• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SA213Elektronická Evidence Tržeb (EET)
    ILIBOR
    ILIBOR --- ---
    CZECH23EKTOUR: ta přiletovaná baterka by měla být ta záložní a od ní bych se podíval po spoji k jakému vede jumperu... ale je možné, že tam může být zvlášť EET modul a ten se může zaseknout nezávisle na kase a ten se třeba resetuje nějakou kombinací tlačítek...
    tvl. a 1800 za reset kasy to mi nepřipadá jako seriózní prodejce... to musel být asi pěkně z daleka a naúčtoval si dopravné...
    u nás když by se zasekla kasa v záruce a zákazník mi to dovezl, tak na poprvé nechcu nic a pokud by se to stalo zase, tak koumám jestli není v síti nějaké rušení... většinou to dělaji mrazáky, trouby, ohřívací pulty... pokud se seká kasa a není problém v sítl, tak ke kase bych přistupoval jako ke šmejdu a tak bych se choval u prodejce a požadoval záruku a ne že mi bude účtovat poplatky za servis... já jsem si koupil kasu aby mi v záruce bezproblémově fungovala a né že budu mít další náklady kvůli nepodařenému výrobku...
    CZECH23EKTOUR
    CZECH23EKTOUR --- ---
    ILIBOR: Děkuji. Ještě jak jsem četl, tak jsem doma zkusil, jsou to i minuty, kdy je to bez jumperu, kdy je v druhé pozici, bez napájení. A pořád stejné, ještě je tam malá baterka, ale ta vypadá přiletovaně, nejde s ní hnout, aniž by se nevyklal celý komponent uchycení a urvat to nechci. Ještě mě napadlo, nešlo-li by downgradovat (teď nejnovější firmware, který jsem dával u ostatních až nakonec). No teď už asi nevymyslím, mám domluveno že vyměním kus za kus, ale chtěl jsem zítra zbylé na provozovny nahodit a teď budu courat po servisech..
    ILIBOR
    ILIBOR --- ---
    CZECH23EKTOUR: ten jumper u pokladen bývá většinou u záložní baterie (někdy je to akumulátorek napájený přímo na desce, někdy je to jen baterka CR2032)
    Jumper se u některých pokladen musí přehodit na chvíli do druhé pozice, u některých se musí odpojit aspoň na pár minut... samozřejmě že musí být pokladna odpojena z napájení
    CZECH23EKTOUR
    CZECH23EKTOUR --- ---
    Ahoj, tady by mi asi nikdo neporadil, jak natvrdo zresetovat eet pokladnu SAM4S NR300, máme jich 8, u jedné se při instalaci objevil nějaký problém softwaru, v servise to za 1800 zresetoval (2min, víceméně o šroubkách - já mu tam nevyděl, mluvil něco o jumpru v krabici - ten vidím, ale odpojení zapojení ten reset nevyvolá). Ten sw problém se mi objevil teď u poslední zas.
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    KASUMI: Imho ti vyvojari maji neakou spatne pripravenou sablonu a zapomneli to promazat.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    TOFI: Jak jako z predchozi verze??? Proc to tam vubec kdy bylo??...
    Jfc..

    TOFI
    TOFI --- ---
    Sorry jako: aplikace Účtenkovka od ministerstva financí šmíruje, s kým si voláte - Cnews.cz
    https://www.cnews.cz/...iruje-s-kym-si-volate/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Opravil jsem logo:
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    Přežije EET volby? Politici chtějí měnit Babišův trumf a pustí se i do vašich daní - Seznam Zprávy
    https://www.seznam.cz/...-trumf-a-pusti-se-i-do-vasich-dani-37523?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp
    KORDA
    KORDA --- ---
    NECROMAN: Což by bylo v mnohém přínosnější než celej tenhle bullshit.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    NECROMAN: Možná by stačilo jen vytvořit si 1000 virtuálních "uživatelů, každý s jiným emailem, denně vystavit 1000 účtenek za 0.01Kč a odeslat je do loterie.
    Případně si vybavit i vícero EET endpointů, pokud to není omezeno, a počet šancí tak násobit.

    No jsem zvědavý, zda to bude opravdu loterie, nebo jen souboj programátorů a botů :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Lze registrovat jen jednu uctenku na obchodnika na den, takze majitel si muze max zaregistrovat ~30 vlastnich uctenek za mesic.
    Schvalne, ktery dodavatel SW na EET prida jako feature "automatickou registraci do Uctenkovky" :)
    Diskuse: PŘEHLEDNĚ: Jak funguje účtenková loterie? Bez internetu si nezahrajete - iDNES.cz
    https://ekonomika.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A170913_102944_ekonomika_ane
    SARF
    SARF --- ---
    Už se těším jak účtenky nahradí už poněkud nudný víčka. Doufám že to dopadne trochu líp než v Hoří má panenko.
    NYKRUK
    NYKRUK --- ---
    Jestli máte někdo zájem o účtenky, tak od začátku agonie jich máme asi tak tisíce. Určitě v tom pytli ta Fabie je.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    A co teprve spravce nejakeho erp kde se tech uctenek protoci (deseti)tisice denne.

    Nema nekdo k dispozici vetsi rodinu? :-D
    ADITU
    ADITU --- ---
    ADITU: oprava, ne Fin. správy, ale Ministerstva financí.
    ADITU
    ADITU --- ---
    NECROMAN: zatím jsem to viděla jen v tiskové zprávě Finanční správy http://www.mfcr.cz/cs/aktualne/tiskove-zpravy/2017/uctenkovka-startuje-jiz-1-rijna-29584
    A na stránkách loterie https://www.uctenkovka.cz/#uctenka . Dál jsem po tom nepátrala, protože mi tyhle zdroje přijdou dostatečné.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ADITU: to už mají v pravidlech? Jsou někde veřejně, možná by se hodilo je prostudovat, než tu bude člověk spekulovat.
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    ADITU: Tak kazdy z rodiny u nich zada kazdy den jednu uctenku. Ale jasne, tohle snad nebude casty pripad.
    ADITU
    ADITU --- ---
    ONDRA_99: to snad řeší to, že není možné na jednoho člověka zaregistrovat víc než jednu účtenku na obchodníka a den. musel by mít zásobu dobrovolníků na registrovaní účtů...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam