• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EXISGDPR - mýty, rady, konzultace
    LONEWOLF
    LONEWOLF --- ---
    HARALD: já si teda odstavec 47 vykládám jinak
    Sice je nakonci napsáno, že přímý marketing je oprávněný zájem. Nicméně já důvodně neočekávám že si každý může moje osobní údaje používat jak chce
    HARALD
    HARALD --- ---
    LONEWOLF: LoneWolfe. Promiň. Šíříš bludy.

    Souhlas a oprávnřěný zájem jsou dva odlišné tituly a každý běží v jiném režimu. Takhle vznikají paniky, které jsou vidět všude kolem.

    Rozdíl jsem popsal tady:
    Vysvětlení rozdílu a oprávněný zájem:
    01 Záznamy o zpracování - Návod jak na GDPR
    https://sites.google.com/site/jaknagdpr/01-zaznamy-o-zpracovani

    Podrobnosti k souhlasu:
    06 Souhlas se zpracováním - Návod jak na GDPR
    https://sites.google.com/site/jaknagdpr/06-souhlas-se-zpracovanim
    LONEWOLF
    LONEWOLF --- ---
    HARALD: To by pak GDPR přestávalo dávat smysl. Když nejsou schopni prokázat předešlý souhlas, tak podle mne nemají oprávněný zájem jak obhájit.

    Protože oprávněný zájem nesmí převažovat nad zájmem subjektu
    HARALD
    HARALD --- ---
    HARALD: Oprava: ...u souhlasů nedělá.
    HARALD
    HARALD --- ---
    LONEWOLF: To bys měl pravdu, kdyby zákonným titulem byl souhlas. Ale u mailing listů v uvedeném případě nedává smysl žádat o souhlas, mnohem rozumnější je oprávněný zájem. Proto tam taky mluvím o balančním testu, který se u zákonů nedělá.

    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    Ach. První den účinnosti a kazatele jsou zde.

    HARALDe, nemám te rada!
    LONEWOLF
    LONEWOLF --- ---
    ELWERINE: služba nesmí být podmiňována souhlasem, tak praví GDPR
    LONEWOLF
    LONEWOLF --- ---
    ZVIRATKO: problem je že kolem 101 nebyl trakový zaplacený mediální humbuk
    LONEWOLF
    LONEWOLF --- ---
    HARALD: To si myslím že není možné, neb ve směrnici se jasně píše, že mlčení nemůže být bráno za souhlas
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ZVIRATKO: Slušná demence... Doporučuji ledové sprchy, začněte právníkem a pak těmi, co mu to uvěřili. A pak už toho právníka ze sprchy vyndejte.
    ATTILAH
    ATTILAH --- ---
    Blogy na ČTK - hodně ke GDPR
    Blogy | ČeskéNoviny.cz
    http://www.ceskenoviny.cz/blogy/
    ATTILAH
    ATTILAH --- ---
    Pěkný servis od zpracovatele - texty infopovinností, souhlasů, jednoduché vysvětlení povinností správců atd.
    GDPR v Teamiu posiluje ochranu osobních údajů
    https://www.teamio.com/cz/bezpecnost/gdpr/
    LMC skupina
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    ZVIRATKO: dva pravnici = tri protichudne pravni nazory.
    Ale spousta lidi na to skoci.
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    TRAVIX: udajne potrebuji od kazdeho souhlas, ze mu muzou zavolat treba kdyz vytopi sousedy... pravnik v posledni rade jim to potvrdil, tak to urcite je pravda :-D
    TRAVIX
    TRAVIX --- ---
    ZVIRATKO: Nepotřebuje, pokud je to součástí jeho činnosti. Takže se jedná o zasílání pozvánek na schůzi, informování o dění v družstvě, aktuality... Tak souhlas skutečně nepotřebuje. (Jedná se buď o zpracování nezbytné k plnění smluvního vztahu, nebo o oprávněný zájem správce.)

    No a pokud by jim chtělo na e-mail rozesílat třeba aktuální slevy v Lidlu, tak to potom jo...
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    tak uz se GDPR resi i na clenske schuzi druzstva :-D

    opravdu potrebuje druzstvo/predstavenstvo souhlas clenu k tomu, aby jim mohlo zavolat na mobil a poslat email? to uz mi prijde opravdu prehnany...
    TRAVIX
    TRAVIX --- ---
    ALDEMIK: Krátká odpověď zní "tak dlouho, jak ty data potřebuješ".
    Dlouhá odpověď zní, že záleží na tom, co si obhájíš jako "potřebu," či přesněji "oprávněný zájem". Pokud si obhájíš, že oprávněný zájem je udržovat kontakt s absolventy a bývalými členy, tak je to v pohodě. Definici "oprávněného zájmu" nikde nemáme. Poměrně návodné může být, jestli se něco takového dělá běžně u podobných spolků/škol nebo jestli jsou s tím ti členové srozuměni.
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    HARALD: super, diky
    HARALD
    HARALD --- ---
    ALDEMIK: Ta doba je u oprávněného zájmu dána účelem. V seznamu aktivních členů po dobu členství (nebo než požádají o vyjmutí z databáze) a u bývalých bez omezení (nebo než požádají o vynětí z databáze).

    Za těchto podmínek by ti měl u obou bez problému vyjít balanční test.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    pobavilo


    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam