• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EXISGDPR - mýty, rady, konzultace
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    KAJJAK: stejne tak jde z praxe na stul vysazet tuna prikladu, kdy tyhle "blacklisty" uplne vzdycky dobre nefunguji... aneb zbavit se "proflaklyho" problemovyho cisla pro nejakyho "spammera" rozhodne tezky neni, telefonni operator jej obratem pouzije pro jineho zakaznika... a jeho vyjmuti z tehlech "zarucenejch seznamu" je pe pro noveho uzivatele docela fuska, pac ti lidi casto ani netusi, ze neco takovyho muze bejt - a hlavne kde vsude....
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    KAJJAK: Tak napriklad ja beru kazdy telefon, pac mi muze volat policie, soud, statni zastupce a nechci se 100%spolehat na aplikace tretich stran
    Kdyz muzu, jsem u pc, kazde cislo si jeste pred zvednutim progooglim
    I kdyz vidim, ze ma neg recenze, tak ho zvednu
    Pokud je to sracka, za par vterin je to vyrizene
    Ale proste pro jistotu..
    A dost casto nevygooglim nic nebo mi apka nenahlasi problem

    Minus mas tedy jeden ode me za to jednoduche videni sveta:)
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    a nechte si od cesty ta srabacka minuska, nabidl jsem vam jednoduche reseni vaseho problemu a neslysel jediny protiargument proc by to nemelo fungovat, z praxe vim ze to funguje dobre...
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    NAVARA: je to o nastaveni, ja vidim ztracene volani normalne i mi to ukazuje proc blokoval

    pouzivam teda "Muzu to zvednout?" a za rok sytem prosla 2 nevyzadana volani, predtim jsem mel 4 kazdy tyden...
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    KAJJAK: ne všechny čísla tam hned jsou + z rozhodnutí google nevyhnutelné notifikace typu "máte zapnuté NFC" zabírají tolik místa, ze ta od nevolejte není vidět...
    QUIP
    QUIP --- ---
    SATOO: Budes se divit, ale me takhle otravovali s investicema z nejake zahranicni firmy, volali asi pres nejakou VoIP sluzbu a kdyz vyzvanejici cislo odmitnu, nez ho stihnu vlozit do blocklistu, uz volaji z jineho. Zkusi to vzdycky tak 4x zasebou a dalsi den znovu a zase z jinych cisel. A klidne tak, ze jednou je to Londyn, pak Budapest, Singapur...
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    dyt je milion appek typu nevolejte.cz tak nevim co tu placete? muzete si za to sami ze vas otravujou... Nainstalovat a nastavit appku zdarma je otazka 2 minut maximalne
    VODNIK
    VODNIK --- ---
    SATOO: blokuju, ale pokud volá pokaždé z jiného čísla (mění se poslední tři číslice) tak to není tak jednoduché. A navíc jsem trávil plno času v autě, kde fakt není prostor na třídění kontaktů a volajících
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    SATOO: a) mne volal jednou
    b) volaji mi ruzne firmy z ruznych cisel

    mam Nevolejte a cislo jsem tam uz zadala.. nebylo tam
    VODNIK
    VODNIK --- ---
    KASUMI: Bernstein, volali mi z různých čísel za poslední dva dny asi 14x, měli i tu drzost mi po odmítnutí a zavěšení volat za minutu znova a pokračovat v nalejvárně. Zmetci
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    tak ted jsem se teda nakrkla

    nejakej arogantni frajirek mi vola, zahuhla nejaky jmeno nesrozumitelne a rika ze vola kvuli nabidce investic na kap. trzich a "bavili jsme se pred nejakou dobou o kapitalovych investicich, vzpominate si na me?" no to si jiste nevzpominam, pac moje cislo v techhle "firmach" koluje diky memu ex, ktery byl tak skvely, ze kdyz nekde daval svoje udaje, dal moje a ja je okamzite utnu.. a kdyz rikam "to jsme se urcite nebavili, z jake firmy volate?" tak rika "tak to nechame plavat, co rikate" a polozil... grrrr

    jsem v pokuseni poslat svoji prvni stiznost :)
    EXIS
    EXIS --- ---
    RATTKIN: pokud si jim prodal lopatu a spravují si to sami, tak Tobě to může být jedno. Pokud jim tam neděláš nějaké zásahy a nemáš třeba přístup na produkční data
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    EXIS: majitele a provozovatele jsme informovali (oni se ozvali sami proč jim e-shop těží Montero)
    my nic nezpracujeme, jen jsme jim to před 5 lety napsali a prodali.
    EXIS
    EXIS --- ---
    RATTKIN: pokud to myslíš tak, že jste zpracovatel, tak byste měli správce informovat o tom, co se stalo a jaké to má potenciální dopady (že třeba unikly data v plain podobě atp)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    když je na serveru bezpečnostní incident, možná došlo ke zcizení databáze osobních údajů, odpovědnost má majitel a provozovatel, my jako výrobce jsme z obliga?
    Klasika, my před rokem "to php 5.3 už by jsme měli tento rok konečně updatovat" a majitel na to "tento rok to ještě nebudu objednávat, to vydrží"
    MHO
    MHO --- ---
    HORST_FUCHS: to snad ani nepatri do GDPR. Jedna se o poruseni ocharny osobnosti a je to pochopitelne zalovatelne.
    EXIS
    EXIS --- ---
    KASUMI: tak tenhle request vyfailuje na verifikaci totožnosti ;)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    vyborna vztekla zadost...

    "okamzite si me odstrante z DB a mejl, na kterej jste mi to poslali, si najdete sami"..
    pani ma presmerovani vsech emailu na jeden, z nejakeho pise spravci, ale ten nemusi byt nutne ten, na ktery se poslalo obchodni sdeleni, ale ona nevi, jaky to je.. tak uplne nevim, jak to ma spravce udelat :D

    myslite, ze bude ochotna se podivat do metadat toho emailu? :D
    BLUERAVEN
    BLUERAVEN --- ---
    KASUMI: Asi jo podle principi accountability. Já dostal tyhle přístupový žádosti 3. Všechny tři loni a od tý doby nic... :) a předtím deset let taky nic :) tak nevim, jestli je to na databázi :)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    BLUERAVEN: no, imho by si tu DB vest mel..
    a ano, v odpovedi mam napsano
    - nezpracovaval
    - ale pro vase info - ted bude v takovem a takovem rozsahu, za takovym ucelem, po takovou dobu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam