rokem to bylo nabídkou hodně jinde, až mě překvapilo jak zájem o půjčky poklesl.. Ani právě nevím jestli chci pokračovat, nebo nechám jen dojet stávající. (zrovna mi zbývá 444 aktivních)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Tak to vypadá, že Zonky se zase rozjíždí...
    Už se zase daří investovat...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Zonky přejdou pod Air Bank, stanou se dceřinkou banky - Měšec.cz
    https://www.mesec.cz/aktuality/zonky-prejdou-pod-air-bank-stanou-se-dcerinkou-banky/
    PULKA
    PULKA --- ---
    PATRIKSIMA: funguje to tak, že máš peníze na svém účtu na degiru, oni zajistí stavbu a hlídání složení portfolia
    SHAOLIN81
    SHAOLIN81 --- ---
    Vsiml jsem si, ze se ted s temito aplikacemi docela roztrhl pytel. Ja treba pouzivam https://indigo.patria.cz/ Hlavne se mi libi, ze muzu posilat nebo vybirat penize kazdy tyden a do nekolika dnu je mam zpatky. Bez nijakych dodatecnych poplatku. Jednotlive aplikace jsem mezi sebou neporovnaval, ale asi vyzkousim i ty ostatni. U toho Indiga se mi libi, ze za tim stoji firma, ktera se investicemi uz dlouho zabyva (Patria). Fondee je par lidi, ale to taky nemusi nic znamenat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam