• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DWAYAlien universe - Romulus v kinech
    GANDHI
    GANDHI --- ---
    TRAGED: ja bych skoro rekl, ze se z tyhle formulace stane stejny zaklinadlo jako je tradicni "veskere zobrazovane udalosti a postavy jsou ryze fiktivni a podobnost s realnymi udalostmi a postavami je ciste nahodna"
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    TRAGED: Neobsahuje zjevné gaye a muslimy.
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    Premyslim, co by dnes na Aliens mohlo byt offensive a nic mne nenapada. Dokonce mi prijde silne nadcasovej: silne zenske charaktery, z nichz jeden je dokonce latino, afroamericky serzant, neschopny az noumovity zastupce armady - potazmo vlady, zlou korporaci a silny motiv materstvi.

    Coz je reakce na obrazek od Fuky:


    KEB
    KEB --- ---
    TRAGED:
    TRAGED: seš dobrej mně by to na telefonu trvalo a je jinou se dostanu bůhví kdy
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    Zbeznym proletnutim - sloni tam nejsou, nosorozci ovsem ano :-)
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    KEB:
    The Hunt: Alien vs. Predator | Xenopedia | Fandom
    https://avp.fandom.com/wiki/The_Hunt:_Alien_vs._Predator

    Coz je mozna toto:

    HorrorLair - Aliens vs. Predator Script by Peter Briggs
    http://www.horrorlair.com/scripts/aliens_vs_predator.html
    KEB
    KEB --- ---
    TRAGED: zkus to najít znovu, moje fu je obvykle na prd
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    Alien je predevsim Xenomorph - larva vyuziva DNA hostitele, takze jeho finalni podoba je ovlivnena tim co byl hostitel zac. Urcite se da nekde na netu jeste najit nerealizovany scenar pro AvP, (nasel jsem ho a cetl nekdy kolem '98/'99 spolecne s Gibsonovim A3), kde jsou Alieni i ze Slonu a Nosorozcu :-)
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    On to byl asi takový bezmyšlenkovitý easter egg bez dalších ambicí, ale způsobil hodně.
    BRENDY
    BRENDY --- ---
    PREDSEDA: V predátorovi 2 tak trochu (touhle lebkou), potažmo pak v AvP docela slušně kašlali na lór vetřelce. Časovou osu aliena neřešili vůbec.

    IMHO: S tou lebkou si prostě řekli, máme tam scénu s lebkama kořistí predátora, potřebujeme tam i vetřelce, uděláme z toho klasickou lebku, aby to zapadlo mezi ty ostatní. Jestli teda vůbec přemýšleli nad tím, že alien zřejmě žádnou lebku nemá.
    Taky nesmíme zapomenout, že predátor 2 byl natočený před 30 lety.. V tomhle detailu si tenkrát asi moc hlavy nelámali.

    Nicméně i samotné zuby aliena musí v něčem držet.. Je těžký a díkybohu nemožný přesně říct, jak vypadá ejlien pod rentgenem:). Já jsem za to rád, že v tom zůstává dost nezodpověditelných otázek. V posledních letech se z aliena stal výstavní panák na každým plakátu, ta hrůza z neznáma už dneska neexistuje.

    (neplacená reklama)
    Mimochodem jestli jste někdo na twitchi, tenhle týpek ze Švýcarska je šílenec do Alien Isolation, nechává si ho sám módovat na x různých variant a je to docela prdel..
    https://www.twitch.tv/psychohypnotic
    DWAY
    DWAY --- ---
    PREDSEDA: vypada to jako lebka warriora z dvojky. Zas klidne to muze byt vypreparovany exoskeleton hozeny do sava :)

    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    VACA
    VACA --- ---
    PREDSEDA: Priznam se ze tohle nejak nevzpominam uz, nemel by jsi screen ty sceny?
    Jakoby jestli to byla jakoby vybelena lebka vcetne te “bubliny”, tak to imho trochu zavani spis filmarskym slendrianem:D
    Imho by mela vysusena vypreparpvana lebka z vetrelce vypadat spis nejak tak jak ji vidime tady: ATOMIKS
    Koneckoncu tohle je primo dilo z rukou samotneho Gigera, tam moc nelze pochybovat:)
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    VACA: To je pravda. A Gigerovy předvetřelčí potvory měly krom těch organických částí i mechanické.
    VACA
    VACA --- ---
    Asi bychom se museli zeptat vetrelcovo taticka, Hanse, umho to nikdo nevi presneji nez vedel on.

    Je pravda, ze treba zejmena vetrelcuv hrudni kos vypada jako exoskeleton.
    Ale imho je velka neznama, jestli jsou ty hrudni kosti treba jeste obalene tenouslou vrstvickou kuze.

    A pokud si dobre vspominaˇ, na tlamě mel pysky ktere dokazal stahovat, a tak trochu cenit zuby :D
    To je imho celkem dukaz ze je obalenej neakou kuzi...
    Taky si nejsem jistej, kdyby to byl hmyz, jestli by byl tak uslintanej.. :)

    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    Já jsem na tý výstavě byl taky, ale to co je vidět v Predatorovi 2 je prostě vápenitá lebka celý tý hlavy. Vetřelec 4 vznikul dlouho po tom. Zas na druhou stranu asi by se to celý tak jako tak dalo okecat tím, že výsledný vetřelec je ovlivněn hostitelem, takže mutací může být nekonečno.

    Ono i to růžové něco, co vylezlo z Kana v prvním Vetřelcovi, je na hony vzdálené dospělému xenomorphovi, který vyvraždil Nostromo.
    VACA
    VACA --- ---
    Navic tady ATOMIKS je to videt v rozpracovane fazi, kdy na tom jeste neni ten vnejsi obal, ta polopruhledna “bublina”.
    Ja nevim jak ty, (nebo jestli jsem te spravne pochopil) ale ja vidim lebku :)
    VACA
    VACA --- ---
    PREDSEDA: Ale vzdyt vetrelec ma lebku, ne?

    Svyho casu jsem byl na te gigrovo vystave v technyckym muzeu v praze. Tam byla vystavena filmova rekvizita vetrelce, a pod tou castecne pruhlednou “bublinou” bylo videt ze je uvnitr humanoidni lebka s ocnima dulkaka..
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    No tak já vysvětlím, co mě k té otázce vedlo. Na začátku byly dva filmy: Vetřelec a Predator. Pak se z nich zkřížila počítačová hra Alien vs Predator, která vedla ke vzniku filmu AvP. No a počáteční impulz ke zkřížení těch dvou univers se objevil ve filmu Predator 2: na konci Danny Glover v predátoří jeskyni objeví trofeje a mezi nimi je i vybělená "lebka" vetřelce. A já si myslím, že je to prostě nesmysl. Čímž to prvotní pojítko padá.
    BRENDY
    BRENDY --- ---
    DWAY: ano, sorry, nepřesný výraz. Cokoliv, jen ne hmyz:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam