• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EXISGDPR - mýty, rady, konzultace
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    MVEK: Snímání obvodových zdí, natož pak snímání chodníku u vstupních dveří je naprosto normální a ani ÚOOÚ s tím nemá problémy.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    MVEK: takovejch kamer jsou mraky... ci ze tak kamera vlastne je? Ona muze bejt klidne i policajtu... a u nich zadny cedulky fakt necekej :)
    MVEK
    MVEK --- ---
    KOC256: Přijde mi to v rozporu s pravidly ÚOOÚ. Jinak ano, zvláště u nějakého SVJ moc na řádné nakládání nevěřím (odjinud vím dobře proč), tedy zneužití mě napadá mnoho, i když pravděpodobnost bude zatím malá.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MVEK: Taky se bojis?
    MVEK
    MVEK --- ---
    Mě tuhle překvapilo, jak na pražském sídlišti Velká Ohrada má jednu kameru podél stěny, kde hned vede chodník mezi ulicemi (https://en.mapy.cz/turisticka?x=14.3385841&y=50.0386558&z=20&pano=1&base=ophoto) ano, lze to obejít, ale cedulky o prostoru snímaném kamerami, nebo že by to byl soukromý pozemek jsem si rozhodně nevšiml a nevypadá to tak. Pochybuji, že tady jsou schopni snímat jen fasádu.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    KAJJAK: dávno funguje. už je to v free produktech zdarma. Picasa to měla před 5 lety.

    dneska se vezme pár fotek a videí a můžeš si udělat video kde ten člověk říká co ty chceš.
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    ALMAD:

    Supervelmoc s neomezenymi prostredky ma trochu jiny pristup k technoplogiim nez nejaka stredne velka stavebni firma
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    ALMAD: Hele nevím, může to být propaganda, můžou tam mit udavace,... Fakt je ze na technologickém veleyrhy v Shenzhenu jsem viděl, že to s bídou odhadovalo pohlaví a přibližný věk, a to ještě jen u Číňanů. Mně to vytrvale hlásilo že jsem teenager.
    ALMAD
    ALMAD --- ---
    KOLCON: To je možný, ale kdyby to poznalo jenom základní charakteristiky, jak by potom fungovaly ty jaywalking screeny?

    China Is Using Facial Recognition Technology to Send Jaywalkers Fines Through Text Messages - VICE
    https://www.vice.com/...facial-recognition-technology-to-send-jaywalkers-fines-through-text-messages
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    ALMAD: Co jsem viděl v Číně tak to jakž tak pozná základní charakteristiky Číňanů, ale u Evropanů je totálně mimo...
    ALMAD
    ALMAD --- ---
    KAJJAK: ...pokud ne, tak mi neni úplně jasný, jak funguje ten čínskej automatickej policing se social credit scorem.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    KAJJAK: to už dávno úspěšně funguje, teď se Skynet učí rozpoznávat hlas podle tvaru obličeje ;)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KAJJAK:
    O to ani uplne konkretne neslo. Jen me kus textu ktery mluvi o A nepresvedci ze se nedeje B :).
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    Moc se divate na scifi, tohle se jeste par let dit nebude ze by se oblicej ztotoznil se jmenem
    KOC256
    KOC256 --- ---
    HARALD: Nedeje? Co kdyz se presne do takove databaze dostavas? Jak to vis?

    Ale asi chapu proc to zavedli. Protoze to spousty lidi uchlacholi...
    HARALD
    HARALD --- ---
    KOC256: Mě by se třeba nelíbilo, když by kamera na stavbě, kolem které chodím, mne zaznamenala, sw za ní vy mě rozpoznal podle ksichtu a šel bych do databáze, kam zaznamenávají stovky jiných kamer k použití marketingovým mágům.

    Tady vím, že se to tak neděje. Za mne cajk.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    HARALD: Jsem to myslel jinak. Nevim komu kdy v minulosti uskodilo, ze ho na stavbe z JASNYCH duvodu snimala kamera. A jeste aby se zlodej citil dotcen ze ho bez jeho vedomi zachytila?

    Urednici! Vratte se nohama na zem...
    HARALD
    HARALD --- ---
    KOC256: Tady nikdo žádný formulář nevyplňuje. Dozvídáš se
    - že jsi monitorován
    - proč jsi monitorován
    - k čemu se to použije
    - kde se dozvíš víc

    Za mne samá pozitiva. Už jen to, že Metrostav musel sám sobě nastavit limity práce s těmi záznamy.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Proč pozitivně?
    Mě přijde že celá společnost se stává tlupou dementů...
    Aneb: Dej úředníkovi moc a on vymyslí formulář!
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    EXIS: vsak me taky! vubec bych to necekala :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam