• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    B42base48 Brno - hackerspace/dílna/laboratoř
    Web: https://base48.cz
    IRC: #base48 @ irc.libera.chat
    Wiki: https://wiki.base48.cz
    Fejzbug: https://www.facebook.com/Base48.cz/

    Chcete nás navštívit? Ve večerních hodinách skoro vždy na někoho narazíte, ale vždy je lepší domluvit se nejdřív na IRC.

    Friends:
    Praha: [ Brmlab + fenomén hackerspace, v ČR i ve světě. ]
    Ostrava: [ Labka : Hackerspace Ostrava : mel by nekdo zajem o vycvik na Linux + BASH? ]
    rozbalit záhlaví
    CYBERSTORM
    CYBERSTORM --- ---
    OVERDRIVE:
    Ahoj kluci, Over dneska umřel. Byl pro mě jako bratr. Jeden ze dvou nejlepších přátel. Nejlepší cyberpunker co znám. Tohle je naposledy co jsme spolu byli, když byl na oslavě mých narozenin 2.4.2022.
    Dám vědět, až bude jasný termín pohřbu

    B42
    B42 --- ---
    OVERDRIVE: Dik za info, dame si na nej pozor!

    Prikladam aktualnejsi fotku nasich prostor jako bonus.

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Dnes me pobavil nejaky “reziser”, ktery sice nemel scenar, vsichni lidi z CRo jsou pro nej debilove (zvlast datova zurnalistika), ale sam je na volne noze, a nepredstavil se nicim, ale chce tocit “dokument” o hackerpacech, a to stylem jako vsichni ostatni “jsem zacinajici xyz a chtel bych mit firmu, muzete mi vyrobit abc produkt?!” (Bezny mail na mailinglistu, typu gtfo):

    [ OVERDRIVE @ OVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: When the life is jolly rotten ]
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    JPLABS: víš, v jaké jsi diskuzi? :) náš hackerspace je komunitní prostor, máme přes 30 členů a tato fotografie byla pořízena ještě v procesu dostěhovávání z 64 m2 prostor, do kterých už jsme se fakt nevešli.
    JPLABS
    JPLABS --- ---
    VOZKA: a co v té dílně děláš? Já mám dílnu jen 19 metrů čtverečních, zato ji v ní dokážu udělat spoustu užitečných věcí. Ta tvoje dílna je hala pro fabriku. Jenže je absolutně nevyužitá.
    SPECZ
    SPECZ --- ---

    Výbuchy v laboratořích, aneb zrádný isopropylalkohol :: Třetí Ruka
    http://m.tretiruka.cz/news/vybuchy-v-laboratorich-aneb-zradny-isopropylalkohol/
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    CYBERSTORM: udelej to jako wifi ap a bude to v pohode... jen potrebujes vyresit napajeni... treba vylyzt na lampu a dat tam solarni panel s baterkou a maly raspberry. investice ponekud vetsi, ale vyhnes se nekterejm zminovanejm problemum.
    CYBERSTORM
    CYBERSTORM --- ---
    Něco z historie před 4 roky z New York city:
    Dead Drops: what to do if you see a USB stick sticking out of a wall| Art and design | The Guardian
    https://www.theguardian.com/...8/dead-drops-what-to-do-if-you-see-a-usb-stick-sticking-out-of-a-wall
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    CYBERSTORM: "a jiný si to spustí" je trosku osemetna zalezitost
    staci vzpomenout na Conficker a dnesni ekvivalenty
    CYBERSTORM
    CYBERSTORM --- ---
    QWWERTY: Tohle jsem již zvažoval. USB killer mne již napadl, to je však na vlastním zvážení zda někdo to riziko podstoupí. Za někdo něco zavirovaného nahraje a jiný si to spustí, stejně jako např. na ulozto.cz jsou zavirovane soubory. Stačilo by to nainstalovat anonymně. Máš k tomu nějaký návrh? Do DB se to dávat nemusí :), respektive pokud to tam někdo dá, je to na něm. Ten projekt může officálně být pouze návod, nápad a být naprosto anonymní, podobně jako když tank noci přebarvíš na růžovo
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    CYBERSTORM: jak se tenhle projekt stavi k tomu, ze na flashkach muze byt utocny obsah (resp. ho tam muze kdokoliv nahrat a zneuzit duvery BFU, s tim ze ty jsi pak v pozici nekoho, kdo poskytl prostredky k utoku)?
    nebo ze to nekdo swapne za usb killer, ale ty budes porad vedeny jako ten kdo to vlozil do databaze tehle zarizeni, tzn. pravdepodobne i nainstaloval
    otravovani lidi zpravama a souborama pres BT si vylozene rika o zmenu payloadu, ze nejaky exploit (bt exploit overview)
    CYBERSTORM
    CYBERSTORM --- ---
    Ahoj, založil jsem nový projekt týkající se veřejných pouličních úložišť. Je to pokus o intervenci do veřejného prostoru.
    Zejména v místech, kde je více lidí hodlám zasádrovat do děr ve zdech na pevno usb flashky jako veřejné úložiště.

    Chystám i bezdrátovou bluetooth variantu. Jednu, která bude otravovat kolem jdoucí mobily vzkazy a soubory a druhou, která bude úložištěm s pinem v názvu. Napište mi, kdo se chcete přidat i zjiných měst a hackerspace, své postřehy, připomínky, pocity. Za případné nadšení, které s vámi budu moci sdílet budu vděčný.

    project:dead_drops:dead_drop_uloziste [Labka Hackerspace Ostrava]
    project:dead_drops:dead_drop_uloziste [Labka Hackerspace Ostrava]
    https://labka.cz/wiki/doku.php?id=project:dead_drops:dead_drop_uloziste

    p.s.: existuje i DB takových úložišť zmíněná v projektu, tam můžeme a nemusíme přidat záznamy

    Cyberian
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    VOZKA: Parádní adresa! Obzvlášť pro návštěvníky VUT a OpenAltu! Jen opatrně ať tam při stavbně novejch zdí nezabetonujete tu Dacii :-D
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    Aktuálně takhle.

    Jedna polovina nové dílny:


    Druhá polovina nové dílny, zatím prázdno:


    Vstupní místnost a nově vybourané dveře do koupelny, toho večera přibetonované:
    B42
    B42 --- ---
    stehujeme se na Mojmirovo namesti, stay tuned ...

    CYBERSTORM
    CYBERSTORM --- ---
    OVERDRIVE: 19.3 to je pracovní den. To nemůžu
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    B42: Ja ted psal jak to mam se Slackem ja:

    ... on jako slack neni zadny lidumilny komunitni projekt, je to enerprise grade irc, ktery ma klienta asi pro vsechno a rek bych, ze i otevreny zdrojaky a api, ale pokud chce mit vic jak 100 000 zprav v historii tak pocitej s 20usd/mesic/user, neni to decentralizovany, nevis komu to patri a neznas security. Proste dobrej fork irc na praci v modernejsich teamech, kde irc nestaci, zvlast na mobilnich devicech

    Jenze kdyz nekde makas, z 99% to tam pouzivaj a mit jednoho dobreho clienta pro 20 projektu s 20 ruznymi teamy (muj pripad) je proste ucelnejsi, nez mit 40 komunikatoru, kde kazdy pouzivaji 2 lidi (muj pripad, too)

    Samozrejme je to chat, pro smysluplnejsi asymetrickou komunikaci vidim nejlepsi nyx.cz, kdeje registrovanych cca 90 tisic Cechu, vzhledem k tomu, ze mam dlouhodoby plan obdobny s Elonem Muskem, ktery chce udelat vsechno na Americke pude, dost rad bych dlouhodobe vytvarel podminky pro rozvoj Cesko-Slovenske spolecnosti, i z toho duvodu je pro me nyx zasadni. Ale to uz je moje soukroma politika...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mluvil jsem ted s Nadaci Vodafone, copy pasta z checku na Slacku:

    Kazdopadne nam zas postavi, tusim 19.3. Stanek v Brne na Amperu, takze @marx, @dron, @Cyberian, @i_a : chlastacka hackeru v Brncku. Tentokrat bych pozval i Base48, coz se minule nejak ne synclo. Pastnu jim to na nyx do auditu...
    B42
    B42 --- ---
    KUBZ: Něco málo zbylo ale většina je pryč. A ještě je tu hromada komponent, ty snad budou brzy darovány nějaké místní bike-neziskovce nebo ekodvoru (kdyby měl někdo zájem ozvěte se).
    KUBZ
    KUBZ --- ---
    B42: To vypadá dobře. Sklad kol je pryč?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam