• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NIENNAPatchwork a Quilting
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    QUANTI: A když na to teď koukám s Lenkou, tak vlastně tam je několik dek ve "více verzích"...je to fajn, když vidíš, co s tím udělá jiná barevná kompozice... :-D

    Kdyby někdo chtěl nějaký obrázek větší, tak stačí říct... :-)
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    QUANTI: :-) Jako práce nádherná - precizní všechno...super proquiltované... fakt jako paráda... Mě se nejvíc líbila ta poslední (modro-bílá) a pak ta druhá na posledním řádku (fialková) - stejná technika... A přišlo mi suprové, jak jednoduchá věc udělá super dojem - ta fialovozelená a šedivá (před tou poslední modrou) jsou vlastně stejné, jen jinak barevné...

    Ale tohle je všechno co tam bylo...normálně toho bývá víc... a když jsem tam byla naposledy (ale to byla jen výstava Bellusu), tak všude byl patchwork a co se ho týká (různé stroje, pomůcky apod.).
    A faktem je, že jsem si z žádné té deky "nesedla na zadek"... což se mi normálně stává... :-)

    Ale návštěvy rozhodně nelituju... :-)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    NIENNA: pro mě je teda sen všechno :D nejvíc se mi asi líbí druhá a poslední.
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    NIENNA: Tak jsem se nakonec letos na výstavu kreativity dostala (i když to vypadalo, že to neklapne). Všechno super, ale z patchworku jsem tentokrát dost zklamaná (jet tam jen kvůli tomu, tak mě to mrzí). Nicméně - ať víte, co tam bylo... :-)







    DAGLU
    DAGLU --- ---
    A tahle je taky moc pěkná.
    Želé rolky, Parks and Vzory on Pinterest
    https://cz.pinterest.com/pin/190628996706957460/
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    DAGLU: :-D To taky... Ale myslela jsem tu vysněnou deku... :-)
    DAGLU
    DAGLU --- ---
    Ještě jsem je ani nezkoušela šít :-)
    DAGLU
    DAGLU --- ---
    NIENNA: Na to jak dopadnou mé křivky?
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    DAGLU: Jsem moc zvědavá!!!
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    DAGLU: Mně křivky přijdou těžké...rozhodně když jsem se je učila, tak na opilcově stezce jsem se zapotila....ale prostě jsou to "jen" křivky - tím myslím "základní technika žádný extrabuřt"... Mě na té "tvé" dece přišla nejzáludnější ta nezbytná přesnost...aby vznikl ten celkový dojem / obrazce...tj.nezačínala bych tím....Nejdřív bych to trénovala jinde - např. na té černobílé... Ale to je jen můj názor... :-)
    DAGLU
    DAGLU --- ---
    DAGLU: tak jsem ji nakonec na netu nenasla, tu svoji vysnenou z te knizky od Brionni Greenberg. Az si koupim koupim tu knizku, tak ji nafotim a dam sem fotku
    DAGLU
    DAGLU --- ---
    Tak tuhle bych šila hnedka, ta se mi moc líbí, tak kdyby někdo chtěl takovou to.
    Color Blocked Baby Quilt patterns, free pattern @ Polka Dot Chair
    http://www.polkadotchair.com/2013/07/color-blocked-baby-quilt.html/
    DAGLU
    DAGLU --- ---
    NIENNA: No tohle jsem vzdala, napsaly jste, že to je dost těžký, a hledala jsem svoji první velkou deku, mamka si vybrala tuhle černobílou, líbí se ji i ty křivky, tak se pokusím. Koupím asi 1,5 a snad budu pak moct dokoupit. Nakonec se mi z té knížky líbila víc jiná deka. Zkusím ji najít na netu.
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    DAGLU: Do tohohle jsi se už pustila? Jak to dopadlo?
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    DAGLU: Vím, že jsem někdy někde zahlédla nějaký koeficient na výpočet množství látky...ale nedaří se mi to najít...
    Většinou se doporučuje ušít cvičně jeden blok, spočítat spotřebu pro něj, vynásobit množstvím bloků a připočítat borduru... nebo spočítat jeden blok bez ušití...Ale prostě vzít výpočet pro blok jako start... Protože každá technika je dost rozdílná...někde máš hodně švů (spotřebuje se dost látky) někde méně...
    Kdybych na ten koeficient někde narazila, tak napíšu...a nebo se třeba ozve někdo zkušenější (já zatím šiju podle návodů s uvedeným množstvím látek... a jen to upravuju... )

    Ta deka je moc krásná - jaké barvy budeš dávat? Taky černo-bílá?
    DAGLU
    DAGLU --- ---
    jdu pro radu. Budu šít tuto deku.
    Album Archive
    https://get.google.com/...qNXLBhw0oAlBRsNhi2qxNQFurEzkm/AF1QipM1n7NdJJdmtmdUv3vf0mQQ90CKeg32Cqdo4sOO
    No a rozměr bude klasika 140 x 200. Kolik mám nakoupit látky? Celkově? Pak rozpočítám na barvy.
    Kolikanásobek? Tak třeba 1,7? To by mohlo stačit, né??
    DAGLU
    DAGLU --- ---
    Odkaz na anglické stránky, kde jsou podrobné návody na konkrétní deky.
    Projects |
    http://www.makoweruk.com/projects/
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    Kdyby někoho zajímalo a oslovilo (já tam chodím ráda - worshopy jsou super a hotové patchworkové výrobky dokonalost sama + dá se tam ledacos pořídit)
    Vystavovatelé a workshopy na Výstavě Kreativity v Praze - Dubči - brydova.cz
    http://www.brydova.cz/2016/11/03/vystavovatele-workshopy-na-vystave-kreativity-v-praze-dubci/
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    DAGLU: Ty teda jedeš!!! Gratuluju... :-)
    DAGLU
    DAGLU --- ---
    Dalsi decka, tentokrat pro psiky.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam