• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EXISGDPR - mýty, rady, konzultace
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    ELWERINE: To znam, ale rika to neco jineho, nez tvrdi HARALD.

    Jmeno a prijmeni statutara (prip. jeho podpis) jiz asi nejsou udaje vztahujici se 'vylucne' k PO.
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    GHOSTSTALKER:
    HARALD: tohle?
    Kdo je subjekt údajů?

    Subjektem údajů je fyzická osoba, jíž se osobní údaje týkají. Subjekt údajů není právnická osoba. Údaje vztahující se výlučně k právnické osobě tak nejsou osobními údaji. Osobním údajem však již je např. e-mailová adresa zaměstnance právnické osoby, typicky ve tvaru jmeno.prijmeni@firmaabcxyz.cz

    Osobní údaje mohou být osobními údaji pouze ve vztahu k žijící fyzické osobě, jelikož obecné nařízení vylučuje svoji působnost na údaje o zesnulých osobách.

    Definice subjektu údajů je obsahově totožná jako v zákoně č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.

    Základní příručka k GDPR: Úřad pro ochranu osobních údajů
    https://www.uoou.cz/zakladni%2Dprirucka%2Dk%2Dgdpr/ds-4744/p1=4744
    HARALD
    HARALD --- ---
    GHOSTSTALKER: Jestli si na to v práci vzpomenu, zkusím to najít.
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    HARALD: Zkousel jsem hledat, ale marne...

    Bohuzel se mi tu mnozi zdanlive absurdni dotazy, typu jestli kdyz se prodava spolecnost, mely by se ve smlouvach uzavrenych tou spolecnosti zacernit vsechny osobni udaje, vc. tech o podepisujicich osobach :-).
    HARALD
    HARALD --- ---
    GHOSTSTALKER: Četl jsem to ve stanoviscích WP29 nebo uoou. Nemám u sebe komp s daty, jen mobil. Každopádně s tím takto nakládají minimálně banky, kde mám větší přehled.
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    HARALD: A z ceho vyplyva, ze pokud pujde jen o udaje identifikujici jej jako reprezentata PO, tak neni treba tu informacni povinnost plnit?
    HARALD
    HARALD --- ---
    GHOSTSTALKER: Pokud bude zpracování jiné, než čistě reprezentanta právnické osoby, tak ano.
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    Hele, a kdyz smlouvu treba za s.r.o. podepisuje jednatel, musim ho jako druha strana informovat podle GDPR o tim, jak budu zpracovavat jeho jmeno, prijmeni a podpis uvedene ve smlouve? :-)
    QUIP
    QUIP --- ---
    ELWERINE: Ted uz jenom podepisuju, pripadne vytykam, co podepsat nehodlam :)) Ale taky jsem si prosel nekolik konferenci a workshopu a teamovych brainstormingu, abych vedel, co nesplnuju :D Hlavne teda abych vedel, co po me budou zakaznici chtit a prekvapive - oni to po me nechteji. Hrajou mrtve brouky, i kdyz je to vic jejich pruser, protoze oni jsou Spravce.
    Ale jinak verim, ze jsi na tom mnohem hur, nez ja. Ja to resim jen v malem meritku, i kdyz zase na tom dost nejasnem poli, kde kazdy pravnik rekne neco jineho (webhosting, poskytovani sluzeb spravy serveru, zalohovani dat atd.)
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    QUIP: pffff, ty je jenom podepisujes... to uz je ta lehka varianta... No nic, nebudeme si styskat, kdo je vetsi chudak (ja! ja!) :).
    QUIP
    QUIP --- ---
    ELWERINE: To me zase vsechny tyhle (i nevtipne) vtipy prijdou porad zabavnejsi nez to, ze jsem zrovna procetl dalsi smlouvu o zpracovani osobnich udaju, kterou musim podepsat.
    Na to, ze se kazdeho tyka to narizeni uplne stejne, mi kazdy posila vlastne dost odlisnou variantu te smlouvy. To uz mi vtipny neprijde. A nebavi me tomu venovat cas. (nemluve o tom, ze tohle meli vsichni mit uz davno pripraveny a ja jim mel 25.5 rict, ze kdyz mi nic neposlali, tak musim jejich data skartovat. ;)
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    QUIP: jo. Muj smysl pro humor v oblasti GDPR je tristni, priznavam... asi to bude tim, ze bych to nejradsi uz ani nevidela, neslysela a tak, ne to si z toho jeste delala nevtipne vtipy...
    QUIP
    QUIP --- ---
    ELWERINE: A vsechny vtipy sveta jsou vzdy postavene na skutecnosti. Amen.
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    KASUMI: kdyz ono to neni ani vtipny a s tim parte je to blbost, protoze GDPR se nevztahuje na osobni udaje zesnulych... Ach jo.
    HARDCABB
    HARDCABB --- ---
    reality check - How can Santa keep his lists when GDPR is around? - Worldbuilding Stack Exchange
    https://worldbuilding.stackexchange.com/...s/114033/how-can-santa-keep-his-lists-when-gdpr-is-around
    EXIS
    EXIS --- ---
    QUIP: to mi trochu připomíná O2 :D
    QUIP
    QUIP --- ---
    Obcas nekdo pojme GDPR velmi sverazne. Pri vstupu na stranky vyskoci overlay okno s nasledujicim textem:

    Zpracování osobních údajů
    Vážený uživateli,

    publikovali jsme novou verzi našich provozních podmínek a zpracování osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a rady (EU) 2016/679 (GDPR). Používaní stránek je podmíněno Vašim souhlasem s těmito podmínkami a zpracováním dat.

    Tato změna pro Vás obecně nic nemění, pouze bychom Vás rádi informovali v jakém rozsahu nakládáme s osobními údaji a za jakým účelem.

    Děkujeme za pochopení.

    Souhlasím se zpracováním osobních údajů a s provozními a obchodními podmínkami


    Pod textem je tlacitko SOUHLASIM, z posledni (tucne) vety textu je odkaz na stranku o tom, v jakem rozsahu se udaje zpracovavaji, ale neda se otevrit, protoze ji znovu prekryje tohle dementni okno. Tzn. aby si clovek mohl vubec precist, s cim souhlasi, musi s tim nejdriv souhlasit.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    EXIS: taktak, řetězce maloobchodních prodejen, co (zatím) nemají věrnostní sytém, mají klidně stovky zaměstnanců a jsou v klidu, protože nemají žádná data fyzických osob.
    EXIS
    EXIS --- ---
    SLASTE: Hele já Ti do toho nechci nějak kecat, ale není to o počtu zaměstnanců. Mám klienta, který má 13 zaměstnanců, ale provozujou řešení, v kterém je 2,5 mil pacientů doktorů. Takže není to o počtu zaměstnanců, ale čím se ta firma zabývá.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam