• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EXISGDPR - mýty, rady, konzultace
    HARALD
    HARALD --- ---
    ALDEMIK: Ta doba je u oprávněného zájmu dána účelem. V seznamu aktivních členů po dobu členství (nebo než požádají o vyjmutí z databáze) a u bývalých bez omezení (nebo než požádají o vynětí z databáze).

    Za těchto podmínek by ti měl u obou bez problému vyjít balanční test.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    pobavilo


    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    HARALD: nic o tom, jak dlouho muzu uchovavat ktera data, jsem tam nenasla :-)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    hm, clovek u CD musi dat souhlas pro obe veci
    marketingove pruzkumy i nabidky
    jinak mu vyskoci:

    Souhlasy se zpracováním osobních údajů pro marketingové účely a se zasíláním personalizovaných obchodních nabídek ČD jsou nutnou podmínkou pro využívání věrnostního programu ČD Body. Pokud nesouhlasíte, bude vaše účast ve věrnostním programu ČD Body ukončena.


    Informace o zpracování osobních údajů


    Vážíme si stálých zákazníků a rádi s Vámi zůstáváme v kontaktu. Ochranu Vašich osobních údajů bereme zodpovědně a v souladu s novou legislativou na ochranu osobních údajů Vás informujeme, jakým způsobem zpracováváme Vaše osobní údaje v rámci služeb ČD, které využíváte. Abychom ještě lépe naplnili Vaše očekávání a posílali Vám jen ty nejzajímavější informace, nabízíme zároveň možnost zasílání pouze nabídek šitých na míru právě Vám – díky profilování.

    Profilování je automatizované zpracování osobních údajů, které hodnotí aspekty vztahující se k zákazníkovi, a které nám umožňuje vytvořit nabídku produktů či služeb přizpůsobených konkrétnímu zákazníkovi, a to díky údajům o cestovním chování nad rámec základních údajů ve spojení s nimi.

    Jsem starší 16 let

    V souvislosti s mými osobními údaji souvisejícími s využitím jízdních dokladů v konkrétním vlakovém spoji, časovými a místními detaily tohoto spoje, včetně údaje o kontrole jízdního dokladu a údaje o zvolené třídě:
    Ano
    Ne
    souhlasím s jejich zpracováním pro účely marketingových průzkumů a navazujících rešerší a analýz pro určování marketingové a obchodní strategie
    Ano
    Ne
    souhlasím se zasíláním personalizovaných obchodních nabídek ČD, zejména v podobě slev, sezónních akcí nebo speciálních akcí jako novinky v oblasti služeb ČD, prostřednictvím e-mailu (zasílání obchodních nabídek však můžete odmítnout kdykoliv a zcela zdarma prostřednictvím odkazu v každém e-mailu) nebo i telefonických hovorů a SMS zpráv v případě, že se účastním věrnostního programu ČD Body
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    HARALD: dopr... jdu zavolat do klubu, at obetujeme vedle kozy i tele... nejlepe zlaty. Fuu!
    HARALD
    HARALD --- ---
    ELWERINE: Ty ještě nevíš, že gdpr je tajná akce katolických illuminátů, aby se lidi víc modlili? Ty nečteš alternativní média! ;-)
    HARALD
    HARALD --- ---
    ALDEMIK: To nenip na krátkou odpověd. Zkus si tady přečíst kapitoly 1 a 2 a mělo by to být jasné. Za 10 minut to máš nastudované.

    Návod jak na GDPR
    https://sites.google.com/site/jaknagdpr/
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    HARALD: a co maji delat pohani a bezverci?
    HARALD
    HARALD --- ---
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    CHOBOT: "Toto nařízení se nevztahuje na zpracování osobních údajů právnických osob, a zejména podniků vytvořených jako právnické osoby, včetně názvu, právní formy a kontaktních údajů právnické osoby."
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    Lama dotaz:
    Jak mám řešit délku uchovávání dat o členech u spolku, co funguje jako ZUŠka a děti jsou členové? Konkrétně mi jde o to, jak dlouho vlastně smím data uchovávat a jestli tam musím napsat nějaký konkrétní časový horizont. Teď jsme třeba oslavili 20 let a na oslavy pozvali všechny historické členy, ale standardně to k ničemu nepotřebuju, jen mi to přijde jak mazat rodokmen. Uchovávám jméno, adresu, kontakty a rok narození (musíme vykazovat statistiky).
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    ELWERINE: díky
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    CHOBOT: ano týká, stejně jako se týká členů právnických osob zapsaných v OR.
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    Asi úplně debilní dotaz, ale nedaří se mi najít stručnou odpověď. Týká se ochrana osobních údajů i právnických osob, resp. fyzických osob-živnostníků?
    Příklad: drobný živnostník, který v Praze zásobuje několik gastronomických podniků. Drobná databáze dodavatelů i odběratelů, což jsou všechno živnostníci/firmy. Žádný web, občas rozesílá informační emaily. Týká se GDPR takového člověka taky, nějakým způsobem, nebo vlastně vůbec?
    ARCHDRONE
    ARCHDRONE --- ---
    diky
    TRAVIX
    TRAVIX --- ---
    ARCHDRONE: Nezáleží. GDPR toto vůbec nerozlišuje. Naopak, v Recitálech je výslovně uvedeno, že pojem "novinář" má být vykládán co nejšíře.
    TRAVIX
    TRAVIX --- ---
    ARCHDRONE: Pokud jde o účty z prezidentské kampaně, tam nevidím problém. Jedná se o data zveřejněná na základě zákona za nějakým účelem. Analýza dárců volební kampaně, statistiky, vyhledání největších dárců... To všechno jsou účely, které jsou implicitně obsažené, jinými slovy, transparentní účty kampaní existují PRÁVĚ PROTO, aby s nimi někdo mohl takhle pracovat.

    Pokud jde o soukromé transparentní účty, tam je situace složitější. Podle mého názoru je možné to uhrát na oprávněný zájem správce, ovšem doporučuje se, aby protistrana, ve chvíli, kdy vstupuje do vztahu, věděla o tom, že na transparentním účtu bude. (Viz Recitál 47: Oprávněný zájem je mnohem snadnější prokázat, pokud dotyčný subjekt údajů mohl důvodně předpokládát, že údaje budou zpracovávány jistým způsobem, v tomto případě zveřejněny na transp. účtu.)

    Jinak, pokud má být výstupem nějaký článek, tak je zde navíc novinářská výjimka.
    ARCHDRONE
    ARCHDRONE --- ---
    DANYSEK: Od byrokracie kafkovskeho typu je naivni ocekavat cokoli.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    ARCHDRONE: ale vsak moznost volby mas i tak - je tu obycejne - regulovane - jizdne, kde tarif urcuje vymerem ministerstvo financi. Nic ti prece nebrani za nej jezdit. Zbytek kolem jsou obchodni nabidky, ktere ti nikdo nevnucuje. Je skutecne naivni ocekavat slevu "zadarmo"...
    ARCHDRONE
    ARCHDRONE --- ---
    REDTIME: Svobodnou moznost volby mas tehdy, kdyz je ti to vlastne jedno. Fifty fifty, 50:50. Pokud mas na vyber jet vlakem 30 minut, nebo autobusem hodinu a draz, tak se svobodna volba zuzuje.

    Byl by problem, pokud by ti CD prodaly listek bez poskytnuti osobnich udaju jen za 200% "bezne" ceny? Ferove podotykam, ze takto lze zrelativizovat vsechno. Dovoluji si tvrdit bez dukazu, stejne jako ty, bez urazky, ze CD jsou opravdu porad dopravcem, ktery zneuziva nedostatecne konkurencni prostredi trhu.

    CD mi jako drziteli InKarty a NEclena vernostniho programu pred chvili poslaly sdeleni, jestli mam *nadale* zajem dostavat prednostne informace o akcnich nabidkach, blabla, a ze muzu nadale ziskavat premiove odmeny a blabla. Podotykam, ze jsem NIKDY zadne prednostne informace neobdrzel. Moje interpretace je takova, ze se timto docela chytre, v ramci GDPR marketingu, CD snazi ziskat muj souhlas k necemu, co jsem ani predtim nemel a nepotreboval. Nejpozdeji do zitra. CD je stejnej hnuj jako kazda prilis velka a zavedena hierarchie.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam