• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EXISGDPR - mýty, rady, konzultace
    VODNIK
    VODNIK --- ---
    CHOBOT: eshop, který mi pošle zpátky heslo u mě automaticky skončil, protože to znamená, že ho uchovává v čitelné podobě. A to je zvěrstvo, zcela bez ohledu na GDPR
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    Právě mě zaskočil zákazník připomínkou a moc nevím, jak na to zareagovat: po registraci na mém eshopu přijde zákazníkovi na zadaný email souhrn zadaných informací, včetně loginu a hesla. On mi tvrdí, že to porušuje zásady gdpr, pze kdyz se mu nekdo naboura do emailu dostane se i k jeho údajům na mém webu.
    Přijde mi to jako blbost, ale netuším, jaký článek nařízení mám na tohle aplikovat. Má pravdu a mám tenhle systém zrušit, nebo plácá?
    Díky za navedení.
    EXIS
    EXIS --- ---
    KASUMI: takže jak jsem psal (myslím) :))) Prostě nahrazuje to informační povinnost, tedy prsotě každej kdo nedělá něco náhodně (jakože jednou za život vyvezu děti mejch kámošů na hory), tak to prostě musí plnit
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ad KASUMI:
    KASUMI:


    tak jsem mela ted nejaky seminar mj na gdpr a resili jsme tady ty zaznamy a povinnost jejich zpracovani dle 30/5
    podle UOOU se pry zpracovani tyka v podstate vsech
    pry to tak vyklada i wp 29

    tze ta da dam daa..
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    NEVADA_: ano tak tady to pro změnu... není problém GDPR.
    NEVADA_
    NEVADA_ --- ---
    Pokud ten zákaz nebo ta směrnice (nebo obojí) nejsou důsledkem něčí paniky nad GDPR.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    OTAKAR: Ale to není problém GDPR.
    HARALD
    HARALD --- ---
    OTAKAR: Tak to klidně být může. Ale příčinou pak není gdpr.
    OTAKAR
    OTAKAR --- ---
    SPIKE411: Hm, nepřijde vám, že by to mohlo být prostě tak, že vnitropodniková směrnice zakazuje stahování firemních mailů do "personal electronics" a z nějakého dalšího důvodu nemá dovoleno brát služební elektroniku na dovolenou?
    Čili že by v podstatě mohl mít pravdu a nebýt blb? :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    InterSport :)

    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    SPIKE411: super reklama pro klienty, s takovymhle lumenem bych fakt chtěl spolupracovat
    HARALD
    HARALD --- ---
    KASUMI: Pořád by to znamenalo blba ve firmě, ne dopad gdpr.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    EXIS: Nezakazali ve firme dalkovy pristup ?..
    EXIS
    EXIS --- ---
    SPIKE411: to zase někdo něco nepochopil... nebo se snaží jen být originální :D
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    lulz?

    Auto-reply:

    I am on Holiday until Tuesday 26th June

    I will NOT have access to my email during this time due to GDPR regulations on personal electronics.
    HARALD
    HARALD --- ---
    KASUMI: Narušení ochrany dat určitě. :)
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    ELWERINE: jo a ten playlist fakt existuje. To me rozesmalo podruhe i proto, ze jsem videla zbytek playlistu a nazev posledniho songu :).
    QUIP
    QUIP --- ---
    KASUMI: AFAIK je to bezpecnostni incident
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    (je to bezpecnostni incident? :))
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    prave jsem dostala pozvanku na nejakou spolecenskou akci (zadnej spam, byla ocekavana).. a pani, co to posilala, poslala krasny hromadny mejl.. tak uz vim, kteri politici dostali pozvanku se mnou :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam