• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DWAYAlien universe - Romulus v kinech
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    Tak jsem na to zašel včera do IMAX a za mě jasnej sukces. Trochu to kazil scénář, kterej hlavně v druhé půlce ztrácel, ale i tak jsem se dobře bavil a rozhodně se těším až si to pustím v klidu doma :)
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Na téma vejce na Sulacu

    How Did an Alien Egg Get on the Sulaco? - Explained
    https://www.youtube.com/watch?v=adUvkY_sNHA
    FRDK
    FRDK --- ---
    DOCKINEZ:
    Royal Facehugger | Xenopedia | Fandom
    https://avp.fandom.com/wiki/Royal_Facehugger
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    To je ta teorie o royal facehuggerovi, kterej dokáže impregnovat dva zárodky: mamku a drona, kterej se vylíhne jako první a má ještě nevylíhlou mamku chránit.

    Royal facehugger se od normálního liší vzhledově tou blánou navíc mezi "prstama".
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    Není. Jedna z těch kravin, i když jsem četl i teorie, které se to snažily okecat, ale byly přiřazené za vlasy.
    KEB
    KEB --- ---
    tak jsem dodíval trojku. Na sulaco na které odlítají na konci dvojky je vejce. Jak se tam dostalo nevíme. Facehugger rozbil kryoschránky asi ve snaze najít správného hostitele. U toho se pořezal a kyselina udělala požár. Mezitím infikoval Ripleyovou, přestože se film snaží působit, že Newt. Potud to chápu, ale kde se vzalo vejce-facehugger, který na FURY infikuje psa nebo krávu (podle verze)? To tam řečeno není...
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    KEB: Obojí je otřesný.
    KEB
    KEB --- ---
    DOCKINEZ: Prometheus? Ve srovnání s covenantem to zase není tak špatný film
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    PREDSEDA: Prometheus by měl být zapomenut, proti němu je i „vypni mozek a bav se“ Alien 4 intelektuálská záležitost.
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    A má úplnou pravdu. Škoda že o tom není přesvědčená většina současných tvůrců.
    DWAY
    DWAY --- ---
    Fede o praktickych efektech.

    Reddit - Dive into anything
    https://www.reddit.com/r/LV426/s/gHR153v53C
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    Ještě bych odbočil zpátky k prvnímu dílu. Po tom, co jsem viděl Promethea si zpětně myslím, že ty stovky vetřelčích vajíček na dereliktu nebyly nakladený vetřelcema, ale naopak byly náklad tý lodi (biologická zbraň), pravděpodobně od Engineerů. Co si o tom myslíte vy?
    KEB
    KEB --- ---
    PREDSEDA: částečně to dává smysl. Protože tahle honba za xenomorfem má jaký výsledek? no stromo zničený, Romulus víme co, což znamená 1 gigantickou katastrofu, finanční i lidskou.

    A weyland tady nezískali vůbec nic, takže myšlenka, že ti co o tom věděli po sobě zametli je docela reálná.

    Ti co zakládali kolonii vůbec nemuseli vědět, co se tam stalo. A nezapomínejme že od události romula je to 37 let ti co o tom věděli už můžou být klidně mrtví.
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    Někdy i oficiální licence nejsou zrovna přesné (Alien³) :)

    LENNOX
    LENNOX --- ---
    PREDSEDA: jasny, RoP a A:I je podle foxu 10 let zpatky v podstate kanon. klasickej retcon :)
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    Teď je ještě otázka, co můžeme brát jako oficiální zdroj a co ne. Já hry ani novely / komiksy neznám, takže se držím jenom toho, co vím z filmů.
    LENNOX
    LENNOX --- ---
    ve vetrelcim universu clovek musi hodne moc mhourit oci no :D

    kolonie na LV426 nebyla nahoda, spolecnost ji tam spolu s kolonialni administraci zalozila cilene. vedela, ze na mesici se nachazi derelict s vajickama, ale protoze varovny signal uz byl davno vypnut posadkou Anesidory, tak nevedeli kde presne, proto tam permanentne umistila svuj vyzkumny tym, vojenskou posadku a z rad civilistu rekrutovala pruzkumniky.

    zdroj: River of Pain a Alien Isolation (2014)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    PREDSEDA: Ellen Ripley se narodi/la 7. ledna 2092
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    Ještě by mohla být užitečná časová osa oficiálních filmů:

    Prometheus (2089 – 2093)
    Alien: Covenant (2104)
    Alien (2122)
    Alien: Romulus (2142)
    Aliens (2179)
    Alien 3 (2179)
    Alien Resurrection (2379)
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    DWAY: jj, to právě tady píše někdo (je to komentář z pod tohohle youtube videa): https://www.youtube.com/watch?v=qMuSr4WuXno
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam