• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EXISGDPR - mýty, rady, konzultace
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    TRAVIX: Tak to nepochybne, ale to znamena akorat to, ze nemusis mit vyslovny souhlas se zoracovanim. Ale neresi to tu informacni povinnost vuci subjektu udaju.
    TRAVIX
    TRAVIX --- ---
    GHOSTSTALKER: A neschová se to náhodou pod zpracování nezbytné pro plnění smluvního vztahu?
    EXIS
    EXIS --- ---
    KASUMI: no, já bych si počkal na jasné znění.. tohle je nějakej nápad, co by chtěli, aby to umělo..
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    a prej gdpr byl strasak :D

    https://www.lexology.com/...iber+daily+feed&utm_content=Lexology+Daily+Newsfeed+2018-06-01&utm_term=

    The EDPB thus rejects suggestions that the proposed Regulation should permit processing of electronic communications content and metadata on what some may consider open-ended grounds, such as on the basis of the ‘legitimate interests’ of an organisation.
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    DANYSEK: To, ze je nejaky udaj verejne dostupny, s tim AFAIK nesouvisi.
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    GHOSTSTALKER: ok. Me to totiž taky něco říká a nevím uz, kde jsem to četla... :/
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    GHOSTSTALKER: jmeno a prijmeni statutara je prece verejne ze zakona. A s takovymi vecmi GDPR pocita, ne?
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    ELWERINE: To znam, ale rika to neco jineho, nez tvrdi HARALD.

    Jmeno a prijmeni statutara (prip. jeho podpis) jiz asi nejsou udaje vztahujici se 'vylucne' k PO.
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    GHOSTSTALKER:
    HARALD: tohle?
    Kdo je subjekt údajů?

    Subjektem údajů je fyzická osoba, jíž se osobní údaje týkají. Subjekt údajů není právnická osoba. Údaje vztahující se výlučně k právnické osobě tak nejsou osobními údaji. Osobním údajem však již je např. e-mailová adresa zaměstnance právnické osoby, typicky ve tvaru jmeno.prijmeni@firmaabcxyz.cz

    Osobní údaje mohou být osobními údaji pouze ve vztahu k žijící fyzické osobě, jelikož obecné nařízení vylučuje svoji působnost na údaje o zesnulých osobách.

    Definice subjektu údajů je obsahově totožná jako v zákoně č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.

    Základní příručka k GDPR: Úřad pro ochranu osobních údajů
    https://www.uoou.cz/zakladni%2Dprirucka%2Dk%2Dgdpr/ds-4744/p1=4744
    HARALD
    HARALD --- ---
    GHOSTSTALKER: Jestli si na to v práci vzpomenu, zkusím to najít.
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    HARALD: Zkousel jsem hledat, ale marne...

    Bohuzel se mi tu mnozi zdanlive absurdni dotazy, typu jestli kdyz se prodava spolecnost, mely by se ve smlouvach uzavrenych tou spolecnosti zacernit vsechny osobni udaje, vc. tech o podepisujicich osobach :-).
    HARALD
    HARALD --- ---
    GHOSTSTALKER: Četl jsem to ve stanoviscích WP29 nebo uoou. Nemám u sebe komp s daty, jen mobil. Každopádně s tím takto nakládají minimálně banky, kde mám větší přehled.
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    HARALD: A z ceho vyplyva, ze pokud pujde jen o udaje identifikujici jej jako reprezentata PO, tak neni treba tu informacni povinnost plnit?
    HARALD
    HARALD --- ---
    GHOSTSTALKER: Pokud bude zpracování jiné, než čistě reprezentanta právnické osoby, tak ano.
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    Hele, a kdyz smlouvu treba za s.r.o. podepisuje jednatel, musim ho jako druha strana informovat podle GDPR o tim, jak budu zpracovavat jeho jmeno, prijmeni a podpis uvedene ve smlouve? :-)
    QUIP
    QUIP --- ---
    ELWERINE: Ted uz jenom podepisuju, pripadne vytykam, co podepsat nehodlam :)) Ale taky jsem si prosel nekolik konferenci a workshopu a teamovych brainstormingu, abych vedel, co nesplnuju :D Hlavne teda abych vedel, co po me budou zakaznici chtit a prekvapive - oni to po me nechteji. Hrajou mrtve brouky, i kdyz je to vic jejich pruser, protoze oni jsou Spravce.
    Ale jinak verim, ze jsi na tom mnohem hur, nez ja. Ja to resim jen v malem meritku, i kdyz zase na tom dost nejasnem poli, kde kazdy pravnik rekne neco jineho (webhosting, poskytovani sluzeb spravy serveru, zalohovani dat atd.)
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    QUIP: pffff, ty je jenom podepisujes... to uz je ta lehka varianta... No nic, nebudeme si styskat, kdo je vetsi chudak (ja! ja!) :).
    QUIP
    QUIP --- ---
    ELWERINE: To me zase vsechny tyhle (i nevtipne) vtipy prijdou porad zabavnejsi nez to, ze jsem zrovna procetl dalsi smlouvu o zpracovani osobnich udaju, kterou musim podepsat.
    Na to, ze se kazdeho tyka to narizeni uplne stejne, mi kazdy posila vlastne dost odlisnou variantu te smlouvy. To uz mi vtipny neprijde. A nebavi me tomu venovat cas. (nemluve o tom, ze tohle meli vsichni mit uz davno pripraveny a ja jim mel 25.5 rict, ze kdyz mi nic neposlali, tak musim jejich data skartovat. ;)
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    QUIP: jo. Muj smysl pro humor v oblasti GDPR je tristni, priznavam... asi to bude tim, ze bych to nejradsi uz ani nevidela, neslysela a tak, ne to si z toho jeste delala nevtipne vtipy...
    QUIP
    QUIP --- ---
    ELWERINE: A vsechny vtipy sveta jsou vzdy postavene na skutecnosti. Amen.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam