• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NIENNAPatchwork a Quilting
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    NIENNA: matka moje má ve špajzu krabice velké plastové průhledné, které mají výklopná dvířka i z boku (toho kratšíh). Dovnitř se věci pečlivě naskládají horem, ale když stojí 4 krabice na sobě, lze věci tahat bokem.
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    SUCUBIS: Taky mám krabici plastovou, velkou...ale spíš než tahání králíka to připomíná hledání jehly v kupce sena... Jak to máš poskládané, že ti to funguje?

    KAERI: SAMLu velikou právě mám... ale líbí se mi ten nápad - díky...Našla jsem GLIS http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/80098583/ - to by mohlo fungovat, ne? Navíc, jak jsou ty krabičky barevné, tak bych tam mohla ukládat převládající barvu... Chmm...
    Jde mi o takové ty zbytky...co samy o sobě nic moc, ale časem z toho bude supe SCRAP... nebo dokonce MAGIC SCRAB... :-D Deseticentimetrové proužky... a tak... :-)
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    Vyšla nová Švadlenka, pokud někdo sleduje / má rád.
    A Bellus prodloužil akci na látky - slevy...

    Bellus - aktuality
    http://www.bellus-gallery.com/aktuality.php
    KAERI
    KAERI --- ---
    NIENNA: Rozpracovala bych to, co píše Sucubis - v IKEA mají takové ty průhledné krabice s víkem, SAMLA, myslím. Dají sei štosovat. Koupila bych nějakou menší velikost, tak třeba 6 ks, a roztřídila látky podle převládajích barev. Nevím, kolik toho máš, ale mohlo by to být funkční.
    SUCUBIS
    SUCUBIS --- ---
    ja mam pruhlednou krabici do ktere to vszu a jak potrebuju, tak vytahnu jak zajice z klobouku :)
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    Máte / znáte nějaký vychytaný způsob na skladování malých kousků (a vlastně i těch velkých) látek? Pořád se mi nedaří vymyslet nějaký super funkční, přehledný způsob... Jak to děláte vy?
    LEOPARDACZ
    LEOPARDACZ --- ---
    Nienna: teď nejsem doma, až se vrátím, tak něco najdu :-)
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    SUCUBIS: Děkuju... vypadá to fakt dobře... jsem zvědavá a už se těším na výsledek... :-)
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    Svoje první deky jsem dávala do klubu o šití...ale dám to i sem... :-)

    Deky jsem šila pro své dcerky. Jedná se o mé první deky, takže je to plné chyb a nedosatků, ale u holek mají velký úspěch... :-)
    Šila jsem podle návodu z časopisu Švadlenka číslo 21 - "žirafy za plotem". Pracovala jsem na dekách od ledna do května 2016. Rozměry jsou 110 x 110 cm.


    A tady detail volného quiltování - každá deka má šest vloček (omlouvám se za šišatost - neleží to na rovném povrchu, tak je to celé křivé - víc než co způsobilo mé amatérsví)...jinak je prošito kolem obrázků (snad je to alespoň trochu vidět...)
    SUCUBIS
    SUCUBIS --- ---
    https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/...322536_n.jpg?oh=5915a8656ec8f8cac3d19d9f475e5ab8&oe=58103E5C

    tady zatim nastrel, dosla mi bila latka a musela jsem cekat na nove rezaci kolecko, byt v Praze, bylo by to jednoduzsi :D
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    LEOPARDACZ: Můj první dokončený výtvor byly polštáře - tyhle...
    Šití přes papír - twister:





    Prošíváno je to na staré Ladě 601 (tj. na mém původním šicím stroji). Takže jsem na to pyšná i přes ty zjevné nedokonalosti.
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    SUCUBIS: Páni, ty to vymýšlíš sama? Tak to jsem si zatím netroufla... zatím jedu podle obrázků / návodů... a i tak ze všeho křičí "začátečník".. :-(
    Tak to jsem fakt zvědavá na výsledek... snad to sem časem hodíš... :-)

    Mě se z baby bloků hrozně líbí tahle deka, ale na něco takového si zatím rozhodně netroufnu... (ale mám ji uloženou...a jednou...možná...).
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    LEOPARDACZ: To je nádhera!!! A ruční práce...teda klobouk dolů... :-)

    Dáš nějaké další fotky svých výrobků?
    LEOPARDACZ
    LEOPARDACZ --- ---
    LEOPARDACZ --- --- 6:34:40 19.8.2016
    Patchwork dělám už pár let - nejvíc mě baví klasický, ručně šitý. Tohle je můj úplně první kousek - taky je tam nejvíc chyb :-)

    SUCUBIS
    SUCUBIS --- ---
    NIENNA: dej do vyhledavace 3D patchwork a z toho cerpam :)
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    SUCUBIS: Jsem MOC zvědavá....takže neodolám.. ;-) Sis udělala sama návrh?Nebo jedeš podle něčeho?

    Kdyby se ti chtělo poslat link/obrázek toho co děláš / návrhu, tak budu ráda...

    A jinak - teď jsem objednávala látku z http://www.bavlnenysen.cz/ a byla jsem moc spokojená - s látkou i rychlostí...tak třeba by to bylo řešení... :-)
    A přeji hodně štěstí při hledání ideálního řešení... :-)
    SUCUBIS
    SUCUBIS --- ---
    NIENNA: to je to, finalni podoba jeste neni jista, ted mi treba po rozrezani veskere latky doslo, ze mam desne malo bile a jestli nesezenu nejakou dalsi, cely muj napad jde k sipku a budu improvizovat se vzorem
    k tomu muzskej dojede v sobotu na navstevu a nesmim to tu mit rozestavene na zemi, aby to nevidel
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    SUCUBIS: WOW, tak to jsou dokonalé lázně!!! Si to užij... :-)

    Spíš jsem doufala v konkrétnější popis, co vyrábíš.... :-) Ale budu se těšit na finální fotku... :-)

    TO je geneniální nápad... MOC se mi to líbí... krásné a praktické.... :-)
    SUCUBIS
    SUCUBIS --- ---
    NIENNA: ja si do lazni odvezla stroj i s pw pomuckama a s tim pravitkem ted vyrabim manzelovi deku k narozeninam, 3D vzory s tim jdou delat
    obal to byl genialni napad, je to latka ze zatemnovaci zaclony, takze hrasne heboucka a pevna, jeste jsem ji vyztuzila, dovnitr se vejde bud deka, nebo flaska
    rozmer uz si ani nepamatuju, asi 60*80cm ? mala decka do kocarku, ze spoda ma ruzovy fleece
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    SUCUBIS: Dala jsem to tam... :-)
    Co jsi s ním dělala? Nebo co máš v plánu s ním vyrobit?

    KAERI: Děkuju... :-) Teď ještě aby se líbily té slečně, pro kterou jsem to vyráběla... :-) Jestli to nebude chtít, tak nevím, co s tím budu dělat... :-D

    Škoda, že na těch fotkách vůbec nevynikne ta světlá látka...tady vypadá bílá, ale ve skutečnosti je to tahle látka http://www.dumlatek.cz/kolekce-fusions/68454-fusions-4-beige.html a moc hezky lomí světlo... za určitých světelných podmínek jsou v tom vidět ta kvítka...za jiných ty větvičky... Vypadá to v tom lépe než jsem čekala... :-)

    SUCUBIS: Je to super!!! Kamarádka musela být spokojená, že? Jaké to má rozměry? A ten futrál na to je geniální nápad... z čeho to je? (vypadá to, že to drží tvar)...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam