• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EXISGDPR - mýty, rady, konzultace
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ARCHDRONE: Spíše než uražená ješitnost to bude znesnadňování due diligence :)
    ARCHDRONE
    ARCHDRONE --- ---
    SPLNYX: Nepomohlo, pardon, vidim to jinak. Urazena jesitnost je v tom, ze mas evidentne potrebu tento problem resit a pochybuju, ze za tim je pouze principialni, formalni duvod a pouze nejake cviceni ze spravniho, nebo jakyho prava, na pravnicke fakulte.

    Sdileni a agregovani ze zakona verejne pristupnych informaci NESMI byt problemem v pravnim state, tvrdim ja. Stanovisko UOOU je pouze stanovisko UOOU. Teprve pokud to stanovisko posveti nejvyssi spravni/ustavni soud, nebo kam by se to mohlo teoreticky dostat, tak se teprve zamyslim znovu. Ja si ani nedelam ambici te presvedcit, jenom vyjadruju svuj opacny nazor, na coz mam snad jeste ve svobodne zemi pravo:)
    ARCHDRONE
    ARCHDRONE --- ---
    SPLNYX: waaat? hlavne citim urazenou jesitnost, zadny logicky problem nevidim. Kdyztak budu rad, kdyz me nejaky pravnik opravi.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    SPLNYX: Tak v prve rade on jen jinak zpristupnuje verejne udaje. Takze bys mel tlacit na soudy aby i zpetne anonymizovala vsechny udaje. Google justici neindexuje, protoze to nemaji jako seznam, ale jako vyhledavaci formular... to jen tak pro uplnost...
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    SPLNYX: zajimavy.. imho by tohle UOOU mel resit i podle tohoto podnetu...
    QUIP
    QUIP --- ---
    KOC256: je to stejny jako IP adresa, ta sama o sobe nenese informaci o tom, kdo ji mel / ma, ale existuje zpusob, jak tuto informaci ziskat, takze je to osobni udaj.
    Navic ten clovek pravdepodobne nebude davat HR jen tel. cislo, ale taky tu informaci o tom, na koho to cislo je. Ze to neni cislo na uklizecku, ale na jeho nadrizenyho Frantu Vomacku.
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    KOC256: ne... samo o sobě.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ELWERINE: To az pokud ho umis spojit se jmenem ne?

    601123457 neni osobni udal, pokud nevis kdo je na druhem konci...
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    KOC256: telefonní číslo je samo o sobě osobní údaj.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Tel cislo neni ciste sam o sobe osobni udaj. Kdyztak se vzdycky da dat nejake ofiko cislo na HR, recepci.

    Me to prijde jako standardni pozadavek. Jako zamestnavatel chci mit prehled a jako zadatel o zamestnani se chci predvest ze nejsem “problemovy”.
    Trochu mi prijde, ze z toho delate kovbojku...
    POHODA_JAHODA
    POHODA_JAHODA --- ---
    TEAPACK: Nakonec řeším tak, že jsem zavolala do agentury, která nám kandidáta našla, jestli nemají oni seznam referencí. Nemají. Budou kontaktovat jeho první jestli můžou, pak se ozvou kdyžtak i s čísly, pokud referenti budou souhlasit.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    POHODA_JAHODA & QUIP: Já vidím jedinou možnost, daný kandidát nafasuje/vyrobí dotazníky, kde budou ti lidi nejprve souhlasit s předáním jejich čísla vaší společnosti za účelem dotázání se na reference. (imho jednodušší by bylo, kdyby vám ti lidi rovnou zavolali)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ja bych volila asi cestu predat nazev firmy, verejny kontaktni udaj (tel z webu treba), jmeno pozice, ktera byla nadrizena a at se s tim izraelci poperou, ze s odkazem na gdpr nemuzes poskytovat osobni udaje do zahranici nazdar
    QUIP
    QUIP --- ---
    POHODA_JAHODA: Ciste teoreticky - je tel. cislo osobni udaj? Ano. Mas souhlas k jeho zpracovani od jeho vlastnika? Ne.
    Navic asi nebudes mit jen to tel. cislo, ale i jmeno, prijmeni a pozici (vztah) k tomu uchazeci, coz budou dalsi osobni udaje, k jejichz zpracovani nemas souhlas.
    Takze tu pak muzes mit klasickou hlavu 22, kdy mas udaje nejakych lidi a ted se jich potrebujes zeptat na souhlas se zpracovanim a pak jim zavolat znovu a ptat se jich, na reference :)
    POHODA_JAHODA
    POHODA_JAHODA --- ---
    VODNIK: To nepopírám, ano stává se, ale mě zajímá jak je to z hlediska GDPR legislativy. Je to šíření údajů...
    VODNIK
    VODNIK --- ---
    POHODA_JAHODA: celkem standardní HR požadavek, setkal jsem se s tím mockrát.
    POHODA_JAHODA
    POHODA_JAHODA --- ---
    QUIP: Oni jsou v Izraeli trochu na hlavu, snažila jsem se jí to vysvětlit. Marně. Takže tak nějak doufám, že mi tu napíšete, že to udělat nemůžu a tím bych jí zalepila pusu :D
    QUIP
    QUIP --- ---
    POHODA_JAHODA: Rekl bych, ze slusne pozadat ho o to muzes a on to stejne slusne muze odmitnout a vy ho kvuli tomu nemuzete pri vyberu znevyhodnit. (ale pockej si na odpoved nekoho odbornejsiho)
    Ja bych tohle nedelal uz jen s ohledem na tu osobni roviny - pokud by po me nekdo chtel 4 cisla na kamarady / kolegy / rodinne prislusniky, tak se s nim velmi rychle rozloucim.
    POHODA_JAHODA
    POHODA_JAHODA --- ---
    Ahoj, kolegyně z HR z Izraele po mě chce, abych od kandidáta na pozici u nás v české pobočce získala 4 telefonní čísla na bývalé kolegy/nadřízené, na které bych zavolala a získala reference. Můžu o to kandidáta požádat? Díky.
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    KASUMI: stejne! To je z me oblibene pravni oblasti...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam