• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SA213Elektronická Evidence Tržeb (EET)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    BURAN:
    no mysleno to bylo tak, ze pokud mas shop na WP, tak hledej plugin pro WP. Pokud mas pro PS, tak hledej pro PS.
    BURAN
    BURAN --- ---
    SOLDIK: nevim co je :-)

    KOC256: vcelku jedno na cem, kdyz to bude uzivatelsky easy.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    BURAN:
    postavene na necem tuctovem?
    SOLDIK
    SOLDIK --- ---
    BURAN: Co sepa platba?
    BURAN
    BURAN --- ---
    Kdyz teda ty eshopy vyjimku nedostaly, vite nekdo o nejakem EET reseni pro maly eshop (max. nekolik desitek polozek), prijimajici platby vyhradne PayPalem, s prevazne zahranicni klientelou?
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    KOC256: Ne, praveze mas uctenku vydavat bez vyzvani.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ONDRA_99: Na pozadani ne? Jakoze vystavit musis (u sebe) ale nemusis ji nutit...
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    KOC256: To neni uplne pravda. Uctenku musis dat (muze to byt i elektronicky).
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KEPASO: Jsi povinny hlasit, ne vydavat uctenky...
    H_U_N_T_E_R
    H_U_N_T_E_R --- ---
    HARALD: Podívej se, kdo je na faktuře - prodávající, tedy já, nebo-li živnostník z Čech podléhající povinnosti EET. To že je to hostované na systému vyrobeném v usa nikoho nezajímá.
    Tak proste to není, že milý Sherlocku ;-)
    Jo a je na to i metodický pokyn, stačí použít Google


    SUK: Ale ten by tam musel být 24/7. Já jsem povinen vydat účtenku v momente provedení platby (což samo o sobě technicky nejde)
    SUK
    SUK --- ---
    H_U_N_T_E_R: Ale jo, je to resitelne. Poridis si cloveka, kterej to bude busit do pokladny rucne. Jeden clovek bude tvorit hodnoty a dva lidi papiry. Kdyz vetsina velkych firem je tvorena byrokraty, proc by to nemelo fungovat u malych?
    HARALD
    HARALD --- ---
    H_U_N_T_E_R: A zahraniční weby, co nebudou vydávat účtenky, budou muset provideři internetu zablokovat. Jako neregistrovaný hazard. Jak prosté, Dr. Watsone.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    H_U_N_T_E_R: kde není žalobce není soudce, stačí zakázat zasílání do ČR a na eet se vybodnout
    H_U_N_T_E_R
    H_U_N_T_E_R --- ---
    ONDRA_99: eBay, Alibaba, Amazon. Neřešitelné.
    Holt další druh podníkání o kterém soudruzi z MFČR nevěděli, tak ho pro jistotu zničej.
    TOFI
    TOFI --- ---
    KEPASO
    KEPASO --- ---
    TUILE: zkus bych pozadat o vyjimku, abys mohla vydavat uctenky v zjednodusenym rezimu manualne ne v realnym case.

    ONDRA_99: airbnb a jiny trziste se nejak napojit da, ale jsou i jiny modely, kde je situace absurdnejsi. treba muj (je to B2B, reverse charge). dvakrat rocne mi chodi na paypal nekolik tisicovek. kdyz pominu to, ze technicky se proces snad da nejak zautomatizovat pres api paypalu, nevim komu a kam bych mel uctenku poslat, kdyz jsem s protistranou spojenej v podstate jen prostrednictvim helpdesku pro reseni problemu. navic na moje uctenky nebude zvedava, protoze jedeme v rezimu selfbiling, takze ode me nedostava ani faktury, vse si resi sama, vystavuju faktury jen pro svou potrebu, a samozrejme delam souhrnny hlaseni.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ONDRA_99: Neresitelne za resitelnych (smysluplnych) nakladu ;-)
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    KOC256: Aurbnb se da (a nemalo lidi dela) delat zcela kegalne. Mas normalne zivnostenske opravneni na ubytovaci sluzby a aurbnb beres jako "reklamni portal", tak jako nekdo nabizi na booking.com, tak nekdo i na airbnb. Stejne tak treba pres Uber muze jezdit taxikar se vsema licencema (kde je pak vse ok) a nebo nekdo bez licence, kdy je to pak spatne.
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    BURAN: Vsak s tim souhlasim. Jen nesouhlasim s nazyvanim to jako neresitelne.
    BURAN
    BURAN --- ---
    ONDRA_99: tak samozrejme ze "nejak" to resitelne je, ale pro nekoho, kdo ma eshop ktery si poskladal sam napr. z wordpressu a paypal pluginu a ten eshop ma obrat treba 5k mesicne, tak dokud to byly naklady 600,- rocne za hosting a domenu tak to je zajimavy privydelek, ale pokud budes potrebovat 500,- mesicne na to abys nekomu platil EET support tak to uz mas treba tretinu celkoveho zisku pryc, ze ano. takze technicky to resitelne treba je, ale nedava smysl to delat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam