• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SA213Elektronická Evidence Tržeb (EET)
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    SLICKYONE: no je mozny ze podrazi, ale uz nebude likvidovat vsechny v okoli, kteri nenajeli na stejny rezim(coz doposavad uspesne delal)
    SLICKYONE
    SLICKYONE --- ---
    MRAKY: Mozna ano, ale asi se důchodkyně u vás ve vchodu budou divit že podražil. A až přijde další vlna pro řemeslníky tak se budeš divit třeba i ty.
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    SLICKYONE: ze by si stat nechal vzit (asi docela efektivni) cestu jak, zkrze lidskou chamtivost, tlacit na obchodniky? ;) vietnamec, co vedl vecerku naproti jen vsechno jen do sve kapsy, zpocatku eet ignoroval s obrovskym napisem "porucha"... a ted uz to dospelo do stadia, kdy se pta, zda zakaznik chce ucet :) mozna casem to bude delat automaticky :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    SLICKYONE: nic samozřejmě :) měl jsem tam jen pár kousků, když jsem testoval a vyvíjel QR EET formát.
    Jsem celkem zvědavý, kdy a jak s tím QR přijdou. Zde se opět píše, že už na tom pracují:
    V účtenkové loterii k EET se dnes poprvé losovaly ceny | ČeskéNoviny.cz
    http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/1550834
    SLICKYONE
    SLICKYONE --- ---
    NECROMAN: Tak nám dej vědět jestli si vyhrál. Dyžtak se stav u mě v krámu pro nějaký vyhozený...příště to vyjde budu držet palce.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Výsledky první losovačky Účtenkovky jsou už na webu, i když oficiální oznámení bude až v 19 hodin.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Poslal jsem firmě Diebold Nixdorf, která stojí za Účtenkovkou, návrh na integraci QR EET standardu. Jejich odpověď mě docela překvapila:

    O QR kódu s MF jednáme už přes půl roku, máme sepsánu specifikaci, která je též dlouhou dobu (od srpna) na MF
    a jediné, co brání zavedení této Technologie jsou politická jednání a technologická omezení na straně EET i retailu.
    DN


    Ani si nechci představit, kolik man-days tato jednání a plánování již spolkla z našich daní...
    SLICKYONE
    SLICKYONE --- ---
    NECROMAN: Koukam ze si v tech uctenkach vylozene libujete. Jedina pozitivni zmena je to zrusit :*
    SUK
    SUK --- ---
    NEVADA_: Je tam napsano, ze to musi byt napsano jako textova informace latinkou? ;)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    NEVADA_: souhlasím, zatím je to jen zbožné přání, ale je to první krok, jehož cílem je zahájit diskuzi a třeba se jednou dočkáme i pozitivních změn.
    NEVADA_
    NEVADA_ --- ---
    Tak hlavně FIK a BKP musí být na dokladu ze zákona. Takže dokud nezměníte zákon, aby tam znělo výslovně znělo, že na účtence můžou být uvedeny jiným způsobem, tak je to pořád jen zbožné (i když chvályhodné) přání.

    §20
    Údaje na účtence
    (1) Poplatník je na účtence povinen uváděta) fiskální identifikační kód,
    b) své daňové identifikační číslo,
    c) označení provozovny, ve které je tržba uskutečněna,
    d) označení pokladního zařízení, na kterém je tržba evidována,
    e) pořadové číslo účtenky,
    f) datum a čas přijetí tržby nebo vystavení účtenky, pokud je vystavena dříve,
    g) celkovou částku tržby,
    h) bezpečnostní kód poplatníka,
    i) údaj, zda je tržba evidována v běžném nebo zjednodušeném režimu.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    NECROMAN:
    nepodaří.
    QR nikdy nebude takový standard, aby ti místo faktury došly jen čtverečky... Vždy to bude jen doplněk.
    Snad mě za toto zpátečnické prohlášení nebude nikdo za 5+ let popotahovat jak jsem byl zpátečnický :D
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    KOC256: idelní stav by byl takový, aby na účtence stačil jen QR kód, bez FIK, BKP a dalších údajů, ale to zda se někdy podaří...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    NECROMAN:
    tak dávej reporty. Ale pořád to máš o prodlužování účtenky, tak nevím...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    KOC256: mám kontakt na Diebold Nixdorf, co dělal Účtenkovku, a plánuji i kontaktovat Finanční Správu. Jasně, že to tímto nekončí :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    NECROMAN:
    ted uz jen nekoho premluvit aby to pouzival, jinak to je uplne k hovnu...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Specifikace i demo appka je hotová, a proto:
    Představuji projekt QR EET, standard pro zpracování údajů na účtenkách systému EET.
    GitHub - martinsuchan/qreet: Standard pro snadné zpracování údajů na účtenkách registrovaných v systému EET.
    https://github.com/martinsuchan/qreet
    KOC256
    KOC256 --- ---
    GINTA: Mas 48 hodin na opravu.

    Kazdopadne z toho ctu ze musis zejmena dokazat zes udelal vsechno proto aby doslo k naprave.

    Dle povahy pak asi zrovit inventuru a hromadny doklad - se pise na tech odkazech.
    GINTA
    GINTA --- ---
    KOC256:
    Vygooglil si s vykřičníkem informace, kde popisují, jak pokračovat v účtování po tom co se mi posere HW.
    Já se ptal co dělat s účtenkama vydanýma v offline režimu, kdy je HW kaput a já nevím kolik jich je a ani za kolik.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam