• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EXISGDPR - mýty, rady, konzultace
    HARALD
    HARALD --- ---
    KASUMI: Pořád by to znamenalo blba ve firmě, ne dopad gdpr.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    EXIS: Nezakazali ve firme dalkovy pristup ?..
    EXIS
    EXIS --- ---
    SPIKE411: to zase někdo něco nepochopil... nebo se snaží jen být originální :D
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    lulz?

    Auto-reply:

    I am on Holiday until Tuesday 26th June

    I will NOT have access to my email during this time due to GDPR regulations on personal electronics.
    HARALD
    HARALD --- ---
    KASUMI: Narušení ochrany dat určitě. :)
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    ELWERINE: jo a ten playlist fakt existuje. To me rozesmalo podruhe i proto, ze jsem videla zbytek playlistu a nazev posledniho songu :).
    QUIP
    QUIP --- ---
    KASUMI: AFAIK je to bezpecnostni incident
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    (je to bezpecnostni incident? :))
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    prave jsem dostala pozvanku na nejakou spolecenskou akci (zadnej spam, byla ocekavana).. a pani, co to posilala, poslala krasny hromadny mejl.. tak uz vim, kteri politici dostali pozvanku se mnou :D
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    :D
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Omlouvám se za sdílení reklamy, ale W T F? :D

    NEWPS Predátor Frank vs. GDPR
    http://www.youtube.com/watch?v=7rDmBccTl9w
    KOC256
    KOC256 --- ---
    QUIP: Rozumim. Nejedna se o soucast registrace ale extra pole na webovce.
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    KASUMI: tak tady jsem se zasmala i ja:
    [ EJDM @ USTAV . PRO . DUSEVNE . VYSMATE ]
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    Pro zpracovavani za ucelem marketingovych e-mailu AFAIK neni treba souhlas, pokud jsi se k e-mailove adrese dostal nejakou zakonnou cestou. Jen je treba splnit informacni povinnost vuci subjektum.
    QUIP
    QUIP --- ---
    KOC256: potrebujes evidovat kdy a k cemu ti nekdo dal souhlas, bez toho jim nic posilat nemuzes (AFAIK).
    Pri registraci nelze souhlas s odebiranim novinek zahrnout jako nedilnou soucast. Musi to byt volitelne a musi to zaskrtnout uzivatel - nesmi to byt predzaskrtnute.
    Melo by tam taky byt napsano, co to je "odebirat novinky e-mailem" (tahle formulace nestaci). Tzn. melo by tam byt neco jako "Souhlasim se zasilanim informaci o nove publikovanych clancich na webu XXX jednou tydne" (napriklad).
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Asi základní věc ale...

    Mám nějaký web kde jsem léta sbíral emaily. Neznám od kdy, u některých jsou jména u některých ne (v rámci emailu). Posílám jim jen novinky v rámci webu. V každém emailu je možnost se odhlásit.

    Dotazy:
    - potřebuji znovu souhlasy?
    -- případně stačří napsat novinku, že kdo už nechce odebírat může se odhlásit
    - potřebuji nově evidovat, třeba datum udělené souhlasu?
    - potřebuji nově při registraci něco odklikávat? Aktuálně tam je jen věta "odebírat novinky emailem"...
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    TRAVIX: Tak to nepochybne, ale to znamena akorat to, ze nemusis mit vyslovny souhlas se zoracovanim. Ale neresi to tu informacni povinnost vuci subjektu udaju.
    TRAVIX
    TRAVIX --- ---
    GHOSTSTALKER: A neschová se to náhodou pod zpracování nezbytné pro plnění smluvního vztahu?
    EXIS
    EXIS --- ---
    KASUMI: no, já bych si počkal na jasné znění.. tohle je nějakej nápad, co by chtěli, aby to umělo..
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    a prej gdpr byl strasak :D

    https://www.lexology.com/...iber+daily+feed&utm_content=Lexology+Daily+Newsfeed+2018-06-01&utm_term=

    The EDPB thus rejects suggestions that the proposed Regulation should permit processing of electronic communications content and metadata on what some may consider open-ended grounds, such as on the basis of the ‘legitimate interests’ of an organisation.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam