• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EXISGDPR - mýty, rady, konzultace
    TRAVIX
    TRAVIX --- ---
    MATEEJ: Takhle to úplně nefunguje. Státní instituce v první řadě vůbec nesmějí osobní údaje poskytovat (s případnou výjimkou příjemců veřejných prostředků a také s výjimkou osob veřejně činných, i tam ovšem ve velmi omezením rozsahu).

    Jinak publikace výherců soutěže, pokud vůbec spadne do režimu GDPR, se skryje pod novinářskou výjimku.
    HARALD
    HARALD --- ---
    To ryt v
    HARALD
    HARALD --- ---
    R
    TOMAS3333
    TOMAS3333 --- ---
    Ok, mozno budem mat viac otazok, sorry.

    Chapem spravne ze osobny udaj je vsetko co nejakym sposobom identifikuje fyzicku osobu? Jak je to napriklad s ID. Predpokladam, ze napriklad odkaz na facebook by tym padom bol osobny udaj. Plati to aj o odkazoch na ine nez socialne weby? Alebo napriklad ID na nejakej inej sluzbe kde nie je nutne (ale mozne), aby si clovek napisal svoje meno osobny udaj? Napriklad https://steamcommunity.com/id/tomas3333/
    TOMAS3333
    TOMAS3333 --- ---
    co vsetko treba v ramci GDPR riesit ak na webe pouzivam google analytics pre sledovanie navstevnosti a affiliate odkazy (napriklad na amazon)? tym padom sa uzivatel nejakym sposobom sleduje cez cookie
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    HARALD: Tu informaci mi samozřejmě musí někdo nejdřív poskytnout - ale já mám ze zákona právo ji po státní instituci požadovat (a dostat ji v zákonem vymezené lhůtě).
    HARALD
    HARALD --- ---
    MATEEJ: Hlavně, jak o tom přemýšlím, tak z pozice redaktora to odůvodníš svobodou slova. Teda, pokud poslanci nezmrví ten návrh zákona, co leží ve sněmovně.

    Rozepíšu sevíc, až budu u klávesnice. Z mobilu se rozepisuje komplikovaně.
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    HARALD: Díky. A co výsledky soutěží? Je poskytnutí a publikování informace, že se žákyně Vonásková z 5. ročníku umístila na druhém místě v krajské soutěži ZUŠ ve hře na štěbenec, v rozporu s GDPR? IMO ne.
    HARALD
    HARALD --- ---
    MATEEJ: Je potřeba explicitně upozornit na publikaci děl dopředu. Pak to na oprávněný zájem utáhneš.

    Měl bysis k tomu udělat balanční test. Jak na to, jsem psal tady, zhruba ve dvou třetinách textu:
    01 Záznamy o zpracování - Návod jak na GDPR
    https://sites.google.com/site/jaknagdpr/01-zaznamy-o-zpracovani
    HARALD
    HARALD --- ---
    KASUMI: Jestlipak mají tvuj souhlas na zasílání vtipů? To na oprávněný zájem neutáhnou. ;-)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    N_I: od vcera mi tenhle vtip posilaji lidi, uz me to zacina stvat :D
    N_I
    N_I --- ---
    "Znáš nějakého experta na #GDPR?"
    -"Jasně!"
    "Paráda a můžeš mi dát jeho e-mail a telefon, abych se s ním mohl spojit?"
    -"Ne."

    snad nebyl...

    jinak my jsme po penetracnim testu a ted prochazime dokumenty k podpisu s CSOB a BizonRose takze snad budem po tyhle skole pripraveny dost dobre..:)))
    a neprijde jejich audit..:)
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    Měl bych dotaz na specifickou oblast - z pozice redaktora městského informačního měsíčníku komunikuji s místní základní uměleckou školou a ta teď přišla s tím, že kvůli GDPR budou muset omezit prezentaci výtvarných děl dětí, zveřejňování fotek z akcí a soutěží a výsledků dětí v uměleckých soutěžích (a to jak v našem měsíčníku, tak i na svém webu, FB a možná i v zušce na chodbách).

    Podle mě si vykládají GDPR zbytečně extenzivně a v případě výše uvedených činností se kvůli GDPR nic nemění. Zveřejňování výše zmíněných informací (jméno, kolikátý ročník ZUŠ, jeho dílko nebo umístění v soutěži, samozřejmě jen nějaké dobré) podle mne spadá pod oprávněný zájem, potažmo z naší strany pod právo na informace, samozřejmě v souladu s dobrými mravy, tj. fotky samotných děti pouze se souhlasem apod.

    Mám pravdu já, nebo oni?
    Ne že bych informace od nich tak nutně potřeboval, ale přijde mi, že z neinformovanosti zbytečně plaší.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Pravidla nového světa • RESPEKT
    https://www.respekt.cz/tydenik/2018/17/pravidla-noveho-sveta
    (paywall)
    ALMAD
    ALMAD --- ---
    HARALD: Díky moc!
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    HARALD: OKi, provedu.
    Dám to rovnou i do organizačního řádu, ono se lidem sejde vědět, jaká data si mají k registraci připravit, je to horší boj než registrace do porodnice (00.00 měsíc předem se spouští, 00.07 je plno).
    Díky!
    HARALD
    HARALD --- ---
    ALDEMIK: Tohle všechno navlečeš na oprávněný zájem organizace akce. Pokud se při vyplňování přihlášky dozví, že budeš data sdílet s policií a orgama za účelem XY a doplníš, kdy data smažeš, tak budeš gdpr ukázkový příklad.
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    MIKEFINDER: OK, to je fakt, vykazuju anonymizované statistiky, nemám to jenom na hraní :-)
    MIKEFINDER
    MIKEFINDER --- ---
    ALDEMIK: pochopil jsem, že ta data ( zrejme anonymizovana) vykazujes i někomu jinému (nevím na jakém podkladě; že dostaneš prostor zdarm?)...
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    MIKEFINDER: Neuzavírám.
    Jako "odesláním formuláře souhlasíte s tím, že vím, z jaké obce, protože si s tím chci hrát v excelu?" :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam