• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NIENNAPatchwork a Quilting
    SUCUBIS
    SUCUBIS --- ---
    NIENNA: za sebe nepovím. Quilt až se do něj jednou pustím, bude tak podle namalované předlohy a nebo od oka.
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    Potřebovala bych poradit... Na PPM jsem měla možnost zúčastnit se některých workshopů (což mi přišlo uplně super). A tak jsem si i zkusila Quiltovat podle pravítek. Tuto techniku tam ukazovalo více výrobců - já jsem si to zkoušela tady https://www.nej-sici-stroje.cz/prislusenstvi-k-sicim-strojum a byla jsem velmi příjemně překvapená, jak moc dobře to šlo... :-)

    Ráda bych si obědnala patku a cca 2-3 pravítka (říkala jsem si, že tady - jednak to bude v jednom balíku za jedno poštovné a jednak jsem měla možnost si to zkusit, tak vím, že to funguje; ale klidně odjinund, kdyby to měl být obrovský posun). Ale nějak se mi nedaří vybrat... Poradíte?
    Nemám tu představivost, co které pravítko umožňuje...ale vím, že tady je spousta tvůrčích duší, které to "uvidí" na první pohled...
    Nějaké náměty "co s tím" jsou vždycky v rozkliku.... ale je mi jasné, že to je jen slabý odvar... :-)

    Pravítka pro domácí stroje - výška 3 mm
    https://www.nej-sici-stroje.cz/...stvi-k-sicim-strojum/quiltovaci-pravitka/quiltovaci-pravitka-3-mm/
    DAGLU
    DAGLU --- ---
    Nedá mi to se nepochlubit i tady libi se mi takovy moderni patchwork, takze jsem spokojená. Nakonec jsem nedala výplň, tak je to takove příjemné hadrové přikrytí, doufám, že se bude líbit.

    NIENNA
    NIENNA --- ---
    Kolekce 2017 - NEJVĚTŠÍ TEXTILNÍ GALERIE Z CELÉHO SVĚTA

    Jen taková ochutnávka - tam toho bylo zajímavého vážně moc...

    Shoshi Rimer (Izrael), Shadow people; www.shoshir.co.il

    Hilda van Schaardenburg (Holandsko), Ice; www.hildevanschaardenburg.nl

    Eunyoung Choi (Jižní Korea), Stone Wall

    Agnieszka Wietczak (Polsko), Playing with blue
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    Pro inspiraci začátečníků bylo letos připraveno 15 nejlepších základních dek. :-)

    NIENNA
    NIENNA --- ---
    PPM 11 - Art Quilt klub povinný materiál: SAMET

    Zaujaly mě tři Quily... ale bylo tam toho vážně moc a moc... :-)

    Marcela Listíková, Střípky noci

    Jana Příkopová, Madona

    Naděžda Harbichová, Samet a krajka
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    NIENNA: Tak zatím první "ochutnávka" (nejsem si jistá, jestli to bude vidět, zkouším nový způsob práce s fotkama - pěkně prosím, dejte vědět). Rovnou varuju, jsou to dost bídné fotky - mobil. Příště rozhodně vezmu foťák.

    Na Prague Patchwork Meeting 11 bylo několik sekcí... tak to zkusím podle toho.

    Nahoře v patře byla ukázaná výstava "Útržky magické Prahy". Vyfotila jsem si sedm quiltů, co mi přišly zajímavé...


    Marcela Listíková, Praha Matka Měst

    Železniční most, autora jsem si nepoznačila... :-(

    Romana Černá, Most v mlze

    Marcela Listíková, V podvečer

    Soňa Shafferhansová, Večerní Praha

    Jana Tomašicová, Kostel sv. Mikuláše na Malé straně

    Jindra Uhrová, Podzimní zámecké schody
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    SUCUBIS: A zkusit znova tu původní fotku? Jsem fakt moc zvědavá... :-)

    SUCUBIS: Přihodím to na nástěnku...až bude chvilka... :-)

    LEOPARDACZ: MORPED: DAGLU: Tak super! Jakmile se k tomu dostanu, tak to sem začnu po čátech dávat... :-)
    SUCUBIS
    SUCUBIS --- ---
    NIENNA: když já ji stále nedodělala :(
    DAGLU
    DAGLU --- ---
    NIENNA: Ano prosim. Jsem napnuta.
    MORPED
    MORPED --- ---
    NIENNA: určitě!
    LEOPARDACZ
    LEOPARDACZ --- ---
    NIENNA: za mě jo! :-)
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    NIENNA: Byla jsem na obou výstavách (stal se zázrak, klaplo to). Mám fotky - stáli by jste o sdílení? Mám sem hodit nějaké ukázky?
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    SUCUBIS: Pořád čekám.... tak poprosím - bylo by možné hodit znovu původní fotku? Jsem děsně zvědavá... :-D
    SUCUBIS
    SUCUBIS --- ---
    NIENNA: ach jo. Já to smažu a dám odkaz, až bude na skupince fotka hotové.
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    DAGLU: Pořád žádná reakce...a já se na to uplně necítím kompetentní, ale zkusím to a třeba mě někdo opraví...doplní...

    Pravidlo ruky se pro quiltování uvádí poměrně hojně... Uplně nevím, co znamená "příjemná jak si představuju". Osobně si myslím, že bys měla nejjednodušší se zajít podívat na některou z výstav (třeba tady NIENNA ) a tam uvidíš, jakého dojmu a příjemnosti lze dosáhnout. Nebo se zajít podívat někam, kde se deky běžně vyskytují - např. http://bellus-gallery.com/kontakt.php a nebo tady http://www.patchwork-aja.cz/cz/page/26288/kontakt.html (a určitě jsou mraky dalších míst). Na obou uvedených místech to s tebou určitě rádi proberou (a na výstavách taky).

    Za mě - prošívá se hustě, ale ne tak pevně (na šicím stroji se nastaví menší pevnost / pnutí stehu...jmenuje se to tak? - prostě tolik neutahovat) a stehy jsou delší... Tím se všechny tři vrstvy můžou (v omezené míře) pohybovat proti sobě a to asi dělá tu "přiléhavost" - pokud jsem dobře pochopila, co tím myslíš... :-)

    A jestli odpovídám na něco co ses neptala, tak se omlouvám... a jestli tam mám bludy, tak prosím o uvedení na pravou míru... :-)
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    SUCUBIS: Nevidím... :-( Ani v PC ani na mobilu... :-(
    DAGLU
    DAGLU --- ---
    Už se nemůžu dočkat až to došiju, dala jsem si totiž závazek, že další věc začnu až po došití té první, je to těžký. Obzvláště, když šiju skutečně velkou deku.
    Jen mi furt není jasná jedna věc. Jak je to s tím quiltováním. Takové ty krásné, hodně proquiltované deky, to je asi jen na parádu. Na přikrytí to teda rozhodně není. A když chci deku na používání, přikrytí, příjemnou měkkoučkou, a zároveň musí být dostatečně, a to poměrně hodně, prošitá (kvůli praní) tak jak to pak mám udělat. Prošitá, ale ne prkenná, tvrdá?
    Tu černobílou jsem prošila co nejméně, na velikost ruky, tak jak to tu někdo radil, ale stejně je taková nepoddajná, nepřilehne, není prostě tak příjemná jak si představuju.
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    DAGLU: Pro mě vlastně taky... ale dost se k tomu upínám...a moc se tam těším... Tak snad to klapne a opravdu budu moct (zatím aktivně zajišťuju hlídání pro děti a tak...).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam