• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NIENNAPatchwork a Quilting
    Pod názvem PATCHWORK se dnes rozumí sešívání různých tvarů látek podle určitých vzorů, které byly vytvořeny v průběhu staletí. QUILTING znamená prošívání a pevné spojení tří vrstev látek. Hotové dílo, které uvedenými postupy vzniká, se nazývá QUILT. (citována Simona Šujanská; Patchwork)

    Ráda bych, aby tento klub sloužil jako setkávání všech, kteří propadli kouzlu patchworku, chtějí se s ním seznámit nebo jeví jakýkkoli jiný zájem o toto téma. Věřím, že by se tento klub mohl stát místem nejen pro rady, konzultace a sdílení těch co tvoří, ale i místem pro inspiraci a galerií krásy a různorodosti, které patchwork a quilting nabízí.

    Doufám, že tady budeme sdílet zajímavé obrázky, návody, finty a zlepšováky, odkazy na látky, materiály, knihy, časopisy... co koho napadne...
    A samozřejmě věřím, že se to tady brzy zaplní fotkama různých výrobků....

    Takže - co kdo máte, sem s tím... :-)
    rozbalit záhlaví
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    NIENNA: Tak jsem se nakonec letos na výstavu kreativity dostala (i když to vypadalo, že to neklapne). Všechno super, ale z patchworku jsem tentokrát dost zklamaná (jet tam jen kvůli tomu, tak mě to mrzí). Nicméně - ať víte, co tam bylo... :-)







    NIENNA
    NIENNA --- ---
    Kdyby někoho zajímalo a oslovilo (já tam chodím ráda - worshopy jsou super a hotové patchworkové výrobky dokonalost sama + dá se tam ledacos pořídit)
    Vystavovatelé a workshopy na Výstavě Kreativity v Praze - Dubči - brydova.cz
    http://www.brydova.cz/2016/11/03/vystavovatele-workshopy-na-vystave-kreativity-v-praze-dubci/
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    DAGLU: Ty teda jedeš!!! Gratuluju... :-)
    DAGLU
    DAGLU --- ---
    Dalsi decka, tentokrat pro psiky.

    NIENNA
    NIENNA --- ---
    DAGLU: A je tam k tomu šablona? Nebo co píše v návodu? Ohledně toho čtverce...

    Já bych řekla, že to jsou křivky. A v tomhle případě musí být echt přesný... ale třeba se pletu... :-)
    DAGLU
    DAGLU --- ---
    NIENNA: obtiznost tam nema pry naschval, aby se pry kazdy snazil a nenechal se odradit hned na zacatku
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    NIENNA: Tady je docela hezky stručně nastíněné, jak se šijí křivky...

    www.monikapatchwork.estranky.cz - Techniky šití - Opilcova stezka
    http://www.monikapatchwork.estranky.cz/clanky/techniky-siti/opilcovastezka.html
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    JAJITA: Podle mého to nejsou katedrálová okna, ale křivky...

    DAGLU: Je to hodně náročné na přesnost, aby to udělalo ten efekt, co se ti líbí (tj. kola / čtverce)... A chce to umět dělat křivky. Má tam na to šablony? Pokud ano, a pokud ti půjdou křivky (to je ta část patchworku, která mě osobně moc nejde...rozhodně ne tak, abych na to byla pyšná), tak to není tak těžké jak to vypadá... - tj. jsou mnohem a mnohem složitější věci... ale taky teda mnohem, mnohem jednodušší věci... Myslím, že autorka tím chtěla říct, že velkého, složitého efektu je dosaženo poměrně jednoduše...jedním blokem... :-)
    Snad jsem srozumitelná...

    Třeba mě ještě někdo opraví / doplní...

    Ale tam by návod měl být, ne? Jak ti přijde? Nějaká obtížnost tam značená není?
    DAGLU
    DAGLU --- ---
    Jo a ještě něco nechápu, našívájí se kousky látek bez obroubení? to jako fakt?
    ~DÍLNA jamala~: července 2016
    http://jamala-jamala.blogspot.cz/2016_07_01_archive.html

    To se to pak nepáře praním?
    DAGLU
    DAGLU --- ---
    to je základní a jedinej čtverec, tak co myslíte? těžký?
    DAGLU
    DAGLU --- ---
    DAGLU
    DAGLU --- ---
    jo na tom polštáři asi jo, ale mě se líbí to na tý dece, z dálky vidíš buďto kola, nebo čtverce
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    DAGLU: jsou to katedrálová okna?
    jestli jo, tak na práci docela oser (pardon)
    DAGLU
    DAGLU --- ---
    Autorka píše o této dece:
    Tento vzor vám může připadat příliš složitý, opak je však pravdou.

    No každopádně, je to velice efektní vzor, a hodně dlouho na to člověk musí koukat, fakt pěkný.
    DAGLU
    DAGLU --- ---
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    DAGLU: Můžeš nahodit fotku? Nebo odkaz? Já např. tuhke knihu nemám...tak vůbec nevím, co je na straně 19....a jsem zvědavá... :-)
    DAGLU
    DAGLU --- ---
    Tak jsem si sehnala knížku - Brioni Greenberg - Patchwork - moderní quiltování
    Líbí se mi moc deka na str. 19, nevíte někdo jak moc to je těžký?
    Knížka je krásná, a hlavně je tam na začátku vysvětleno jaké balíčky látek jsou na co vhodné, a kolik který přesně měří i cm, i inchů
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    NIENNA: ;)
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    JAJITA: Mě odkaz na stránky funguje!!! A její výrobky znám!!! Už jsem je viděla... různě... Na jednu její deku se chystám!!! :-D
    DAGLU
    DAGLU --- ---
    Dnešní počin mě tak nakopl, že už hledám další šití, tentokrát to bude deka pro moji mamku.
    Mám chuť ušít jen dvě vrstvy, chybět bude vatelín, a spodní by měla být nějaký slabší flís, tak uvidíme.
    Ráno razím na nákup.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam