• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EXISGDPR - mýty, rady, konzultace
    GDPR - General Data Protection Regulation - Nová legislativa na ochranu osobních údajů, která začne platit od 25. 5. 2018!
    rozbalit záhlaví
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    ALMAD:

    Supervelmoc s neomezenymi prostredky ma trochu jiny pristup k technoplogiim nez nejaka stredne velka stavebni firma
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    ALMAD: Co jsem viděl v Číně tak to jakž tak pozná základní charakteristiky Číňanů, ale u Evropanů je totálně mimo...
    ALMAD
    ALMAD --- ---
    KAJJAK: ...pokud ne, tak mi neni úplně jasný, jak funguje ten čínskej automatickej policing se social credit scorem.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    KAJJAK: to už dávno úspěšně funguje, teď se Skynet učí rozpoznávat hlas podle tvaru obličeje ;)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KAJJAK:
    O to ani uplne konkretne neslo. Jen me kus textu ktery mluvi o A nepresvedci ze se nedeje B :).
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    Moc se divate na scifi, tohle se jeste par let dit nebude ze by se oblicej ztotoznil se jmenem
    KOC256
    KOC256 --- ---
    HARALD: Nedeje? Co kdyz se presne do takove databaze dostavas? Jak to vis?

    Ale asi chapu proc to zavedli. Protoze to spousty lidi uchlacholi...
    HARALD
    HARALD --- ---
    KOC256: Mě by se třeba nelíbilo, když by kamera na stavbě, kolem které chodím, mne zaznamenala, sw za ní vy mě rozpoznal podle ksichtu a šel bych do databáze, kam zaznamenávají stovky jiných kamer k použití marketingovým mágům.

    Tady vím, že se to tak neděje. Za mne cajk.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    HARALD: Jsem to myslel jinak. Nevim komu kdy v minulosti uskodilo, ze ho na stavbe z JASNYCH duvodu snimala kamera. A jeste aby se zlodej citil dotcen ze ho bez jeho vedomi zachytila?

    Urednici! Vratte se nohama na zem...
    HARALD
    HARALD --- ---
    KOC256: Tady nikdo žádný formulář nevyplňuje. Dozvídáš se
    - že jsi monitorován
    - proč jsi monitorován
    - k čemu se to použije
    - kde se dozvíš víc

    Za mne samá pozitiva. Už jen to, že Metrostav musel sám sobě nastavit limity práce s těmi záznamy.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Proč pozitivně?
    Mě přijde že celá společnost se stává tlupou dementů...
    Aneb: Dej úředníkovi moc a on vymyslí formulář!
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    EXIS: vsak me taky! vubec bych to necekala :)
    EXIS
    EXIS --- ---
    KASUMI: já to teda hodnotím pozitivně
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Šla jsem teď kolem nějaké stavby od metrostsvu
    Husty:)

    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Rok pote

    One Year on, EU's GDPR Sets Global Standard for Data Protection | SecurityWeek.Com
    https://www.securityweek.com/one-year-eus-gdpr-sets-global-standard-data-protection
    PULKA
    PULKA --- ---
    DANYSEK: jj, to presne se mi stalo s druhym novym cislem a byl to opruz asi na tejden a tezko rict, jestli nekde mezustalo
    OLAV
    OLAV --- ---
    Základní příručka k GDPR
    Základní příručka k GDPR: GDPR (obecné nařízení): Úřad pro ochranu osobních údajů
    https://www.uoou.cz/zakladni%2Dprirucka%2Dk%2Dgdpr/ds-4744/archiv=0&p1=3938
    (Aktualizováno k 24. dubnu 2019)
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Nový zákon o zpracování osobních údajů | Blog zaměstnanců CZ.NIC
    https://blog.nic.cz/2019/04/29/novy-zakon-o-zpracovani-osobnich-udaju-ucinny-prave-dnes/
    EXIS
    EXIS --- ---
    NAVARA: žádná extra placená příprava dle GDPR neexistuje. Leda v případě opakované žádosti. viz text GDPR - https://eur-lex.europa.eu/legal-content/CS/TXT/HTML/?uri=CELEX:32016R0679&from=CS#d1e2502-1-1
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Co všechno požadovat od správcu / zpracovatelů, aby to bylo pod tím základním výpisem GDPR, bez nutnosti extra pracné placené přípravy?

    * jaká data + elektronicky zpracovatelný dump
    * odkud je mají
    * komu je dali
    * co s nimi provádějí

    ?
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    zakon o zpracovni OU
    pardon :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam