• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DWAYAlien universe - Romulus v kinech
    40 let. Juchuuu

    Vše o Alien universu:
    Alien, Aliens, Alien 3, Alien: Ressurection, Prometheus, Alien: Covenant, Alien vs Predator, Alien vs Predator 2

    Ale také knihy, komiksy, hry, prostě cokoli, co by mohlo zajímat fanoušky Vetřelce. Aktuálně hádám diskuse o Covenantu.

    Alien covenant evolution (img)
    rozbalit záhlaví
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    DWAY: Nebylo. Je tam jen a pouze kuli Cameronove ideí zobrazení mateřského instinktu :-)
    DWAY
    DWAY --- ---
    TRAGED: Původně neměla, ale bylo by nám bez ní smutno :)
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    Včera jsem se konečně dostal k 4K HDR10+ ALIEN placce. A takovejch detailů co mi doteď unikalo!
    - Dron je vidět na spoustě míst dlouho před tím, než zaútočí, např. když Bret nahání Jonse, mihne se v záběru na řetězy, pěkně si tam na nich vysí a čeká.
    - v kinosestrihu vypuštěná scéna s posádkou zaslizlou ve strojovně teď v detailů úplně mění pohled na vývojový cyklus, teď je zjevně, že žádná královna být nemá, ale je postavený kompletně na Xenomorphu, kdy jsou chycení členové posádky přeměňování na vejce. Což je nádherně vidět na skoro zcela přeměněném Bretovi a odkazuje na to už i replika při průzkumu na lodi:
    - Kde je zbytek posádky?
    Nacož Kane nachazi vstup do jeskyně plné vejcí.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    Dneska se mi zdal sen s Alienem. Byl to kamos, pomahal proti nejaky jiny beast, ale jak sem mu rekl, ze je videt, tak dalsi generace uz byla neviditelna. Poznal jsem ro podle jecici matky s kocarkem na ulici, kterou tahlo voditko bez psa ...
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    DOCKINEZ: trojka venku

    Alien (2023) Issue #3 - Read Alien (2023) Issue #3 comic online in high quality
    https://readcomiconline.li/Comic/Alien-Existed/Issue-3?id=216448
    LENNOX
    LENNOX --- ---
    jj inspirace z existujiciho extended universe je evidentni, napriklad aliens: earth war:

    The Survival of Hicks and Newt - Accounts of the Earth War
    https://www.youtube.com/watch?v=tbooiNJJsSY&list=PL3Js5pJZN4Mkl-n7Ktk6h6A3GzpXIpgZD


    DWAY: tak dohrano. nechci spoilovat, ale myslim, ze posledni mise by se mu po esteticky strance libila velice :)
    DWAY
    DWAY --- ---
    VON_GILOTINE: ono to neni uplne mimo. Uz v nekterych komiksech vyuzivali lidi s embryem tusim ze malomocne aby se pohybovali v hnizde.

    A Giegerovi by se ten design libil verim :)
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    ja si teda jen pustil all cinematics.. a dost sem nepobral kdo si dal na lsd kokain s tema "hybridama" co jim neco plave v brise hh
    DWAY
    DWAY --- ---
    LENNOX: za me zatim fakt dobre. Viz nextgen. I kdyz uvidime, nekdo psal ze se to pak zlomi a zacne to byt moc tezke. Tak uvidime.

    Ja teda mou druhou kralovnu dal celkem na pohodu. Ale mel sem snipera, typka se smartgunem, a jeden nachystany sentry gun. A po haluzi jsem zjistil ze kdyz charguje tak jde pouzit brokovnice na zastaveni :)
    DWAY
    DWAY --- ---
    LENNOX: tak asi bug no. Ze to reklo 2x musis pockat na dalsi den abys mohl mit deployment.
    LENNOX
    LENNOX --- ---
    DWAY: nejaky funkcni marinaky bys mel mit v zasobe hned od zacatku, takze to vypada spis na bug nicemene mezi dny se dejou eventy a tam se muze stat, ze ztratis deployment, ale pochybuju, ze nekolikrat za sebou.
    DWAY
    DWAY --- ---
    LENNOX: zatim to je bomba, akorat prvni tri dny jsem nemohl pustit dalsi misi, nevim jestli to je normalni nebo nejaky bug.
    LENNOX
    LENNOX --- ---
    DWAY: pecka, jsem zvedavej, co na to reknes :)

    FIONOR: vubec nechci rikat, ze je spatny, to ne...jen jsem mel asi moc velky ocekavani, jsem odkojenej l4d2, world war z a vermintidem :D u A:DD je to prave spis naopak.
    DWAY
    DWAY --- ---
    LENNOX: this one sparks joy :) Mel jsem krusny tyden, tak mi to uteklo, ale uz se to stahuje :)

    FIONOR
    FIONOR --- ---
    LENNOX: co-op střílečka Aliens: Fireteam Elite je taky poměrně dobrá

    LENNOX
    LENNOX --- ---
    v utery vysla hra Aliens: Dark Descent. muj dojem je, ze po dlouhy dobe od Alien Isolation to vypada na velmi slusnou vetrelci gamesu. hraje se to podobne jako ufo/xcom, ale real-time s moznosti takticky pauzy/zpomaleni, pomerne velkej duraz se minimalne z pocatku klade na stealth a ticho. kdyz na sebe nejak upozornite, hnizdo spusti lov na vase vojaky a cim casteji vas lovi, tim rychleji se mise stava obtiznejsi. hned prvni mapa je v podstate variace na Hadley's Hope. fanousci zejmena oceni ikonicke vsudypritomne pipani trackeru, tradicni zbrane, sentry turrets a spoustu dalsich realii a referenci na filmy.

    PS: ze zpomaleni jsem velmi rychle presel na pauzu :D

    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    DOCKINEZ: dvojka:

    Alien (2023) Issue #2 - Read Alien (2023) Issue #2 comic online in high quality
    https://readcomiconline.li/Comic/Alien-Existed/Issue-2?id=215700
    INF1466
    INF1466 --- ---
    PREDSEDA: netuším, z toho co píšou, že bude největší by tam mohlo být třeba něco navíc..
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    INF1466: Je to podobná výstava, jako byla v pražském Technickém muzeu v roce 2005?
    INF1466
    INF1466 --- ---
    hr giger | metamorphoses

    kurátor | adam hnojil

    výstava | 11. 6. - 19. 11. 2023

    zámecká jízdárna | hluboká nad vltavou

    Nepochybně se bude jednat o velkorysou přehlídku tohoto jedinečného umělce na více jak devíti stech metrech čtverečních a bude se jednat o jeho doposud největší výstavu realizovanou ve střední Evropě.

    hr giger | metamorphoses | expozice | AJG, Alšova Jihočeská Galerie
    https://www.ajg.cz/probihajici-vystavy/hr-giger-metamorphoses.html
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Rozjel se další komiks.

    První díl:

    Alien (2023) Issue #1 - Read Alien (2023) Issue #1 comic online in high quality
    https://readcomiconline.li/Comic/Alien-Existed/Issue-1?id=214721&readType=1

    Druhý díl by měl být venku zítra.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam